Mikä biisi mahtaa olla tässä mainoksessa taustalla, jos joku tietäisi? Biisi alkaa noin kohdasta 0:05. Pyörinyt televisiossa tammikuussa 2016.
https://www.youtube.com/watch?v=lLOsXD67NeU
Elisa - "Täyden kympin puhelin" - mainos 2016
krfx
3
81
Vastaukset
- Näin.se.on
Tuollaiset mainosbiisit tehdään mainoksiin yleensä mainoksen tekijän toimesta. Ei ne välttämättä ole mitään sävellettyjä ja julkaistuja biisejä.
Näinhän se oli, että kyseessä on ihan mainokseen tehtyä musiikkia. Microsoftilta kuulemma voisi tarkemmin halutessaan tiedustella. :)
Janika/Palstatiimi
http://elisa.fi/palsta- krfx
Ok. Kiitos vastauksista, harmi :) On mukavaa, kun on niin paljon ikäviä mainosmusiikkeja, että löytyy välillä näitä erikoishyviä. Toivon mukaan tästä tehdään joskus kappale :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taisin tehdä virheen
Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle754009Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa
Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt2023302Hyvä että lähdit siitä
Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖473006Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi
Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle772671Olisitko mies valmis?
Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me3792408- 1812072
- 781605
- 361586
vieläkin sanoa voin...
💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos231418Nainen onko sulla supervoimmia ?
Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.391392