Nite siis äänestäväsi Perussuomalaisia.
http://www.karjalainen.fi/uutiset/uutis-alueet/kotimaa/item/96460-trump-veteli-jalleen-alatyylilla-ankkurilapsi
http://www.karjalainen.fi/uutiset/uutis-alueet/kotimaa/item/96460-trump-veteli-jalleen-alatyylilla-ankkurilapsi
Vastaukset 2
Vanhimmat
Trump taitaa olla maailman ainut toivo monikulttuurisadisteja vastaan.
Varallisuus on yksi merkittävä tekijä pakolaispolitiikassa. Toinen merkittävä tekijä on työllisyystilanne. Kolmanneksi voisi nimetä missä kunnossa pakolaisia ottavan maan talous on.
Esim. Suomessa kokonaistyöttömyys taitaa kohta hipoa lähelle puolta miljoonaa eli
500 000 se on hurjan suuri luku väkimäärään nähden. Valtion velka sellaisissa lukemissa että jo tavallista kansaistakin hirvittää. Lähes päivittäin uutissa kerrotaan yhä uusista irtisanomisista. Mm. posti irtisanoo pahimmillaan lähes 1000 ihmistä. Kun ajatellaan että uusia työpaikkoja syntyy varsin niukasti, tämmönen kehitys pitemmän päälle on kestämätön.
Hädässä olevia pitää auttaa. Muutama sata kiintiöpakolaista vuoden aikana talouteen nähden lienee ihan ok mutta nyt viime kuukausien aikana on pakolaisia tullut vajaat
35 000 se hirvittävän suuri määrä väestöön kuin myös taloudelliseeen tilanteeseen nähden.
Ihmiset ovat huolissaan. tilannetta ei suinkaan paranna lukuisat raiskaukset ja muut
rikokset. Kun lukee täällä noita kirjoituksia hyvin suuri osa kirjoituksista on pakolaisvastaisia. Toki tämän ymmärtää koska tilanne on se mikä on. Jos tuntee tuollaista huolta tulevaisuudesta se tuskin oikeuttaa rasistiksi leimaamiseen.