Otettiin sitten käyttöön toinen tyhjillään ollut kerrostalo ja sinne majoitettiin nuoria irakilaisia sotilaskarkureita.
Vanhemmat varokaa ja varoittakaa lapsianne.
Miten olisi jos perustettaisiin katupartio.
Ounasrinne täynnä irakilaisia
23
194
Vastaukset
- Hyväasia
Sepä oli olken hyvä että sekin talo saatiin käyttöön!
- eisuvakki
Mätätalo joka ei kelvannut suomalaisille ja nyt sitten Kas rahastaa oikein kunnolla veronmaksajilta.
- 1wdc2efv3rgb
Pohjolan valkea kaupunki muuttunut pohjolan mustaksi kaupungiksi!
- Persjalka
Ei mitään katupartioita. Höpö, höpö. Terve maalaisjärki käyttöön. Ei kannata tyttöjen ja naisten liikkua yksin, ei ainakaan ilta- ja yöaikaan, varmuuden vuoksi. Jos joutuu odottelemaan vaikka bussia, niin kaikesta häirinnästä heti ilmoitus poliisille. Kyllä me näin järkeä käyttäen selviämme.
- poliisiehtiijälkiliukkai
Se saattaa olla myöhäistä ilmoitella poliisille siinä vaiheessa .
- vähäaluinenkansamme
Suomalainen terve maalaisjärki vuonna 2016 Rovaniemellä: Olen Liisa ja tarvitsen saattajan kaikille matkoilleni kauppaan, odotellessani bussia, töihin, kouluun, jumppaan, kävelylle.
Palkataan saattajia kaikille Suomen naisille. Sillä saadaan työttömyys loppumaan. Palkan maksaa valtio, koska se on vastuussa kansalaisten turvallisuudesta. - eisuvakki
Mitäs sitten, onhan meillä varaa elättää 30000 elittivierastakin, osan verorahoista voi laittaa oman maan naisten ja lasten turvallisuuteenkin.
SPR;n naisiakin taitaa nyt hyöriä Ounasrinteellä. - juseroi
Antamalla periksi ja myöntymällä jokaiseen näiden vaatimukseen tai uhkaan, tulemme häviämään pelin. Nyt ei saa nössöillä, hyysätä, suvaita!!! Pieninkin väärinkäytös noiden osalta ilmoitettava viranomaisille - kuormitetaan suorittavaa porrasta, niin eiköhän sielläkin kypsytä entisestään!?? Ja turpiin, jos koskevat luvatta... mihinkään/kehenkään!!!
- zariak
Mikä ettei ilmainen sähkö,ruoka,lämpö....
- saewew
Mulatit valloittaa Rovaniemeä pikkuhiljaa ja Suomalaiset vaan katsoo........NYSVÄ SUOMI !
- Terveempisuunta
Mielummin mulatteja , kuin niitä Ounasrinteen homoja .
- banaanisipulilanttuloova
Väärin mielummin kuitenkin suomalaisia homoja
- unelmatunelma
On tässä vähän puutteessa ollutkin, kun ei ruoste raiskaa edes, eikä pakkanen pane. Ihanaa, unelmaa. Jos sais kerran reissullansa....
- ei-pakkanen-pure
no läheppä.. lähiitään/syyriään!!?? "panemaan.. seitsämää" neitsyttä...!!! kyllä tullee lämmin... :) ja musta "tuntuu"!!
- PettiköMuisti
Tarkoititteko suojelijoiksi tällaisia kaljupäisiä katupartiomiehiä. Tässä he ovat työssään yövuorossa, oikeita mallikansalaisia:
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-2000001125317.html?ref=rss
Valvontakameran kuvat ovat erittäin selkeitä, hyvä homma.
Ja eikö olekin hyvä että Ounasrinne on ollut jo 80-luvulta saakka oikea mallikansalaisten kehto. Siellä ainostaan iloiset lapsiperheet temmeltävät pihamailla pulkkamäessä, oikea maaseudun idylli on siis kyseessä. Varsinkin se tornitalojen alue on ollut erityisen hyvässä maineessa eikä siellä ole ikinä ennen ollut mitään häiriöitä. Ei narkkeja, ei piripäitä, ei juoppoja, ei sekakäyttäjiä, ei juoksukaljan hakijoita/naismyyjien uhkailijoita, ei varkaita, ei sossunpummeja, ei linnanjätkiä, ei mätisäkki-huoria, ei mitään pahaa.
Mutta nyt se alue on pilalla kun muutama pakolainen saapui, nyt voimme itkeä turvattomuuta...Voi kyynel.... - Kannatetaan
http://static.mvlehti.net/uploads/2016/02/raiskaajan-tuomio.mp4?_=1
Video: Näin Malesiassa rangaistaan raiskaria
MV-lehti suosittelee samaa rangaistusta myös raiskaaville partalapsille. - katupartiomiehet
Kirjoittiko se MV-paska laajaa reportaasia siitä kun ne kaljupäiset miehet yrittivät murtautua sinne Itikseen ja yksi kävi naissiivoojan kimppuunkin? Toki se nainen oli pistänyt solmuun kyseisen narukäden eli kaupan ryöstäminen jäi haaveeksi. Oli hyviä valvontakameran kuvia, kaljut vain kiilsi katulampun loisteessa.
- onnellinenmieli
Hyvä että saivat asunnot ja miehet pääsevät oikeisiin asuntoihin pois yhteismajoituksista.
Onnea miehille ! - ssppprrrr
Ihania, tummia miehiä. Lähdin jo leipomaan piirakkaa ja piparia heille. Ottavat varmaan mielellään vastaan.
- röhöhallah
Rumat naiset ovat hyvin toiveikkaita; jospa sieltä kyöpelinvuorelta pääsisi pois ?
Hirveesti ei kiinnosta tulla sinnepäin enää käymään..tosin ei niistä taia päästä eroon enää missäänpäin Suomea..
- duiddu
Hei,ottakaapa ihmiset selvää Irakilaisten ja esim. Syyrialaisten eroista...Tuo on älytöntä leimata muita kansoja Syyrialaisten tekojen vuoksi.Sama ku joku arabimaa leimais Suomen ja Italian samaan kastiin koska molemmat Eurooppalaisia.
Suvakit tietysti tykkää ja niitä paijaa eivät he tyttäriensä turvallisuudesta välitä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 873217
- 622937
Kuoleman pelko katosi
Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä4322445- 802283
- 742189
- 952026
- 121626
Kuhmolainen on selvästi kepun lehti
Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan201603Toiselle puolikkaalleni
Sinulla ei taida olla kaikki nyt ihan hyvin? Minua itketti eilen kauheasti, sinunko itkuja itkin? Kyllä kaikki selviää j341518Ei mun tunteet
ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil301440