Ammutaanko myös Helsinkiin ydinpommi

kun kolmas maailmansota alkaa, vaikkei Suomella ole mitään tekemistä minkään kanssa?
17175
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

KAIKKI isot ja merkittävät kaupungit tuhotaan varmuuden varalta, ettei kenellekään jää etulyöntiasemaa. Venäjällä ja jenkeillä on kärkiä riittävästi jokaista kaupunkia ja pikkukylääkin varten.

Äänestä

Ei varmaan kaikkein järeintä koska pietari on liian lähellä laskeumille. Sellainen likainen pommi kuitenkin että kaupunki tuhoutuu mutta laskeumat eivät liikaa leviä venäjälle.

Äänestä

No jos sen sais tuohon eduskuntataloon, häviäis ainakin suomen syöjät ja myöjät.

Äänestä

Ei ammuta, lounaanpuoleiset ilmavirtaukset hankaloittavat Venäläisten harjoittamaa toimintaa. Mutta Nato tietenkin ei tästä välitä ja hilpasee oikein ison pommin keskelle Iso-Kirkkoa.

Äänestä

"Ammutaanko myös Helsinkiin ydinpommi..."
Riippuu siitä, ketkä sotivat vastakkain. Jos kuvio on EU vastaan Venäjä, niin silloin Helsinki luultavasti tuhotaan, koska Suomi on EU:n jäsenmaa.
Jos sota taas on esim. USA vastaan Kiina, niin Suomi saattaa olla sivussa koko sodasta.

Äänestä

USA Soros lähi-idän öljy ............vastaan......... eurooppa ja venäjä.

Äänestä

..hirveän tyhmää sanoa "ei me olla missään mukana"! Tuo on tuota kepu-SDP tyyliä.
Suomen kohdalla ammutaan ydinohjuksia, kun emme ole Natossa .Siis länsi-torjuu niitä ja tietysti Ruotsi hullun demarin lailla.
Putinin hallinto on suurin ongelma, koska siellä varustaudutaan, Ja maan johdossa pikkuisen tyhmää porukkaa. Ei maailman rauhaa muslimit järkytä. Elleivät saa ydinaseita käyttöönsä. Venäjä voi niitä heille toimittaa. Pohjois-korea on skeidaläjä jjoka aivan kohta ....

Äänestä
  • Putleri on ajettu niin nurkkaan että viimeisenä keinonaan aloittaa sodan. Jos ukko ei häviä ulkopoliittisesti niin sisäisesti melko pian. Siksi putlerin ainoa ulos pääsy on aloittaa sota länttä vastaan ja tulos on aivan sama hävitä tai voittaa niin kunnia ei mene kuten nyt jos perääntyy. Se vaan tietää ydinaseita joka on kaikkien kannalta se vittumaisin sodan käynti väline.

    Äänestä

  • TuhkanaKohtaKaikki kirjoitti:

    Putleri on ajettu niin nurkkaan että viimeisenä keinonaan aloittaa sodan. Jos ukko ei häviä ulkopoliittisesti niin sisäisesti melko pian. Siksi putlerin ainoa ulos pääsy on aloittaa sota länttä vastaan ja tulos on aivan sama hävitä tai voittaa niin kunnia ei mene kuten nyt jos perääntyy. Se vaan tietää ydinaseita joka on kaikkien kannalta se vittumaisin sodan käynti väline.

    Näinhän se on. Vain naiivit tollot kuvittelevat, ettei ydinsota alkaisi. Venäjä kyllä erittäin mielellään vie länsimaailman mukanaan kaatuessaan, samoin Kiina.

    Äänestä

  • YdinsotaVääjäämätön kirjoitti:

    Näinhän se on. Vain naiivit tollot kuvittelevat, ettei ydinsota alkaisi. Venäjä kyllä erittäin mielellään vie länsimaailman mukanaan kaatuessaan, samoin Kiina.

    Kerrohan sitten miksi Neuvostoliitto ei nukettanut Yhdysvaltoja kaatuessaan?

    Äänestä

  • "Kerrohan sitten miksi Neuvostoliitto ei nukettanut Yhdysvaltoja kaatuessaan?"
    Koska se ei pystynyt siihen. 1980-luvun NL oli enää pelkkä kulissi, sotilaallisesta voimasta sillä ei ollut tietoakaan. On epävarmaa, oliko NL:llä 1980-luvulla enää edes toimintakuntoisia ydinpommeja, saati että ne olisi saanut jollain konstilla Yhdysvaltoihin. Nyt voimasuhteet ovat aivan erilaiset.

    Äänestä

  • YdinsotaVääjäämätön kirjoitti:

    Näinhän se on. Vain naiivit tollot kuvittelevat, ettei ydinsota alkaisi. Venäjä kyllä erittäin mielellään vie länsimaailman mukanaan kaatuessaan, samoin Kiina.

    Putin on sanonut: Mitä järkeä on maailmassa, jos Venäjä ei ole siinä? Tällä hän tarkoitti, että jos Venäjä lakkaa olemasta, niin muukin maailma lakkaa. Ja Putin ON Venäjä!

    Äänestä

Ensi-iskussa lamaanutetaan varmasti koko Suomi , sähkön siirtolinjat isoimmat voimalaitokset lentokentät muutama satama.Kaikkia näitä kohteita on Helsingissä ja lähialueilla.Poliitikkomme ovat toimillaan tämän jo varmistaneet.

Äänestä

Voihan se posahtaa hämäyksen vuoksi Turkuun. Kaikki odottaa että Helsinki. Ja sitten Turku sanookin et poks.

Äänestä

"Kerrohan sitten miksi Neuvostoliitto ei nukettanut Yhdysvaltoja kaatuessaan?"

Koska Gorbatsov ei halunnut ryhtyä maailmanhistorian suurimmaksi murhaajaksi ilman mitään järjellistä syytä.

Äänestä

Ai ettei ole mitään tekemistä minkään kanssa? Suomihan on Ukrainan sodan osapuoli, kun aseistaa Ukrainaa.

Äänestä

Kaikki tuhotaan. Ihan kaikki. Olisi suuri virhe jättää viholliselle edes viljan jyvää. Jenkeissä tunnetaan käsite "Pounding the rubble", joka tarkoittaa sitä, että kun ydinpommi on ensin tuhonnut kohteen, varmistetaan tuhoutuminen vielä toisella ja perään kolmannella ydinpommilla. (vinkki: ensimmäinen olisi riittänyt).

Nyt ollaan tuota edeltävässä vaiheessa, joka tunnetaan nimellä "Pounding the ruble". Lisätietoja löytyy Googlella.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tuhotaankokaikki kirjoitti:

kun kolmas maailmansota alkaa, vaikkei Suomella ole mitään tekemistä minkään kanssa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu