Kuis moni palstalaine

o natsi tai oikeistolaine?
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ei kai logiikassa varsinaisia natseja ole, naapuripalsta sinkuissa taitaa olla pari natsihenkistä tyyppiä.

Keneen sitten sovelletaan oikeistomääritelmää. Ratikkakuskihan on esimerkiksi Kokoomuslainen mutta siitä oikeammalle menevää tyyppiä ei taida tältä palstalta löytyä.
Ainakaan ei näy suoria kannanottoja jollei sellaiseksi sitten lasketa näitä harvoja halventavia kommentteja ammattikoulu koulutustasoisista ihmisistä, ne voinevat olla oikestolaisuuteen viittaavia mutta ovat tulleet puskakirjoittajilta niin ei voi arvata kuka niiden takana on.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


määmy kirjoitti:

o natsi tai oikeistolaine?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu