Keskustaan voi aina luotta

kepupönteri

7

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mietityttää

      Kyllä kai voi, luottivathan jotkut tässä taannoin persuihinkin ja sitten on näitä museoihmisiä jotka luottavat vielä Paavo Väyryseenkin.

    • kepuontuho

      Keskusta ja sipilä on vatuloinut Suomesta vuodessa Pohjolan Bulgarian.

    • ADSFGHJK
    • suviseuroihinensikesänä

      Kepun johdolla ajettiin varainsiirto köyhiltä varakkaille. Ei tainnut olla Alkion oppia vaan Lestadiuksen ja Sipilän oppi?

    • Se vanha fraasi pitää aina paikkansa:
      - Kepu pettää aina
      Oliko äänestäjien joukossa uusia ja kokemattomia kansalaisia jotka eivät tuota tienneet, vai oliko totuus unohtunut?
      Toivottavasti nykynuoret ja muutkin nyt muistaisivat tämän.
      Itse odotin eläkkeeseeni edes 1-2%:n korotusta pitkästä aikaan, mutta ei samalla eläkkeellä (brut, 1083€/kk) mennään jo kolmattavuotta. Asumiskustannukset pelkästää tänä kolmena vuonna nousseet 30%. Sähkö / siirto, vuokra, vakuutukset, jne.
      Jos tässä nyt jostain on luovuttava, nii kai se on toi kotivakuutus näin aluksi?

      • HyväHyvä

        Tämä uusavoittomuusporukka (keskusta) ihan loistaa tällä palstalla.


    • tasapuolisuuttakansalle

      Sipilä vatuloi jälleen kerran. Tulos tai ulos uhosi vaalien jälkeen, tulosta ei ole tullut eikä tule. Nyt olisi johtopäätösten aika ja heittää pyyhe kehään.Hallituksen on toimittava koko kansan etujen mukaisesti ei vain yrittäjien edun mukaisesti.Tämä hallitus ajaa vain eliitin asioita, kurjistamalla kansaa. Toivottavasti kansa on viisaampi seuraavissa vaaleissa eikä äänestä porvareita valtaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!

      "Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti
      Maailman menoa
      249
      45399
    2. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

      KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
      Maailman menoa
      32
      11264
    3. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

      Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
      Maailman menoa
      211
      10902
    4. Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta

      Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump
      Maailman menoa
      36
      9721
    5. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      85
      8538
    6. Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija

      https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua
      Maailman menoa
      230
      6539
    7. Pirjo sanoi Esalle

      Painu sinä Esa hevonvittuun... johon Esa? Laittakaapa ehdotuksia. # ==================== # APUFUNKTIO: satunnainen kok
      Maailman menoa
      0
      3220
    8. Jos mä joisin

      Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys
      Ikävä
      30
      2259
    9. Tänään torille

      Tänään kuulema torilla tapahtuu klo.20. Tulkaaha paikalle kattoon.
      Hyrynsalmi
      39
      1727
    10. Koulu-uhkaus.

      Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.
      Hyrynsalmi
      26
      1540
    Aihe