Itseasiassadiggaa

Elvareitaollaan

Teddyt tykkää punkeista. Ne on ehkä vähän laapsellisia mutta

6

156

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ew7iiuijh

      Eikunse 1970-lukuoli vaan niin masentavaa. Jotain piti tehdä.

    • kauheejuttu

      Tedyt oli niskanpäällähesassa. Seoli allrightpataljoona. Tampereella oltiin punkei.

      • älälässytänyt

        Einekaikkitapa. Joukossa mahtielviksiä.


      • niih

        Tamperehan on perinteisesti vasemmistokaupunki. Teddyt taas tuppas olee aika äärioikealla.
        Yleensä kyllä joka kaupungissa oli enemmän teddyjäja, ja ne tuppas olemaan paljon väkivaltaisempiakin. Punkit purki vitutuksensa musiikkiin ja viinaan.
        Nykyään ku rokkabillykin on aika marginaalissa, niin tullaan hyvin toimeen keskenämme. Teddy Guitargin näyttää lähinnä Freukkareiden soittajalta.


    • punkstinks

      Ennen vedeltiin punkkeja korville niin että lätinä kuului. ei niistä ollut mihinkään ja vielä nykyäänkin vahtavat kiltisti kadun toiselle puolen. Möivät aatteensa heti kun alkoi viikset kasjaa ja naisille perse. ( joka kasvaa vieläkin) Hirvee uho oli että nyt anarkiaa ja heti mut taisi sohva lannistaa paskpunkinhah hah. Pitäskin mennä jioku päivä ja puristella muistin vuoksi vähän naamasta niitä pökäleitä. Homon näköisiä ovat kaikki.

      • sovinnonkäsi

        Joojoo - mutta kunnon jengii kuitenkin.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka ei suostu laskemaan bensan hintaa

      Sanna laski esimerkiksi sähkön arvonlisäveron 10 prosenttiin, jonka Riiikka anosti 25,5 prosenttiin. Sannan aikaan bens
      Maailman menoa
      9
      2701
    2. Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin

      Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n
      Maailman menoa
      109
      2550
    3. Mitä kirjainta kaipaat?

      Pitkästä aikaa tämmöistä. Onko kirjain muuttunut edellisestä. ☺️
      Ikävä
      177
      2390
    4. EK: Suomi tarvitsee vuosittain 45 000 maahanmuuttajaa

      Senpä takia Riikkakin laulaa sen lauluja kenen leipää syö. Viime vuonnahan Suomeen muutti 50 tuhatta ulkomaalaista. htt
      Maailman menoa
      151
      2036
    5. Oliko se oikeasti epäselvää

      sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men
      Ikävä
      124
      1634
    6. Kristityt kastoiva alunperin upottamalla - upotuskaste annettiin vain uskoon tulleille aikuisille

      Raamatussa on käännösvirhe. Kaste tulisi olla upottaa veteen, jota kreikan sana baptizo tarkoittaa. Aluseurakunta kast
      Kaste
      458
      1099
    7. Nyt mä vihaan sua kyllä

      Jos sä oot oikeasti tämä takana! En ois ikinä susta uskonut! 😠☹️
      Ikävä
      73
      789
    8. Mitä tekisit ensimmäiseksi??

      Jos hänet näkisit kahden kesken!!
      Ikävä
      45
      777
    9. Kievarin pöydät

      Minkä helvetin takia kievarissa on laitettu pöytä laulajan taakse. Siellä huutavat nuoret niin että et omaa ääntäsi kuul
      Suomussalmi
      15
      712
    10. Muslimiyhteisö jyrähti - Kova vaatimus Orpolle ILtalehti

      Eiköhän se ala olla aika pistää stoppi noille muslimien vaatimuksille Suomessa ? Ei Suomessa ole pakko oll
      Maailman menoa
      151
      703
    Aihe