Jokin aika sitten kirjoitin tänne, että vain vahvoilla tulisi olla oikeus lisääntyä geenipoolin pitämiseksi vahvuudelle suotavana. Kirjoitukseni sai äärimmäisen myönteisen vastaanoton, mutta yksi vastauksista jäi mietityttämään: entä älykkäät mutta heikot? Vastaan tähän nyt niin, että myös älykkäillä voi olla mahdollisuus lisääntyä, KUNHAN ÄLYKKYYS TUKEE JOTENKIN VAHVUUTTA! Eli jos on vaikka keksinyt uusia älykkäitä menetelmiä lihasten ja voimien kasvattamiseen, saa oikeuden lisääntyä. Mutta pääpaino tulee kuitenkin edelleen olla fyysisten vahvojen ihmisten lisääntymisessä.
Vain vahvoilla lisääntymisoikeus, osa 2
LUOTAVA_LAKI_HETI
5129
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
on marraskuu arvaa mikä kädessä? ei ole se
Meinasin lähteä lenkille, mutta on niin huono ilma. :'(
Pitää lähtee laittaa auto lämpiämään ja salille. Kauhee paskahätä.
Jotta emme unohtaisi yhteisön pyrkimyksiä, todettakoon, että positiivisen diskriminaation käsittäminen monikulttuurisen työyhteisön voimavarana johdattelee meidät ja tukiryhmämme kohti meihin kohdistuvaa tietotarvetta.
Tosiasia on, että yhteys oikeusdogmatiikan ja traditionaalisen oikeusfilosofian välillä yksinkertaistaa organisaatiossa toimivien vastuunalaista asennetta.