Elikkä. Käytän yasmin e-pillereitä. jätin kuukautiset väliin eli söin kaksi pakkausta putkeen, mutta toisen pakkauksen ekalla viikolla unohdin pillerin (eli silloin kun olisi pitänyt olla menkat). Onko mahdollista että olen raskaana?
raskaus mahdollista??
denyatia
6689
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
en usko että olisit raskaana, jos olet syönyt 2 putkeen- elimistössäsi oli 2. liuskaa aloittaessasi jo paljon hormoneja. Ja jos kyse vain 1. pilleristä, tuskin raskaus todennäköistä.
Jos asia paljon huolestuttaa, voithan soittaa sinne josta pillerit sait (ehkäisyneuvola yms. )ja kysyä asiaa.
...tietää!! tai siis, farmaseutit ja proviisorit usein tietää lääkkeiden annostuksista yms. jutuista paljon... ihan vaan että jos et saa gyneäsi kiinni.
No et varmaan kuule ole raskaana.. Pillereistä tulee niin paljon hormoneja elimistöön, että vaikka olisit kuukauden syömättä niitä *****tin pillereitäsi, niin et tulisi raskaaksi sittenkään! Pillerit aiheuttaa lapsettomuutta. En suosittele ketään aloittamaan pillereitten syöntiä.
pillerit ei aiheuta lapsettomuutta, semmoinen on ihan höpönpöpöä. joillakin on jopa todettu parantavan hedelmällisyyttä.
jos syö 2 peräkkäin, se jättää kuukautiset väliin. Ne tulee ens kerralla normaalisti.
nim. tehnyt muutaman kerran itekin!