MITEN PITÄISI SUHTAUTUA???

miinukks

Anoppi ja appi ostivat toiselle miniälle hienon puhelimen. kuinkahan tohon suhtautua? Olenko huonompi miniä?

7

277

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mekkk

      Osta itse iseelesi parempi puhelin. Yleensä menee niin että aikuiset lapset ostavat vanhemmilleen puhelimiä kun ne eivät yleensä tiedä mitään noita laitteista.

    • Vanha.Eriksson

      Pitäisiköhän sinun suhtautua asioihin vähän kevyemmin?
      Jollekin voisi herätä ajatus, että olet kateellinen.
      Noin pienestä asiasta.

    • Oppeliini1

      Sinula asiat ovat aivan liian hyvin kun sinulla on aikaa ja energiaa kysellä mitään noin poskettoman typerää!

    • olet_ikävä_ihminen

      ei sinun kuulu suhtautua mitenkään asiaan koska, se ei sinulle kuuluu pätkän vertaa mitä anoppisi ja appesi ostaa ja kenelle ostamansa tavarat antaa!!

      Ei appivanhempasi ole sinulle tilivelvollisia ostoksistaan!!!!!!

    • asdrhh

      Meillä ainakin miehen veljen perhe saa rahaa ja omaisuuta appuivanhemmilta koska on niin persaukisia. Ei niillä olisi yhtään mitään ellei vanhemmat olisi ostaneet ja antaneet, autoja ja taloa myöten.

      En minä tuosta ole katkera enkä kateellinen. Asun mieluummin itse maksamassani talossa ja ajan itse maksetulla autolla kuin elän vanhusten säästöillä. Eikä ne vanhusten rahatkaan kaikkeen riitä, joten ei tuo perhe leveästi silti elä, päin vastoin.

    • Wanha.Eriksson

      Ainakin tunnut olevan kateellinen miniä.
      Toisten ihmisten hankintoihin tulee suhtautua neutraalisti. Kun ei ole saaja eikä maksaja, ei ole mitään syytä kommentoida.

    • mekkk

      Kyllä vaan. Etäisyyttä otan kuitenkin kyseiseen sukuun. Joutuu aina vaan kuuntelemaan mitä miehe veljen perheelle kuuluu. Ja se on sitä että aina pitävät joka asiassa toista miniää etusijalla. Olenpa tuumannut että ei miehen veljen perheen asiat niin paljoa kiinnosta ettäkö jaksaisi jatkuvasti olla kuuntelemassa ja samoiten sen toisen miniän asiat! Varsinkin kun on selvät suosikit suvussa. Etäisyys silloin parempi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nasima löi Jussille luun kurkkuun

      Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse
      Maailman menoa
      543
      9114
    2. Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"

      jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r
      Maailman menoa
      165
      6264
    3. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      378
      5316
    4. Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa

      SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli
      Perussuomalaiset
      70
      4798
    5. Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta

      Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s
      Maailman menoa
      100
      4411
    6. Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun

      ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta
      Maailman menoa
      166
      4083
    7. SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat

      Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha
      Maailman menoa
      197
      4008
    8. Sinun ja kaivatun nimikirjaimet

      Mitkä ne on ? Meillä H❤️M 👩‍❤️‍👩
      Ikävä
      102
      2073
    9. Onko sinulla ja kaivatulla

      joku yhteinen tärkeä paikka?
      Ikävä
      113
      1537
    10. sä oot ehkä

      maailman omituisin tyyppi
      Ikävä
      53
      1086
    Aihe