Työntekijöitä huijataan eläkejärjestelmällä

Ikäsi maksat eläkemaksuja ja eläkkeelle jäädessä et saa paskaakaan käteen vaan kidut köyhyysrajalla tai sen alle.
460
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Laskepa joskus huvikseen, että jos se eläke maksettaisiin vain sen mukaan, paljonko olet itse sitä maksamalla kerryttänyt, että minkä verran saisit eläkettä. Onneksi siitä kuitenkin huolehtivat muutkin tahot.

Äänestä

sossusta saa saman verran rahaa.

Äänestä

ei sekään ole oikein että elämänsä maksaa että pääsee köyhäksi eläkkeellä.

Äänestä

Totta moni saa saman,tekemällä mitään,olen tullut samaan lopputulokseen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kaikki.kusettaa kirjoitti:

Ikäsi maksat eläkemaksuja ja eläkkeelle jäädessä et saa paskaakaan käteen vaan kidut köyhyysrajalla tai sen alle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu