Missä mies isketään?

n27

Jos ei käy baareissa tai ole nettideittailija, niin mistä teitä sinkkumiehiä voi löytää?

8

398

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ihan mistä vaan! Esim:
      - harrastusten parista: salilta, kuorosta, kansalaisopistosta, kiipeilemästä, hiihtoladulta, taloyhtiön talkoista, vapaaehtoistyöstä jne
      - muista sosiaalisen kanssakäymisen piireistä: kahvila, ravintola, opinnot jne
      - töistä
      - pakollisten tekemisten ääreltä: kaupasta, pihatöistä, lääkärin odotusaulasta jne

      Ja sitten tietty täältä, olen käynyt muutaman mielenkiintoisen keskustelun joka on startannut täältä alkaen ensin tälläisestä keskustelusta, sitten siirtyen sähköpostiin jne

      Rohkeasti juttelemaan, siitä se lähtee, ehdotat keskustelun loppupuolella esim kahville istahtamista.

      Ja jos olet kovin ujo, kirjoita lappu valmiiksi, että sinuun voisi ottaa yhteyttä (esim prepaid nroon, jos et heti halua olla kovin julkinen) ja lykkää lappu mielenkiintoisen kaverin käteen. (Näin minua on lähestetty ja se toimi hyvin)

    • internet_is_huge

      Tältä palstalta. Facebookista. Irkistä.

    • pelinaistencouchaaja

      Mene miehen luo, nosta hame korviin ja näytä pillusi. Jos mies ei tästä syty se on homo. Heteromieheen tuollainen estoton seksuaalisuus tekee erinomaisen hyvän vaikutuksen ja silloin suhteen jatkollekin on mahdollisuus:)

    • Perussääntö

      Jos kahvilassa, kirjakaupassa tai tapahtumassa hymyn lisäksi kysyisit jotain minulta, yksin istuvalta mieheltä, tietäisin, että on lupa jatkaa keskustelua enkä häiritse. Lopuksi on hyvä vihjaista, että oli kiva tutustua. Anna sitten minulle ainakin minuutti aikaa rohkaistua ja ehdottaa uutta tapaamista, äläkä katoa heti. Mikäli en ehdota, se on kohtelias tapa kertoa, ettet juuri nyt sovi elämääni. Toisaalta jos toivotat hyvää jatkoa ja poistut kiireesti tai keskityt kännykkääsi, tiedän olla häiritsemättä enempää. Periaate on, että nainen antaa hienovaraisesti luvan ja mies tekee aloitteet sen jälkeen. Nainen voi tehdä sen missä tahansa.

    • Niin.monesti.petetty

      Kaikilla ei ole IRG- galleriaa, Facebookia, S-postiosoitetta.
      Oletteko "naiset" seuranneet sitä että sinkkumiehillä ei ole sormuksia sormissa ! sormista päätellen voitte seurata kuka on sinkkumies.
      Pitäisikö olla sinkkumiehillä T-paita päällä jossa lukee "OLEN SINKKU"

    • Sieltä.löytyy

      Haapaveellä on kuulemma enemmän poekamiehiä kuin sinkkunaesie.
      Kannattaa vieraella sieällä, ei sitte kaekki sinkkumiehet asu keskustassa, osalla on omat asunnot moaseuvulla ja eivät sossun armoilla.
      Jos kelepaa liikua sielläpäen.

    • ätminki

      Nainen ei iske muita kun jännämiehiä

    • Etupihanpoika

      Peräkammarista. Jos ei halus aitoo_miestä :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti

      Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää
      Maailman menoa
      36
      2141
    2. Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!

      Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten
      Maailman menoa
      60
      1965
    3. Helsingin yllä valopalloja

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön
      Sinkut
      121
      1910
    4. HÄLYYTYS!!

      Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a36
      NATO
      377
      1622
    5. Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?

      Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.
      Kouvola
      103
      1621
    6. Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja

      Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah
      Maailman menoa
      124
      1444
    7. Millainen on naisellinen nainen

      Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n
      Sinkut
      182
      1072
    8. Raamatullinen kaste

      Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu
      Kaste
      53
      957
    9. Mitkä asiat kaivatun ajattelussa

      Ihmetyttävät? Mikä on tullut yllätyksenä?
      Ikävä
      73
      875
    10. Mitkä olisivat kolme tärkeintä

      vihjettä kaivatustasi?
      Ikävä
      27
      869
    Aihe