Raiskatuille suominaisille turvapaikka.

Suomi myöntää turvapaikkoja esim. Irakissa raiskatuille naisille.
Myöntäisikö esim Australia turvasataman täällä arabien hyväksikäyttämille tai raiskatuille lapsille ja naisille?
Täällä on liian turvatonta puolustuskyvyttömien ihmisten enää elää.
6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Ajatuksena oikein hyvä! Maat, joissa vielä on tolkku tallella ja vaatimuksia maahanmuuton suhteen ovat mm. Australia, Uusi-Seelanti ja Kanada. Pitää olla ammatti ja osata englantia ja nämä molemmat ominaisuudet löytyvät suomalaisilta naisilta.
Tein ajatusleikkiä pidemmälle, mitäs maailman uutisissa sanottaisiin jos jonkun em. maan rajalle pamahtaisi muutama kymmenen suomalaisnaista ja huutaisi maahantulotarkastuksessa kurkku suorana halli raikuen "Asyyyyyl !!!!!!! Haemme turvapaikka raiskaavilta arabeilta ja idiootilta Suomen hallitukselta!"

Huutaisikohan pelleiksi pukeutuneet aussisisaret, että "KEPPIHEVONEN!!!"?

Äänestä

Kunhan Suomi olisi turvapaikka edes nuorille naisille, että heitä ei julmasti viillellä tai lähetetä silvottiviksi. Tämän pitäisi olla tärkeysjärjestyksessä päällimmäisenä. Missä ovat Suomen julkisuuden naiset? Hiljaa ovat. Miksi? ROSA?

Äänestä

Rosa on kieltämättä ollut aika hiljaa. Normaalioloissa olisin siitä todella kiitollinen, koska yleensä häneltä tulee täyttä skeidaa. Tähän silpomisasiaan Rosa voisi kyllä ottaa kantaa, koska vagina on yksi hänen lempiaiheitaan.

Äänestä

Sama asia tuli mieleeni. Esim. kerran oli artikkeli jostain niistä sadoista VOKeistamme, jossa matut makoilevat laskuumme, eräs mies kertoi, että hän lähti pakoon jotain miestä. Ja kuinka ollakaan, sama ukko makas jo VOKissa viereisellä pedillä.

Kirkon ulkomaanavussa kauhusteltiin Niinistön puhetta. Mm.eräs työntekijä kertoi, että eräs irakilaisrouva kertoi tulleensa raiskatuksi kotimaassaan. Senkö takia hän tuli? Meillä raiskataan joka vuosi päälle tuhat naista, joista kulttuuririkkaudet tekevät Pk-seudulla n. 40 prosentin luokkaa.

Ihmettele, jos esim. nämä tapaukset on motiiveja lähteä toiselle puolelle palloa. Ei täyttäne mielestäni turvapaikkakriteerejä.

Hullun hommaa tämä meno.

Äänestä
  • Tuomas Enbuske kirjoitti asiasta hullunhauskan jutun:

    "Nyt on nostettava käsi ylös virheen merkiksi! Maatiaiskansa vaeltaa tänne raiskaus- ja väkivaltakulttuurinsa kanssa. Valtamedia piilottelee tilastoja. Totuus on karumpaa luettavaa kuin BB-julkkiksen ulosottorekisteri. Nyt faktat tiskiin!

    Tilastollisesti Ne tekevät huomattavasti enemmän seksuaalirikoksia ja Niitä tuomitaan paljon enemmän muistakin rikoksista. Humanistinen hyssytely on tullut tiensä päähän. Kantokykymme ei enää kestä. Minut saa leimata ihan miksi haluaa, mutta mitä pitempään näitä kauheuksia yritetään piilotella suvaitsevaisuuden nimissä, sen kauheammaksi tilanne muuttuu.

    Nykyinen lainsäädäntö pitää rajat auki, mutta nyt on otettava käyttöön poikkeuslait. Rajat on suljettava välittömästi.

    Olen piirrellyt jo kartatkin valmiiksi.

    Suljettavan alueen eteläraja kulkee Porin yläpuolella suurin piirtein Kristiinankaupungin hujakoilla. Pohjoisessa raja täytyy sulkea Kokkolasta etelään. Helsingin Bulevardin kohdalle pitää rakentaa muuri, josta ei pääse läpi. Westend ja Kauniainen on molemmat rajattava kunnon Salpalinjalla. Kulosaaren ja Lauttasaaren sillalle on järjestettävä vähintään passintarkastukset.

    Suomenruotsalaiset alueet on suojeltava suomenkieliseltä raiskaus- ja väkivaltakulttuurilta. Suomenkieliset tekevät nimittäin rikoksia huomattavasti suomenruotsalaisia enemmän. Soldiers of Odin sopisi paljon paremmin partioimaan ruotsinkielisille alueille. Onhan Odin nimenomaan ruotsin- ja norjankielisten vanha Jumala, joka lausutaan ruotsalaisittain "Uudin".

    Pohjanmaan käräjäoikeuden alueen asukkaista yli puolet on ruotsinkielisiä. Ei voi olla kyse enää yksittäistapauksista, kun alueella käsiteltävistä asioista 86 prosenttia on suomenkielisten tekemiä. Ruotsinkielinen enemmistö on siis osallisena vain 14 prosentissa oikeustapauksista. Suomenkielisten rikoskulttuurin takia Pohjanmaan käräjäoikeuden pääkieltä ollaan nyt muuttamassa ruotsista suomeksi.

    Myös suomenkielisten alueiden sisällä on mielenkiintoisia eroja. Yksi mahdollinen lisämuurin paikka olisi jossain Pähkinänsaaren rauhan rajan paikoilla. Itä- ja Pohjois-Suomessa tehdään nimittäin merkittävästi enemmän väkivaltarikoksia kuin Länsi- ja Etelä-Suomessa."

    Äänestä

Talvisodassa haavoittunut isäni muisto on raiskattu. Nyt raiskataan oikeus. Kohtuudesta puhumattakaan. Kaikista ikävintä on se, että valtiovalta ja virkamieskoneisto sekä oikeuslaitos on asettunut raiskaajien puolelle.

Pakko kai tässä on katsella muita ilmansuuntia. Suomi on saastunut. Hauska nähdä miten nykyinen virkamiehistö (poliisi, oikeuslaitos, muut virkamiehet) tulee toimeen ilman meitä taviksia. Jäljelle enemmistönä jää tietenkin moniosaajat ja aivo- ja sydänkirurgit. Siinä tämän maapläntin tulevaisuus.

Siirtokunta sinne missä meitä työtätekeviä ja ahkeria, osaavia suomalaisia tarvitaan.

Ei, - kun menoksi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


KjiehKjieh kirjoitti:

Suomi myöntää turvapaikkoja esim. Irakissa raiskatuille naisille.
Myöntäisikö esim Australia turvasataman täällä arabien hyväksikäyttämille tai raiskatuille lapsille ja naisille?
Täällä on liian turvatonta puolustuskyvyttömien ihmisten enää elää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu