Todella kamalia. Seksiä vonkaavat, on varattuja ja yli ikäisiä sekaisin olevia ukkoja.
Kunnollista miestä on vaikeaa löytää joten kai se on pakko jatkaa sinkku linjalla.
Kunnollista miestä on vaikeaa löytää joten kai se on pakko jatkaa sinkku linjalla.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Enpä ole nettipalstoilla ollutkaan varmaan 10 vuoteen. Kunnollisen oloiset naiset ovat tavoittamattomia, kaikenlaista muuta löytyy. En sano että kaikki olisivat huonoja, vaan että minä olen heille väärä mies ja etten halua huijata ketään naista antamalla itsestäni väärää kuvaa.
Samat ajatukset ja kokemukset. Välillä tuntuu, että seuraa, ja elämänkumppania etsivää naista pidetään deittiprofiilin laittaessaan jollain lailla alan ammattilaisena. Puhuvat kuin maksullisille huorille ja luulevat saavansa ilmaiseksi. Himppa verran vääristynyt käsitys myös itsestään. Jos ei tyylillä irtoo livenä niin miksi oletus, että tuoltakaan.
Omaa elämää ei hallita lainkaan ja useammalla tuntuu olevan jonkin neuroosi tai addiktio.
Kunnollista miestä tuolta on turha hakee. Kyllä kovasti itteensä mainostetaan, rehtinä, rentona, kilttinä jne jne... haetaan parisuhdetta (?). Totuus on kaikkee muuta... Sit haukutaan kilpaa naisia, jotka ei sitten tykännytkään esim. Ohareista, alkoholismista, suorista seksiehdotuksista, liian nuoresta, liian vanhasta...
Ja jos muuten natsais niin ei älytä seuranhakuu lopettaa.
Olet 100% asian ytimessä. Mitä tiedän oikeassa elämässä noita tuon tyyppisellä kuvauksella olevia miehiä niin olet täysin hahmottanut todellisuuden takana.
Eivät sit ole suomalaiset miehetkään raiskaajia ja muslimeita kummempia, kaikki pervoja ällöjä.
Kunnollista naista et löydä netistä. Ovat kaikki jonkun narsisti paskan entisiä, pettäjä paskan entisiä myös mutta minkäs sille voi kun naiset haluaa sellaisia pettäjä miehii jotka kohtelee huonosti.
Ei pidä paikkaansa netistä voi löytää kunnollisen naisen tai miehen ,aivan samalla
tavalla kuin jostain muualtakin . Se on vaan sattuma mistä löytää tai ei löydä.
Mutta se minusta onkin paljon suurempi vaikeus kun nyt ei tiedetä mitä
haetaankaan kun itsekkin on itseltään kadoksissa .
Kyllä tää on totta. Itsellä on vaan huonoja kokemuksia. Varattuja, seksin vonkaajia joita ei sitten mikään muu kiinosta tai yli-ikäisiä ukkoja (itse 25 ja 60-vuotiaat kertoo kuinka ikä on vaan numero)
Mun suomi24:ssä ollut treffiprofiili tuli tiensä päähän kun en tavannut ketään normaalia tätä kautta. On alkoholi ongelmaa, peli ongelmaa, huumeita, rikollisuutta tai jotain muuta outoa. Sitten on niitä jotka ei ymmärrä, että haluan ihmisen johon voi tutustua rauhassa ja rennosti. En enää ikinä halua treffeille missä kuulen kysymys sarjan "halutko naimiisiin?" "montako lasta haluat?" "kerroinko että en halua naista joka ei halua lapsia?" "tykkäisitkö että olet kotona hoitamassa lapsia ja minä vain kävisin töissä?" "en tykkää muuten naisesta joka haluaa luoda uraa... kerroinko siitä?" Kaiken tän jälkeen halusi vielä tavata ja kun sanoin ei niin... "Miksi et ole kiinostunut tapaamaan uudestaan?"
Tällästä on treffit suomi24:ssä :D