Ennen kävelin huoneeseen ja mietin pitääköhän minusta kukaan.
Nykyään, kun astun huoneeseen mietin, pidänkö kenestäkään.
Ajatelman pähkinä
17
206
Vastaukset
- Huoneeseen_astuessa
.
"Huoneeseen astuessa mietin tuleeko telkusta tänään mitään????????"
har!1
. Huoneeseen persepystyssä astellessani mietin mitä seuraavaksi valehtelisin itsestäni palstalla.... ehkä elvistelen tappelutaidoillani.... tai sillä kuinka moni julkkis on skulannu keikan jälkeen blondien kanssa.... ei kun otampa profiilikuvaan kauniin blondin ja yritän näin vääristää sitä todellista mielikuvaa jonka palstalaiset ovat jo saaneet minusta (punkero)
Säälin saa ilmaiseks, kateus o ansaittuu pääomaa".
Sä kuulut päälauseeseen & meit, joit feikkaat sä, kuulumme kastiin sivulause.- Mahti_sonni
Mä rakastan sua omakehuseni! Olet ihana...
Hapanta ja kateelista. Jos osaat kirjoittaa, ajatella ja puhua, niin miksi aina muiden nimissä, niin ettei itseäsi ole koskaan olemassa.
Tuoko tahdot olla minulle? Toisen trollihahmo?
Ku steppaan huoneeseen, funtsin milt se näyttää muksujen touhuttuu siel ilman valvontaa
Kun kävelen huoneeseen, odotan että sieltä on sotkut siivottu ja kaikille käsissä oleville tavaroille löytyy riittävästi laskutilaa. Nykyään on jatkuvasti kaikenlaista viemistä ja tuomista. Aina on jotain roudaamista johonkin suuntaan.
- jooopppsss---
.
"Se on ärsyttävää jos ei ole vapaata pöytätilaaaaa!!!1!!1!!1!!!1!" kenen syy
har!1
.
Et arvaakkaan miten tutulta kuulostaa ja tuntuu. :)
Mietin jopa, että miten jatkossa selviä työelämässä kun karsastan isossa laumassa olemista ja pakolla sosiaalista kanssakäymistä. Pakko saa kärttyiseksi. Kääk. :(Tuo on kasvua ja ikääntymistä. Vielä hetki ja huomaat ajattelevasi ettei koskaan enää mitään minulle.
- Luolamadonna
"Entisestä en muista mitään, mutta naudeis kävelen tyhjien huoneiden läpi yksin."
(Itseltä lainattua naurua) Minusta toi huone kuvastaa hyvin jotain ennakkoaavistamatonta. Kuten lukematonta kirjaa, näkemätöntä leffaa tai ennenkuulematonta biisiä.
Astut sisään. Odotat jännityksellä, millainen seikkailu on edessäsi. Silti sinä siinä ja ympärillä olevat henkilöt ovat vain pelkkiä sivustakatsojia tai parhaimmillaankin vain sivuosan esittäjiä.- yleisrunoilija
Tai olet itse esiintyjä ja ramppikuumeessa miettii, tykkääkö yleisö ja tykkäätkö yleisöstä
yleisrunoilija kirjoitti:
Tai olet itse esiintyjä ja ramppikuumeessa miettii, tykkääkö yleisö ja tykkäätkö yleisöstä
Minäkeskeisenä ihmisenä tietysti ajattelee noin. Jokseenkin normaalia toimintaa.
Toisinaan voisi antaa sen mielen levätä eikä antaa ajatusten pyöriä sen oman navan ympärillä. Antaa pipon tuulettua välillä. Ja nauttia vain siitä, mitä muut tekevät.
Aattele, leffaa katsomaan mennessäsi et edes tiedä tuleeko huikee komedia vai sittenkin thrilleri.- yooopppsss---
"Astut sisään. Odotat jännityksellä, millainen seikkailu on edessäsi. Silti sinä siinä ja ympärillä olevat henkilöt ovat vain pelkkiä sivustakatsojia tai parhaimmillaankin vain sivuosan esittäjiä."
Joskus tuntuu autoon astuessa että muuttuu itsekin matkustajaksi weird or what
har!11
.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
PÄIVÄN PARAS: Nigerialainen haki turvapaikkaa Suomesta, lähti takas huilaamaan
kotimaahansa, koska turvapaikan saaminen kesti niin kauan. Ja tämän kertoo ihan Yle, eikä yhtään toimittaja kyseenalaist1593917Mikä vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?
Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin sinne tyhjään tilaan, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki1013674Ohjelma "Rikollisjengien Ruotsi" hyvin paljasti jakautuneen maan
eli ns. ruotsalaiset yhdellä puolella, muslimit ja muut kehitysmaalaiset toisella puolella. Siinäkin hyvin näki mitä ma423213Pidennetään viikko 8 päiväiseksi
Ja jätetään työpäivien määrä nykyiseen 5:een. Tuo olisi kompromissiratkaisu vellovaan keskusteluun työajan lyhentämisest212542- 1842248
Jos Katja Ståhl ei pääse juontamaan Elämäni biisiä, kenet haluaisit nähdä juontohommissa?
Katja Ståhl on ollut kuluvalla viikolla sairaalahoidossa. Jos Katja Ståhl ei pääse juontamaan Elämäni biisiä, kenet halu271437- 971267
Tiesitkö? Tuure ja Saana Boelius ovat sisaruksia!
Tiesitkö? Tuure Boelius ja Saana Boelius ovat tänä syksynä kumpainenkin reality-ohjelmissa tv:ssä: Tuure Petollisissa ja241111Vähäkankailla ollut ongelmia vuokra-asunnossa
Aina ne ikävätkin asiat tulevat mediaan. Jasmin ja Marko saaneet edellisestä asunnostaan häädöt ja Jasmin todettu varatt1281108Jos elämäsi ihminen
on osoittanut kiinnostuksensa, niin kannattaa vastata edes jotain vaikka mikä olisi. Toista mahdollisuutta ei välttämätt691048
