Kokemuksia RE95 etanolibensasta?

oletteko paljon käyttäneet RE95 etanolibensaa?

Itse olen nyt vasta 2-3 tankillista ottanut.
5419
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Nousiko päähän?
Ite otan joko koffia tai karjalaista ja nousee päähän kun tarpeeksi tankkaa.

Äänestä

hinta tällähetkellä luokkaa 0.9e/litra

Äänestä
  • Mutta sitä kuluu mittausten mukaan n. 30%:a enemmän joten hinta hipoo noita 1,20 lukemia. Tavallinen bensiini on vain reilut 10 c kalliimpaa, joten ei ainakaan vanhassa autossa kannata ryhtyä mihinkään isoihin muutostöihin. Uusi multifuel auto taas maksaa melkoisesti uutena.
    Miten olisi sittenkin tuo maakaasuversio, ainakin etelä-suomessa.

    Äänestä

  • Eikös se ole RE85 ja oktaaniluku jotain 105

    Äänestä

  • totta RE85 se on

    RE85/E85-polttoaineen litramääräinen kulutus on noin 28 % suurempi kuin bensiinin kulutus*. Tämä on huomioitu säästölaskurissa.
    *Lähde: www.eflexfuel.fi

    mutta se on tehty jätteistä jne eli on ympäristöystävällisempää

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


löytyykö_kokemuksia kirjoitti:

oletteko paljon käyttäneet RE95 etanolibensaa?

Itse olen nyt vasta 2-3 tankillista ottanut.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu