Milloin mies kertoo tunteista?

Miehetonvaikeita

Ollaan tunnettu kohta puoli vuotta ja nyt parin viime kuukauden aikana "suhde" syventynyt kaikin puolin, kaikki viittaa seurusteluun ja oltaisiin kuin yhdessä, mutta ei olla varsinaisesti asiasta sovittu. Kokreko aikuiset miehet enää edes tarpeelliseksi sopia että nyt seurustellaan jos on selvää ettei muita tapailla? Mies kehuu paljon ja viime kerralla sanoi että tuntuu kuin nyt olisi löytynyt se oikea. Joten kysymys kuuluu että tunnetusti tunteista vähäsanaiset miehet, sanotteko huvikseen noin isosta asiasta vai tarkoittikohan mies tota aidosti? Pakko kyl vielä puhuu etten elä siinä uskossa että seurustellaan, mutta toinen ei olekaan samaa mieltä....mut kertokaa miehet missä vaiheessa yhdessäoloa alatte puhumaan tunteista tai puhutteko niistä ylipäänsä vai näytätte enemmän tekojen kautta?

11

613

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ööööömmmmm1111

      .

      "Kerroin alveelle tunteistani puolelta!!!!!!!!!"

      har11!

      .

      • Hywät_rouwat---

        .

        "Hywät rouwat #RAUHOITTUKAA#"

        har!1

        .


    • Jotenkin vaikuttaa, että mies etsii täydellistä naista itselleen. Siihen viittaa tuo "tuntuu kuin nyt olisi löytynyt se oikea" tosin, kun muoto ei ole "Tuntuu kuin olisit se oikea". Voi siis olla mahdollista, ettei hän tarkoita sinua ja sen vahvistaa miehen näkemys, ettette seurustele. Ainakaan miehen mielestä.

      Kyllä se pitäisi olla tiedossa jo puolen vuoden sisällä, onko mahdollisuuksia vakavampaan vai ei

    • ei-kiireellä-kirkkoon

      Anna nyt herrajee ajan kulua ja rauhoitu!!!!
      Puoli vuotta on lyhyt aika. Suhde kehittyy jos on kehittyäkseen.Jos vielä vuoden päästä junnaatte samassa on aika alkaa miettiä. Harvempipa mies järjestää mitään Katariina ja Munkkiniemen Kreivi-esitystä,:" sua vain yli kaiken" jne. Valittäminen ja rakastaminen näkyy teoissa ja arkielämän yhdessäolosta.
      Ja itse olen nainen vankalla kokemuksella tapailusta, seurustelusta ja avioliitosta.

    • joko heti tai ei ollenkaan

    • Realitybiteshard

      Mies ehkä avautuu sitten kun se on löytänyt toisen. Tai sitten ei.

    • Eihyvä

      Eipä tuo vaikuta kuin seksisuhteelle, ikävä kyllä

    • rähjän_ukko

      Viisi vuotta katsotaan.
      Naimisiin.
      15v, myönsin jääneeni lopullisesti, purin muovikassin kaappiin.
      Siitä on ny 23vee. En ole vielä tunteista puhunu, teot pitäisi riittää.

    • 12321q

      Nykyajan Suomalaisista miehistä iso osa leikkii vain.
      On minullekin maalailtu vaikka mitä nätteyksiä ja lopulta oon ollut se tyhmä eukko kun luulin meidän seurustelevan.

      Eli sanoisin, että kannattaa ottaa selvää.
      Sano vaikka et kaverit kyselee koko ajan seurustellaanko me jo.. mitäs mieltä oot mikä olisi hyvä vastaus?

    • Fdsfdsfdsfdsfdsfds

      " Mies kehuu paljon ja viime kerralla sanoi että TUNTUU kuin nyt olisi löytynyt se oikea. "

      Lainaan vain itseäsi vitun pösilö.

    • Tässäkin.kertoo

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään

      Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää
      Maailman menoa
      141
      3928
    2. Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa

      Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri
      Maailman menoa
      357
      3048
    3. Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla

      Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt
      Tv-sarjat
      14
      1978
    4. Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."

      Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa
      Suomalaiset julkkikset
      10
      1685
    5. Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?

      Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja
      Tv-sarjat
      4
      1129
    6. Mun kaikkialta häviäminen

      Ei liity sinuun. Muista se. ❤️ Mua kiusataan enkä mä enää jaksa.
      Ikävä
      71
      974
    7. Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan

      Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar
      Kaste
      42
      889
    8. Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan

      Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat
      Kuhmo
      23
      831
    9. Inhottaa ajatus siitä

      Miten monia olet pannut.
      Ikävä
      70
      818
    10. Onko teillä

      minkä tyyppisiä seksifantasioita kaivattunne kanssa?
      Ikävä
      44
      794
    Aihe