Jos muslimi eroaa islamista

Niin suurin osa Euroopankin muslimeista pitää oikeutettuna asiana että kyseinen islamista eroaja murhataan.

Mitä se kertoo islamista ja liberaaleista, jotka syntihyväksyvät epäjumalanpalvontaa niin että antaisivat kirkon tilat epäjumalanpalvojille käyttöön?
6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Toivokaamme siis, että kaikki eroaisivat islamista. Muutama murha ja se on siinä. Yksi uskonto vähemmän.

Äänestä

Ainakin minä olen sitä mieltä, että sekä muhamettilaiset, juutalaiset että kristityt, muista ihmisen omaksi kuvakseen luomista jumalista puhumattakaan, ovat epäjumalia.

Historiallisia todisteita ei ole muista jumalista kuin Thorista ja hänenkin vasaransa aiheuttama ääni on nykyisin selitetty ilmakehän ja haihtuneen veden aiheuttamina sähkönpurkauksina.

Äänestä

Toivottavasti Suomessakin saadaan muutama rohkea omatoimisesti ajatteleva ex-muslimi. Maailmalta loytyy muutama Ali Hirsi, Mona Walters jne. Jotka ovat rohkeasti kertoneet omasta islamilaisuuden ikeesta irtoamisestaan.
Englannissa on British ex-muslims, joka tiedottaa avoimesti ongelmista suvun ja uskontokunnan kannattajien taholta ja kuinka sopeutua uuteen vapauteen.

Äänestä

>> suurin osa Euroopankin muslimeista <<
Jos käsite muslimi määritellään yhtä tiukasti kuin ainoat ja oikeat kristityt määrittelevät käsitteen kristitty eli että heitä on vain muutama prosentti kaikista, niin sitten tuo voisi pitää paikkansa.
Tosin molemmat ääripään edustajat tyytyy yleensä vain vaatimaan, että enemmistön pitäisi elää heidän mielensä mukaan.

Äänestä
  • Muslimi määritetään sellaisen aihmisenä, joka tottelee ainoastaan 1.sharialakia ja 2.pitää saatanaa/epäjumalaa allahina ja 3. odottaa mahdia palaavaksi, jota 4.edeltää tai seuraa jihad, ei-muslimien murhaaminen, pakkokäännytys epäjumalanpalvojamuslimiksi tai muslimin orjaksi asettaminen.

    Nämä ovat virallisia teesejä islamissa, julkisia joihin jokaisella on pääsy netin kautta. Näiillä muslimeilla Euroopan ovat täyttäneet. Euroopan rangaistus homostelunsynnistä on jätetty ilmeisedtikin muslimeille, jotka suhtautuvat homosteluun erittäin tiukasti.

    En seuraa ateistista YLE kanavaa juurikaan, jossa on paljon vuohia töissä.

    Äänestä

Yle tästä ohjelmaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


liberaalitjamuslimit kirjoitti:

Niin suurin osa Euroopankin muslimeista pitää oikeutettuna asiana että kyseinen islamista eroaja murhataan.

Mitä se kertoo islamista ja liberaaleista, jotka syntihyväksyvät epäjumalanpalvontaa niin että antaisivat kirkon tilat epäjumalanpalvojille käyttöön?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu