Hyvä ohje färssiin kukkakaalimuusia vielä lisukkeeksi niin on maukasta! Kopsasin linkin toisesta ketjusta, mut on hyvää ja helppo tehdä eikä ollenkaan niin rasvaista kuin luulis, sillä suurin osa rasvasta sulaa ja jättää vain hyvän maun.
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=987626924657808&id=268804973206677&_rdr
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=987626924657808&id=268804973206677&_rdr
Vastaukset 6
Vanhimmat
jossain tota väitettiin pitzaksi mut lihamurekehan toi on ja varmaan herkullista.
Kukkakaalia voi käyttää monessa muodossa. On tietenkin vaikeaa sitä kuvitellla, jos ruokavaliona on ollut perunamuusia nakkikastikeella.
Pilko kukkakaali pieniin paloihin.
Aseta ne pellille.
Ripottele päälle suolaa ja pippuria maun mukaa.
Pistä 200 asteeseen uuniin puoleksi tunniksi tai kunne hieman ruskistuu.
Siten voit maistella onko kukkakaali huonoa ruokaa.
Näin pääset irti epäilyksestä hyvästa, maukkaasta ja terveellistä ruokaa halveeraavasta asenteesta.
Ravinto kolmion parasta antia.
Joo oikeilla jäljillä olette kukkakaalin suhteen ja tuota herkullista färssiä unohtamatta!
maukas myös jauhelihakastikkeen kanssa. puolikiloa porkkanaa, 800g kukkakaalia, puolikas sipuli. Keitä porkkanat ja kukkakaali kypsäksi, murskaa ja pistä yleiskoneeseen. Lisää raaka sipuli. Vähän paprikajauhetta, pippuria sekä inkivääriä. laita pyörimään. Lisää hiukan maitoa, sopivati että vähän tiivistyy. Valmis.
- jos haluat hienojakeista, pistä blenderiin, mutta tää maistuu perunamuusin korvikkeena aivan mainiosti.
hyvältä kuulostaa ja aloituksen jauhelihan voi korvata myös kanan suikaleilla!