ei syytä..

hmwh

Mikä ihme nykyajan naisissa on ,kun pienen pienen asian takia pitää jättää mies! kootaan kimpsut ja kampsut ja muutama lapsi. Keksitään SYITÄ että voi lähtee ! mikä hemmetti teitä naisia vaivaa? olisiko tämä nyt sitä vapaan kasvatuksen tulosta, sopisi tähän aikakauteen.

7

181

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jkloip

      Vaikka asia on sinusta mies pieni juttu, tuo todistaa että se on toiselle valtavan suuri asia. Kun tavallaan toteamalla asian pieneksi mitätöit myös naisen, ei kukaan halua tulla aina mitätöidyksi, sillä tuskin on ensimmäinen pieni juttu teilläkään, sinulle nämä ovat pieniä toiselle ei.

      Tartupa vielä miettimään asian todellisuutta, miten pieni se asia on, vai onko sillä suuri merkitys kuitenkin kaikessa jatkoon, silloinhan se on se suuri asia.

      Voisinko arvata, että on kyse sinun tahdosta jonkin suhteen ja puolison erimielinen näkemys asiaan, joka on jatkuvasti rieponut jo pitempään, nyt vaan otettiin pöydälle. Eli tuli lakipisteeseensä. ja vähättelet.

      • hmwh

        En ole mies ja toiseksi tämä asia ei koske minua . Olen mummi ja vain ihmettelen tätä nykyajan touhua, kun heti erotaan jos pieni vastoinkäyminen liitossa. Tutkittu on ,että melk.aina se on nainen joka erota haluaa!


    • ettäsilleen

      Monesti se peni juttu on vain uusi jännempi mies.

    • Kataliaovat

      Haki vain tekosyytä lähteä, uusi ollut kuvioissa todennälöisesti jo pitemmän aikaa. Yksiä petollisia paskoja ovat naiset. Sinulle jää toki maksajan rooli.

    • Eikö se vanhoissa perhesarjakuvissa ole vakiokuvio, että vaimo itkee ja huutaa että nyt kyllä muutan takaisin äidin luo.
      Ei siis mikään uusi keksintö.

      • porovesj

        Nyt jo kolmas ero menossa saman miehen kanssa 3,5 vuoden aikana. Voin kertoa että kaksi kertaa mies on jäänyt kiinni pettämisestä ja molemmilla kerroilla olen ottanut takaisin.
        Nyt eroamiseen ei varsinaisesti ollut mitään syytä. Miehen 1,5 kk:n mykkäkoulu teki tehtävänsä.
        Nyt ollaan siinä pisteessä että olen 2 pv asunut toisessa osoitteessa ja mies on ymmällään; "meillähän oli hyvä parisuhde? Eikö voistaisi vielä palata yhteen? Mitään peruutamatonta ei ole vielä tapahtunut?"
        Todellakaan ei ole hyvä parisuhde jos pitää hakea lohtua muista naisista tai ei voida sulattaa toisen (minun) lasta, joka sattuu jo olemaan vieläpä täysi-ikäinen ja asuu poissa kotoa. Nämä "syyt"ovat vain suvaitsemaisuutta.

        Suurin synti erosamme lienee puhuttamuus. Yritin sanoa jo kuukausia sitten että tämmöinen peli ei vetele. Jotain on vialla, näen sen. Nyt jos ei tehdä tosissaan töitä ja puhuta asioita selviksi, niin seurauksena on lähtö eri suuntiin...

        Kun ollaan parisuhteessa, niin kunnioitetaan toinen toistamme ja huolitaan toinen kaikista karvoistaan huolimatta. Jokaisella meillä on virheemme ja niinpä pitää olla armollinen toisen likasukkien lojumisesta tai aiheellisista ylitöistä tai itsestäänjohtumattomuudesta työttömyydestä. Itse voisit olla samassa tilanteessa.
        Suomessakin on monen monituista ihmistä joka on kyllästynyt puolisoonsa, mutta kannattaa miettiä onko oikein jättää koko parisuhde vai koettaa korjata sitä panostamalla omaan asennoitumiseen. Mitä oikein haet elämältä ja parisuhteelta? Kannattaako juuri tämän suhteen takia taistella?

        Toivottavasti joku näkee tämän rakentavana palautteena ja alkaa toimia.


    • kuppi-täyttyy

      Se ihan pienen pieni juttu voi olla se olki joka katkaisee kamelin selän.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oulaisen vaalitulos: Vahva alku, mutta lisää toimia tarvitaan

      Hallituksen toimet rikollisuutta vastaan alkavat tuottaa tulosta. Puolueväriin katsomatta demokratian valtaa ja perustus
      Oulainen
      16
      6313
    2. Pääsiäisen terveiset kaivatullesi

      kaivatullesi tähän alas 💕💕
      Ikävä
      197
      2490
    3. Yh:n pihalla aina eri auto

      Ompa jännä seurata ohiajaessa, että millainen auto on nyt erään yksinhuoltajan pihassa. Näyttääpä siellä taaskin olevan
      Suomussalmi
      97
      1894
    4. En vittujakaan enää välitä sinusta nainen

      Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.
      Ikävä
      76
      1497
    5. Exän käytös hämmentää (taas)

      Osaisivatko palstan herrat kenties helpottaa tulkitsemista? Toki naispuolisetkit saavat antaa tulkinta-apua, mutta nyt k
      Sinkut
      191
      1049
    6. Milloin se sitten

      On? Se oikea hetki kun kerrot sille naiselle mitä tunnet häntä kohtaan?
      Ikävä
      41
      980
    7. Olet minua

      vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va
      Ikävä
      46
      929
    8. Miksi sä olet jatkanut tätä näin pitkään?

      Kerro tai vaikene iäksi
      Ikävä
      77
      843
    9. Sä tiedät rakas

      Mitä toivon. Olisit vain rohkea ❤️
      Ikävä
      45
      719
    10. Susanna Laine paljastaa - Tästä farmilaiset yllättyvät joka kaudella: "Ettei olekaan niin paljon..."

      Farmi Suomi vie Pieksämäelle maaseudulle ja suosikkirealityn juontajan puikoissa on Susanna Laine. Uudella kaudella muka
      Tv-sarjat
      7
      708
    Aihe