Analyysi: Näin Loldiers-klovnit pyörittävät mediaa – osalla on lievää rikostaustaa
Paljastuuko totuus vähitellen?
"Aamulehti on monta kertaa pyytänyt haastattelua klovniryhmältä, mutta he haluavat esiintyä ainoastaan roolinsa kautta. Aamulehden tiedossa on varmuudella kahden klovnin henkilöllisyys.
Toinen heistä on saanut useita tuomioita hallinnan loukkauksista osallistuttuaan tyhjillään olleiden kiinteistöjen talonvaltauksiin. Hänellä on myös niskoittelutuomioita ja tuomio haitanteosta virkamiehelle. Kysymys on teoista, joissa hän on kieltäytynyt poistumasta vallatusta talosta ja kieltäytynyt todistamasta henkilöllisyyttään vappumielenosoituksessa.
Toisella on myös tuomio haitanteosta, hallinnan loukkauksesta ja niskoittelusta. Lisäksi hänet on tuomittu vuosia sitten laittomasta uhkauksesta, koska hän käyttäytyi uhkaavasti erästä poliitikkoa kohtaan. Kaikki tuomiot ovat sakkotuomioita. Väkivaltaisia tekoja kummankaan tilillä ei ole."
http://www.aamulehti.fi/Kotimaa/1195016921268/artikkeli/analyysi nain loldiers-klovnit pyorittavat mediaa osalla on lievaa rikostaustaa.html
Analyysi: Näin Loldiers-klovnit pyörittävät mediaa
8
84
Vastaukset
- saaxee
Tautisia PILLUJA OVAT.
Tämmöisiä aasilta oppinsa saaneita sitten ihannoivat.
http://der-germane.tumblr.com/post/138096280434/ich-hoffe-wir-haben-in-europa-genug-esel
666
- kuppihevonen
Niin mikä on asian pointti? Ettäkö pellet ei saa olla pellejä??
Pelleä touhua koko partiointi ja täysin turhaa niin voisivat oodinitkin laittaa vappunaamarin päähänsä ja suksia vaikka siperiaan!!!
Ei vain nämä meidän natsit kestä totuutta kun loldiers näytää miltä se koko partiointi todellisuudessa näyttää.- nmnmnmnmn
"Loldiersit" ovat vasemmisto-anarkisteja, jotka eivät uskalla tulla median eteen ilman naamaria. raukkoja kun ovat. Ja ylipäätään anarkistit ovat aina naamioituneita, toisin kuin ne oodinit.
- KalleTuppurainen
"loldiers näytää miltä se koko partiointi todellisuudessa näyttää."
Loldiers on rikollisryhmä, joka on jatkuvasti kahnauksessa poliisin kanssa. Sen sijaan Soldiers of Odin ei ole syyllistynyt mihinkään rikolliseen partioidessaan kaduilla. - aboriginaali
Nyt on ammattiyhdistysten aika karistaa viimeisetkin rippeet vasemmistoliitosta kuten moni yhdistys on jo tehnyt. Nyt Suomen tilanne on sellainen ettei pelleily auta.
- HermanSSGöring
Kyllä se on oikein, että tämmöisä "rehtejä" Soldier of Odin porukoita on ympäri maailmaa.
Saapi kaikki sossureppanat ja kriminaalit liittyä ja päteä.
Se joka pelleä pelkää, saa varmaan itse turpaan ja selkään....
MUAH HAH HAH!!
Hyvä Kemin Pellet!!
Ja tarkoitan SoO:n porukkaa!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea
Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa3609670Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat906082Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur3755720SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden1424142Sara Sieppi umpirehellisenä Amazing Race -kulissien takaisesta elämästä
Sara Sieppi oli mukana Amazing Race Suomi -realityssä. Somevaikuttajalla oli takana raskasta aikaa ja isoja suruja, eikä33472Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien723031Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal783000Herkkua vai hötöä? Kaksi Beck-leffaa tällä vkolla tv:stä
Beck-elokuvat tuntuvat olevan suomalaisten makuun. Tällä viikolla televisiosta tulee kaksi ruotsalaista taidonnäytettä,52773Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr72708- 1142688