AY pellet - selviääkö pää joskus

Viina virtaa läskimahoihin ja pullaa tungetaan suihin, kukaan ei ole saanut mitään aikaiseksi puoleen vuoteen.

Vittu, mitä pummeja.
1557
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

istu kiltii hauva

Äänestä

känässä ollaan ja ei kyllä pariin päivään mitään päätöstä kyllä tehdä.

Äänestä

Kännissä on oltu vuosia.

Äänestä
  • LIDIN LIIVERIN

    Äänestä

Onkohan nämä ay-vastaiset tyypit oikeita suomalaisia. Suomalainen ay-ihminen polveutuu vapaasta talonpojasta ja haluaa olla vapaa työn tekijä, ei orjista joita feodaalit on taivutelleet satoja vuosia mutkille. Siksi kai suomalaiset ovat vähän porvareitakin ja johtuneeko venäjäkammokin tästä seikasta. Nyt kun suurkapitalismi on alkanut kananlentonsa yritetään kyykyttää vapaata ihmistä jota nämä ay-vastaiset, ehkä ulkomaiset provokaattorit ei ymmärrä.

Äänestä
  • Miten vapaus ja ay-liike liittyy yhteen? Ay-liike nimenomaan rajoittaa ja kahlitsee. Päättää muiden puolesta ja sitoo ihmiset taulukoihin.

    Äänestä

  • Ay eläin polveutuu ammattirikollisista, jotka uhkailevat, kiristävät, eivätkä osallistu verojen maksuun.

    Äänestä

  • ExAyMies kirjoitti:

    Miten vapaus ja ay-liike liittyy yhteen? Ay-liike nimenomaan rajoittaa ja kahlitsee. Päättää muiden puolesta ja sitoo ihmiset taulukoihin.

    No jopas!

    Miten ay-liike rajoittaa ja kahlitsee herra exaymiestä?

    Selitä tarkemmin!

    Äänestä

  • AySikaSyö kirjoitti:

    Ay eläin polveutuu ammattirikollisista, jotka uhkailevat, kiristävät, eivätkä osallistu verojen maksuun.

    Juuso myi sähkösopimuksia 12 päivää – sai palkkaa euron ja rapiat!

    Äänestä

Kännissä on mukava varastaa palkansaajilta. On se mukavaa tietenkin loisia palkansaajien siivellä joskus selvänäkin.

Äänestä

Jotkut dokaa,jotkut ottaa pillereitä. Jonkun pitäisi ottaa pilleritä.

Äänestä

Jokseenki herttaisen yhdentekevää jos ansaitsen 30 000 vuodessa pudotan palkkaa 5000 vuodessa joudun vain kiristämään nälkävyötä.
Samalla teen itse enemmän ostamatta palveluita, kulutustavaraa. Syön säästeliäämmin en käy baareissa.
Eli muutkin kiristää vyötänsä minun vuoksi.
Näin kun tekee 2miljoonaa suomalaista pörssiyhtiöt saa jakaa ensivuonna 22 miljardia bonuksia tosin seuraavana vuonna ei ole mistä jakaa kun lypsylehmän utareet tyhjeni.
Valtion kassa huutaa hoosiannaa verotulot romahti kun palkansaat vähenee, ja veroparatiisiin valuu jo valtion yritystenki rahat.

Pitäkää vaan säästötalkoonne rauhassa. Ulosmittaan joka lantin minkä voin ja tulotaso jos laskee alle sietorajan hankin puuttuvan osan jollakin muulla keinolla, en kuitenkaan huoraamalla.

Ei hetkauta pillunkarvan vertaa meneekö euroopan pankit ja sijoittajien rahat hujareiden taskusta toisten huijareiden taskuihin, sama paskaruletti pyörii ja duunari on pelinappulan osassa voiton jaossa olkoon myös tappioidenki.

Turha kalistella duunareiden tyhjää rahapussia ei sieltä ole mistä ottaa sitä valittaa myös yrittäjät kun kauppa ei käy. Menkää siis konkkaan selkä suorana duunarit tippuu luudanpäältä lattialle eli ei ole menetettävää.

Loppujen lopuksi ay llä ei asian kanssa ole mitään tekemistä se puhuu vaan palkansaajan suulla.

Äänestä

Ay paskasakki ei kykenisi koskaan tekemään oikeaa työtä. Valetyöpaikoissa makaaminen on ay hörhön ainoa mahdollisuus varastaa elantonsa.

Äänestä
  • Vähän niinkuin sinä:)) Tosin, sinä et ole edes valetyöpaikassa vaan loisit yhteiskunnan siivellä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


LoisivatSiat kirjoitti:

Viina virtaa läskimahoihin ja pullaa tungetaan suihin, kukaan ei ole saanut mitään aikaiseksi puoleen vuoteen.

Vittu, mitä pummeja.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu