Voiko tätä kautta löytää ystäviä?

carla1

Olen vähän oli kolmekymppinen nainen. Muutin aikoinaan etelään jossa tunsin vain yhden ihmisen. Vuodet vierineet kavereita tullut lisää ja osa myös muuttanut vähän kauemmas, ei liian mutta nykyään tunninkin matka tuntuu pitkältä eikä tule käytyä silleen kavereilla niinkuin ennen. Tietty myös kolmevuorotyö veroittaa paljon. Ystäviä vain ei ole koskaan liikaa.

10

216

    Vastaukset 10

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tootr

      Useita ilmoituksia on tullut tehtyä, muttei ketään oikeasti kiinnosta. Mistä tahansa muualta, kuin kaverin haku-osastolta löytää ihmisiä.

    • KaveriaYstävää

      Moi :) Löytyy täältä järkeviä hyviä mukavia ihmisiä :) Tässä yksi :)

    • Jos haluat tutustua minuun, niin laita viestiä tulemaan. Olen 32 v. nainen ja etsin myös uusia ystäviä.

      • Aurinkoineen

        Moi.minne laitan voestiä sinulle?


      • Kirjotushörö

        Viestiä :)


      • Ihanaa että täälä on muutama kiinnostonut. sposti osoitteeni on [email protected] jos nyt sille voisi alustavasti kirjoitella. Hmmm mitähän tässä muuta..



    • Minäkin kaipailen uusia ystäviä, olen 36v perheellinen naisihminen ja asun hämeessä.
      [email protected]

    • yksinäinen82vantaa

      Mulleki saa laittaa viestiä, melkein sama tarina ku ap:llä. Eli etelään eksynyt ja aika yksinäinen olen. Ois ihana jos ois oikea ystävä, kenen kanssa istua viinilasin ääressä ja parantaa maailmaa... tai lenkkeillä. ihan mitä tahansa. Laittakaa viestiä [email protected]

    • kaveriaystävää

      Hei, Olen ihan mukava 42v nainen Etelä-Pohjanmaalta. Juttelisin mielelläni jonkun kanssa ystävyyden/kaveruuden merkeissä ja maailmaa parannellen, aiheesta kuin aiheesta. Sosiaalista elämää kaipailen ja tykkään myös lenkkeillä, en ole himourheilija. Aika filosofinen ja pohdiskeleva luonteeltani mutta aikaansaava myös. Laita sähköpostia repsu2[at]outlook.com

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 126
      1583
    2. Naisten liian suuret vaatimukset?

      Palstalla näkee usein vlituksia siitä, että naisilla on miehille liian suuria vaatimuksia. Haluankin nyt mielenkiinnosta
      Sinkut
      203
      1016
    3. Johanna Tukiainen oli seonut ja hyökännyt ystävänsä kimppuun.

      Ollut suora lähetys ja repinyt hiuksista ystäväänsä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      152
      669
    4. Olen Aito Narsisti

      Kysykää mitä haluatte liittyen tähän aiheeseen. Joitain kokemuksiani asiaan liittyen voin harkintani mukaan jakaa.
      Sinkut
      232
      546
    5. Mara puhuu narsuista

      Eikö toi ämmä itse ole suurin sellainen?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      187
      509
    6. 31
      500
    7. Outo liikkuja

      Tämä tyyppi josta kirjoitettiin Ähtärin Ilmoitustaululla. Joka yritti varastaa auton meijeritieltä. Hän liikkui koulut
      Ähtäri
      11
      454
    8. PÄIVÄN KYSYMYS

      Haluatko SINÄ afkaani-muslimin ministeriksi?
      Kajaani
      185
      454
    9. Onko tämä meidän yhteys

      Vähän liian vaikeaa? Joskus voimakkaatkaan tunteet ei riitä.
      Ikävä
      41
      436
    10. Iso käsi pormestarille hyvin hoidetusta työstä

      Puolangan kunta on siistinyt Paljakan rinteitä kesän aikana – yksi keskeneräinen lakiasia hidastaa vielä rinnekeskuksen
      Puolanka
      18
      403
    Aihe