Onko naiset onnenonkijoita?

11129
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Näistä ei voi ikinä tietää ovatko lavastettuja näyttelijöiden kanssa mutta käytännössä asia menisi juuri noin oikeassa elämässä, nainen vaihtaa mielipidettään sen mukaan kenellä on rahaa, siinä ei ole rakkaudesta tietoakaan.

Äänestä
  • Juuri näin.

    (Hihitystä)

    Äänestä

  • Luolamadonna kirjoitti:

    Juuri näin.

    (Hihitystä)

    Toisaalta voisi ajatella, että me kaikki olemme onnemme onkijoita.

    Eli koko vitun elämä on onkimista. Rakkauden eteenhän ei voi tehdä työtä. Työtä tehdään rakkaudessa - ja varsinkin sen jälkeen. Mutta sellaista en ole nähnyt kuin päiväkodeissa, jossa tulosta voi katsoa silmiin.

    Muu on mulle ihan skeidaa.

    (Naurua)

    Äänestä

Raha on kemia ja naiset onkii.

Äänestä
  • Miksi naiset onkii, vaikka heillä on jo rahaa?

    (Reps)

    Äänestä

  • Luolamadonna kirjoitti:

    Miksi naiset onkii, vaikka heillä on jo rahaa?

    (Reps)

    Ehkä he ovat kalastajia, tai pitävät muuten vain onkimisesta.

    (Uimataitoinen reps)

    Äänestä

  • Luolamadonna kirjoitti:

    Miksi naiset onkii, vaikka heillä on jo rahaa?

    (Reps)

    Sehän siinä juuri onkin kun naisilla ei ole rahaa, ovat pienipalkkaisissa ammateissa ja haluaisivat elää luksuselämää.

    Äänestä

  • sdfsdfds kirjoitti:

    Sehän siinä juuri onkin kun naisilla ei ole rahaa, ovat pienipalkkaisissa ammateissa ja haluaisivat elää luksuselämää.

    Näkemys kirjattu lokiin.

    (Hihitystä)

    Äänestä

Naiset kuvittelee että rikas mies on hyvä mies.

Äänestä

Suurin osa naisista on huoria tai parisuhdehuoria. Itse asiassa ne tarkoittavat lähes samaa.

Äänestä

Onko naiset onnenonkijoita?
Onkimalla saa vain pieniä rantakaloja? Jos isompia vonkaleita haluaa (kaloja joiden pyydystys on jo ns.hypergamiaa) niin pitää ajaa vähintään troolialusta ajoverkoilla! Liian rasittavaa puuhaa, kun ajoverkossakin saalis on suurinmalta osalta pikku sinttejä! Helpoin tapa on pyydystää heti keväällä jäiden lähdettyä "lippoamalla" itselleen se oma sinttinsä.
Hieman kärsivällisyytä ehkä tarvitaan; että hoivaamalla ja aikansa ruokkimalla se sintti sopivissa olosuhteissa saattaa kasvaa ehkä isoksi vonkaleeksi.
Eikö iltasatujen pidäkin aina päättyä onnellisesti?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kilttiatm kirjoitti:

http://www.mtv.fi/lifestyle/tunteet/artikkeli/nainen-luulee-upporikasta-rutikoyhaksi-katso-miten-nolosti-onnenonkija-narahtaa-valehtelusta/5757548

Oletko nainen onkija?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu