Hankin skodan. Ihan pari vuotta vanhan asiallisen vaihdokin 72 tonnia lasissa. Kerroin töissä kun tuli puhetta autoista ja. Se skodan osto herätti vähän kummaa tuijottelua ja kaksi työkaveria alkoi heti puhumaan itäautoista ja että skoda on nykyään ihan hyvä. Eli maine on edelleen itäautoiluun ja venäjään viittavaa.
Itäauton maine ei hevillä lähde
12
176
Vastaukset
- LadaKlubi
Skoda ja Lada on samassa tehtaassa tehty. Varma tieto.
- Juuuuuiis
Myös kia ja muut halpisritsat tehdään skootan kanssa samoista jämäosista
- tgjgöoyöi
Juuuuuiis kirjoitti:
Myös kia ja muut halpisritsat tehdään skootan kanssa samoista jämäosista
Kia tehdään 70% Sloveniassa mikä ihan pöndeä että silleen.
- A-rbit
Ei se mitään. Skooda on itäblokin autoista paras tällä hetkellä. Sano kavereille noin.
- MilläLähtis
"Itäauton maine ei hevillä lähde"
No lähtisikö sitten vaikka Klassisella?... - seVaanJaksaaJaJaksaa
Kyykman on nolo rölli.
- Skodaonitäauto
Itäauton maine lähtee vain vaihtamalla skodasta vaikka premium volvo S90...siinä vasta todellinen uuden super-B luokan skootan kyykyttäjä.
- itäautot_historiaa
Mikä ihmeen itäauton maine? Tuollaisesta ei kukaan täysipäinen ole enää tälllä vuosituhannella kuullut, kyykytyksistä taas puhuvat vain täydelliset idiootit.
- Pohdiskelevainen
Katsoin juuri Kummelia Dvd:ltä. Mauno Ahonen luki urheilu-uutisia. Bulgarialainen painonnostaja ei ollut jäänyt kiinni doping-testissä. "On se kumma ettei kusesta löytynyt mitään", totesi bulgaari. Hän sai maansa lajiliitolta palkinnoksi 30 kg perunoita ja Skodan.
Nauratti aika lailla.- Huumorinystävä
Aikas hauska, kyllä Kummeli osaa !! :-)
- ahomaunonen
Kummelissakin tiedetään skodan olevan itäblokista peräisin oleva itäauto.
- KaksisuuntaistakoPukkaa
Kaksi työkaveria ...?
Kuule, ne valkotakkiset jotka nukuttaa sinut yöksi ja laittavat ovet varmuudeksi lukkoon, eivät ole suinkaan työkavereitasi ... Pidä se känny vaan patjan alla etteivät löydä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1271984
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi1001740Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy611414Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?801397Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M311038Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s47946Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm51943Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet44892- 73876
- 109873