Minulla on molemmat alaviisurit puhjenneet, toinen on ollut muutaman päivän kipeä. Ilmeisesti tulehtunut. Revitäänkö hammas irti vai leikataanko se? Hammas siis näkyy jonkin verran, mutta ei yhtä paljon kuin normaalit hampaat. Hammas myöskin tuntuu olevan aika suorassa. Entäs saako opiskelijat jotain alennusta jos menee yksityiselle? Kertokaa mitä minulle tehdään kun jonkin verran jäänittää!
Viisasuden hammas asiaa
Katja
2503
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Tutustu aiempiin viisurikeskusteluihin, ne ovat olleet melko kattavia. Jo tälläkin sivulla on monta näkyvissä. Esim. tuossa alempana aloitettu nimimerkillä toni82.
Morjens!Mee ensin hammaslääkäriin, ne katsoo sun hampaat ja yleensä ne ottaa kuvat sun hampaista ja siitä ne sitten näkevät,pitääkö hammas leikata vai nypätä pois..alennuksista en tiedä sanoa mitään...ei kannata jännittää, kun sanot hammaslääkärille, että sua pelottaa, ne tekevät kaiken niin,että ei ottaisi kipeetä