Mikä virma on tuo Kattotutka, on siinä suomalaiset duunarit hommissa vaiko halpasekunda työvoimaa. Tietää kiertää työmaan tarpeeksi kaukaa.
Klaukkalan ostoskeskus kattoremontti
17
731
Vastaukset
- vast
Guugleta.Kotimainen perheyritys.
- ettei.romahda.päälle
Ei se kotimainen perheyritys mitään merkitse, Etelä-Suomessa häärää rännivirma mikä on myös kotimainen perheyritys, silti siellä on halpasekunda työvoimaa, että sikäli.
- Juoksevirmahepo
Syytä itseäsi kun ei sulle työt kelpaa. Opettele kirjoittamaan, mikä on virma? Joku virma hevonen vai. Se kirjoitetaan Firma. Ei ole ihme jos täällä työttömänä huutelet, kateellinenkin olet.
- Näin
Tässä edellisessä kirjoituksessa henkilöllä on henkilökohtainen ongelma,hän huomioi vain kirjoitusvirheet.Tämmöiset henkilöt ovat narsisteja jotka aina avostelevat toisten tekemisiä .Mene hoitoon.
- duunariioioioii
Menkää töihin!
- töihintöihin
Mennään mennään. Älä nyt hermostu.
- töihintöihin
Voi paska, ei löytynytkään. What to do ?
- Katotkuntoon
No oliko firma sitten outo. Kattoja on jo aika kauan korjattu. Mikä mättää ?
- varmaan.vähäinen
Ostarin nurkilla on ainakin halpasekundan tekijöitten autoja, että mikä lienee virman kotimaisuus sitten.
- Ihahaa_
Ihan kotimaista hevosenlihaa on. Luomua.
- pelletonttu
Aloittajalle! Suksi vittuun saatanan kenopää. Vitun hinuri ja painu töihin siitä valittamasta.
- Latekso
Kattotutkakin tuli kommentoimaan
- juu-uhh
Jotain uskovaisia nuo ovat, kuten kaikki muutkin kattoremppafirmat
- ettei.romahda.päälle
Ai nuo virulaiset hanttipulit?
Pelletonttu voi vetää vaikka handuunsa. - Alanammatilainen
Lestafirma tuo Kattotutka.
Tärkeintä niille saada itselle paljon rahaa.Työntekijöitä ja asiakkaita kusetetaan.Paljon ulkolaisia tekijöitä ja huijataan palkanmaksussa.Työturvallisuudessakin säästetään.
Tuurillaan tietenkin välillä saavat hyviä työntekijöitä mutta yleensä lähtevät kun huomaavat kusetuksen. - Upikari
Alanammatilainen kirjoitti:
Lestafirma tuo Kattotutka.
Tärkeintä niille saada itselle paljon rahaa.Työntekijöitä ja asiakkaita kusetetaan.Paljon ulkolaisia tekijöitä ja huijataan palkanmaksussa.Työturvallisuudessakin säästetään.
Tuurillaan tietenkin välillä saavat hyviä työntekijöitä mutta yleensä lähtevät kun huomaavat kusetuksen.Allekirjoitan tuon.
- marti100
kattotutkan työntekijöistä suurin osa virolaisia rikollisia miehiä
kierrä kaukaa!!!!!!!!!!!!!!!!!1
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksei voitaisi vaan puhua asiat selväksi?
Minulla on ollut niin kova ikävä sinua, etten oikein edes löydä sanoja kuvaamaan sitä. Tuntuu kuin jokainen hetki ilman491496Sunnuntai terveiset kaivatulle
Maa on vielä valkoinen vaikka vappu lähestyy, otetaan pitkästä aikaa pyhä terveiset kaivatullesi tähän ketjuun !!761335Olen päivä päivältä vain varmempi siitä että rakastan sinua
Onhan se tällä tuntemisen asteella jokseenkin outoa, mutta olen outo ja tunne on tunne. 😊86983- 14947
- 86926
Ai miehillä ei ole varaa maksaa
Treffejä naiselle johon on ihastunut? Ihanko totta dusty miehet? Tekosyy. Haluatko laittaa 50/50 kaikki kulut parisuhtee186868Olet mielessäni
viimeisenä illalla ja ensimmäisenä aamulla. Ihastuin sinuun enkä voi tunteilleni mitään. Jos uskaltaisin, tunnustaisin s20831- 82801
Verovähennysten poisto syö veronkevennykset pieni- ja keskituloisilta
Kokoomuslaiset ja perussuomalaiset kansanedustajat jakavat kilvan postauksia, jossa kerrotaan miten kaikkien työssäkäyvi78764Kaipaan seuraasi niin
monella eri tavalla ja tasolla. En tiedä mitä tapahtui, mutta niin vain kävi että ihastuin sinuun.17730