Miettimään jäin "tuttavuutta"

Hämmästelevä

No kerronpa minäkin lyhyesti tarinani. Tutustuimme, muutama viesti ensin.. sitten puhelin,,, jutut vain venyivät aina pitemmiksi, jopa 2-3 tuntia ( hänen laskuunsa) ja lisäksi hän lähetti paljon kuviakin sähköpostiin. Soitti 3- 5 kertaa päivässä ja lisäksi tuli tekstareita vähän väliä. Koko elämänsä tuli tutuksi postin kuvia myöten. Ensimmäinen pieni ihmetys tosin kahdessa ensimmäisessä postissa, eri nimi lähettäjällä. ! ? Jäi tietysti alitajuntaan. Selitys... posti sekoillut.. No kaikki vaikutti hyvin rehelliseltä, joten pääsi siististi kahville ! Ja kaikki tuntui hyvin luontevalta ja rennolta, hieno suomalainen rehellinen, luotettava, tavallinen mies. Mutta se ensimmäinen nimi... uteliaisuus voitti ja nimi googleen ja yllätys... todellinen yllätys,, se nimi kuului arvostetulle eläkkeelle jääneelle virkamiehelle ja vielä jopa oli täydellinen kaksoisolento lehtikuvien perusteella tälle rakkaalle kyläilijälleni.... Useita lehtiartikkeleita löytyi ja kuvia.... pistipä miettimään.... kuka käy luonani kylässä.. kertomassa "satuja". Hän oli tietoinen kaksoisolennostaan ( ? ! ? ) kun mainitsin siitä.. No siihen ei vielä kaikki loppunut vaan oli vielä muutama vierailu, kunnes hän katosi ensin pohjoiseen ! ? auttamaan siskoaan hätätilanteessa.. joutui itse sairaalaan... "tytär" alkoi viestiä minulle suomi sivulla jota kesti useamman viikon, kun isä oli sairaalassa,.. tilanne vakava... jne... Kunnes kaikki loppui.. Hulluinta että hän itse ei enää vastannut puhelimeen, tekstiviesteihin, eikä sähköpostiin. Kun tarkistin googlesta hänen "talonsa kuvan" se olikin Kaikkosen vaimolleen ostama kesämökki ja osoite jonka hän antoi oli pelkkä metsätontti... Nyt jäi vain kiinnostamaan se kenen kanssa kahvittelin,,, tämän kunnianarvoisan virkamiehen vai tavallisen duunarin !! ?? !! Eli näinkin voi käydä....

2

207

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kartilli

      Kiitos kun jaoit kokemuksesi.

      Täällä ei kukaan tiedä kenen kanssa kahvittelit, paitsi jos palstalta löytyy toinen (kolmaskin?) samanlaisen episodin kokenut ja joilla jotain valaisevaa kerrottavaa kyseisestä miehestä.

      Itse epäilisin sinuna, että olen kahvitellut tuon eläkkeelläolleen virkamiehen kaksoisolennon kanssa. Tyyppi on avannut sähköpostitilin joskus tuolla virkamiehen nimellä ja käyttänyt omiin tarkoituksiinsa (ei välttämättä laittomiin). Eli tavallinen persoonahäiriöinen sekopää joka leikkii olevansa välillä rakastunut joku muu ja välillä oma tyttärensä. Siis sinulle viestinyt tytär oli tietenkin itse tämä kahvittelija mies.

      Käytä järkeäsi seuraavalla kerralla jo siinä kohtaa kun omat varoituskellot helisee, eli että jossain mättää. Silloin mitä todennäköisemmin jossain mättääkin!

      On ne vekkuleita.

      • Hämmästelevä

        No jaa....harvoin vain tapaa henkilöitä jotka ovat kuin idennttiset kaksoset ja henkilö ei kuitenkaan vaikuttanut miltään persoonahäiriöiseltä,, vaan ihan tavalliselta mieheltä....Ja toki oli minulla järki mukana koko ajan, siksihän noita taustoja tutkinkin..


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluaisin rakastaa sinua

      Ja olla sinulle se oikea... Rakastan sinua 💗💗💗
      Ikävä
      42
      4310
    2. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

      Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
      Maailman menoa
      135
      4069
    3. Tiedätkö mihin

      Ominaisuuksiin rakastuin sinussa?
      Ikävä
      64
      3726
    4. onko kaivattusi

      vaarallinen? :D
      Ikävä
      88
      3562
    5. Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti

      Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans
      Maailman menoa
      33
      3537
    6. Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"

      Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe
      Maailman menoa
      65
      3351
    7. Pieni galluppi

      Mitäs lahjaa odotat joulupukilta.
      Ikävä
      86
      2921
    8. Olisiko sinulla

      Jonossa vaihtoehtoja, ehkä
      Ikävä
      54
      2835
    9. Mitä tuntemuksia

      Rakkaasi ääni herättää?
      Ikävä
      25
      2626
    10. Korjaamo suositus

      Vahva suositus Kumpulaisen korjaamolle vanhan 5-tien varrelta! Homma pelaa ja palvelu ykköslaatuista. Mukavaa kun tuli p
      Hyrynsalmi
      14
      2334
    Aihe