Miten vanhempi nainen isketään 2?

Ihastunutpoika

Olen hyvin ihastunut erääseen naiseen yliopistolla, joka käy samaa kurssia kuin minä. Arvioisin, että nainen on minua muutaman vuoden vanhempi tai enemmänkin. Onneksi kihlasormusta ei kuitenkaan näy.

Viimeisillä luennoilla olemme hakeutuneet istumaan lähelle toisiamme. Minä olen tehnyt tämän kahdesti, hän kertaalleen. Emme ole ainakaan vielä puhuneet toisillemme, hän on vain kerran kiittänyt minua, mihin minä vastasin hymyllä.

Onko ideoita, miten isken kyseisen naisen, ellei hän ehdi iskeä ensin minua, mikä onnistuiskin heti. Jännittää hieman, koska nainen on minua vanhempi.

4

175

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • aivan_viattomasti

      Kysyt vaan kahville/teelle.

    • 4574574586865

      Kannattaa kuitenkin muistaa, että näet häntä vielä tulevaisuudessa. Oletko valmis kohtaamaan hänet useaan otteeseen, jos käy niin ikävästi, että hän kieltäytyy?
      Sinun täytyy oikeasti välittää tuosta naisesta, koska tilanne on aivan toinen kuin jossain baarissa.
      Onnea.

    • ehdottajasetä

      Eikö olisi aika luontevaa ehdottaa ihan vilpittömästi luentojen välillä, että mentäskö kahville :)

    • dorien123

      Mene juttelemaan ja pyydä jonnekin kahvittelemaan, mutta varaudu kieltävään vastaukseen ja muista että näet häntä jatkossakin. Hän saattaa olla varattu siitäkin huolimatta ettei sormusta ole. Opettele olemaan sujut sen kanssa äläkä ala käyttäytyä oudosti sen jälkeen, vaan pysy tyynenä. Älä tee siitä isompaa juttua kuin mitä se on. Muut naiset huomaavat, ettet ole riippuvainen yhdestä naisesta ja saattavat kiinnostua. Tämäkin nainen saattoi vain kokeilla kuinka vakaa olet ihmisenä. Jos pystyt hallitsemaan itsesi vastoinkäymisessäkin hän saattaa kiinnostua uudestaan, tai sitten ei, mutta sun hommasi on hallita tilanne kävi miten tahansa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa

      Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site
      Maailman menoa
      143
      6344
    2. Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia

      SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto
      Maailman menoa
      72
      5261
    3. Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?

      Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost
      Maailman menoa
      14
      3695
    4. Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi
      Maailman menoa
      121
      3300
    5. Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa

      sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT
      Maailman menoa
      122
      2491
    6. Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa

      Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat
      Maailman menoa
      71
      2286
    7. Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla

      Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku
      Maailman menoa
      1
      2048
    8. Persut pettävät ja valehtelevat aina

      Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val
      Maailman menoa
      27
      1628
    9. Sinä et halunnut sitoutua

      Samalla tavalla kyin minä ja koen vihdoinkin että se on ihan ok. Sitoutuminen merkitsi meille erilaisia asioita, eikä ne
      Ikävä
      19
      1396
    10. Onko kaivattusi spesiaali?

      Millä tavalla ja miten?
      Ikävä
      81
      1208
    Aihe