Kauhea nainen?

Snugg

Olen ollut mieheni kanssa yhdessä 10 vuotta. 9,5 siitä ajasta on anoppi tehnyt kuolemaa. Olen oman työni sivussa hoitanut häntä mutta mitään mitä teen Ei ole oikein. Mutta aloitan alusta neuvoista olisin kiitollinen.
Ks henkilö Oli huonossa kunnossa? Viime vuonna. Hän sai uudet lääkkeet sairaalassa olon jälkeen ja kunto parani. Olen annostellut lääkkeet kohta vuoden ajan nyt ks henkilö epäilee etten Tee niin kuin lääkäri on sanonut. Mikä Ei tosin pidä paikkaansa. Hän välittää tiedon Poikansa välityksellä minulle. Minkä joka kaiken olen yrittänyt olenkin
Kelpaamaton.
Muutenkin hän puhuu minusta todella ilkeästi selkäni takana. Mieheni lapset kääntyivät jo vuosia sitten minua vastaan.
Silloin en vielä ymmärtänyt kuka oli asian takana.
Mieheni on täysin äitinsä talutettavissa. Muistan vielä kuinka anoppi yhteiselämämme alusta kysyi olenko hyvä sängyssä.
En tiedä enää mitä tehdä sillä avioliittoni on pian ohi jollei jotakin tapahdu.

4

261

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tätiliini

      Todellakin jotain pitää tapahtua!Miksi hoidat häntä työsi ohessa jos saat vain lokaa niskaan?Miehesi kuuluisi hoitaa äitiinsä liittyvät asiat jos hän on iäkäs ja hommata vaikka kotipalvelutyöntekijä,sinulla ei ole mitään velvollisuutta annostella anopin lääkkeitä.Hienoa että huolehdit hänestä mutta entä oma jaksamisesi?parisuhteenne?Nyt keskustelun paikka miehesi kanssa.

    • Snugg

      Niinpä sitä keskustelut Olen yrittänyt päätyy Fiaskoon että uskallankin arvostella Hänen äitiään. Henkilö on todella sairas ainakin päästään. Tätärataa päädyn eroon minulla Ei ole arvoa. On vain mieheni Hänen äitinsä ja miehen tietokone ja pornot.

    • oma_on_valintasi

      aälä marise, oma on valintasi, ei sinua kukaan pakota tuollaiseen.
      mitä sinä odotat elämältäsi?
      anopin kuolemaako?
      jos minä olisin sinä, olisin lähtenyt aikapäivää sitten, mutta niinhän sitä sanotaan että tyhmästä päästä kärsii koko ihminen.

    • kdjfp

      Miten kummassa olet päätynyt anopin hoitajaksi? Asutteko te anopin talossa?

      Ei sinun tarvitse anoppia arvostella, vaan sanoa vain, että hoitaminen loppuu nyt. Olet ilmeisesti liian kiltti ihminen. Varaa aika kirkon perheneuvonnasta ja käy juttelemassa siellä yksin, jos mies ei lähde mukaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti

      Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää
      Maailman menoa
      36
      2141
    2. Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!

      Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten
      Maailman menoa
      59
      1955
    3. Helsingin yllä valopalloja

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön
      Sinkut
      121
      1900
    4. HÄLYYTYS!!

      Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a36
      NATO
      377
      1612
    5. Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?

      Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.
      Kouvola
      103
      1611
    6. Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja

      Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah
      Maailman menoa
      124
      1444
    7. Millainen on naisellinen nainen

      Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n
      Sinkut
      182
      1072
    8. Raamatullinen kaste

      Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu
      Kaste
      53
      947
    9. Mitkä asiat kaivatun ajattelussa

      Ihmetyttävät? Mikä on tullut yllätyksenä?
      Ikävä
      73
      875
    10. Mitkä olisivat kolme tärkeintä

      vihjettä kaivatustasi?
      Ikävä
      27
      869
    Aihe