Palstan naiset

Kuinka monta vuotta nuoremman miehen/pojan kanssa olet harrastanut seksiä tms kuin itse olet? Ikänne silloin?
20133
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

Kokoajan harrastan 17v nuoremman kaa. Monta vuotta jo oltu avoliitossa.

Äänestä
  • Nyt hän on 22v ja minä 39v

    Äänestä

Jonkun verran :O

Äänestä
  • Tarkoittaa mitä? Yli 5 vuotta?

    Äänestä

  • Kiinnostaa.tietää kirjoitti:

    Tarkoittaa mitä? Yli 5 vuotta?

    Joo. Oisko ollu 7v. alaspäin ja 13v. ylöspäin. Molemmat on kyllä ehkä liikaa mulle. Riippuu niin ihmisestä. Itsestä joku 40 mies tuntuu aivan liian vanhalta ja taas 20v. mies on yleensä aika erilaisessa elämäntilanteessa kuin minä. En tiedä mikä ikä olisi paras.

    Äänestä

Avomies on muutamaa kk vaille 9 vuotta nuorempi (6 vuotta kohta yhdessä ja kaksi lasta)ja sitä ennen joskus olin 7 vuotta yhdessä 2,5 vuotta nuoremman kanssa. Siinäpä ne. :)

Puumaksi on sanottu pari kertaa, mutta ihan turhaan. Ei tuolla ikäerolla ja suhteen pituudella ja laadulla puumaksi voi sanoa. :) Eiköhän ne puumat hae paljon itseään nuorempaa ja vain toyboyksi, ei elämänmittaiseen olemiseen kumppanina.

Äänestä
  • Miksi muuten sinkut palsta?

    Äänestä

  • old_profile_94962 kirjoitti:

    Miksi muuten sinkut palsta?

    Olen pullalle kertonut ja kerron sullekin, kiva jutella sinkkujenkin kanssa. Lukea ja vaihtaa ajatuksia erilaisessa elämäntilanteessa elävien kanssa. Kun ei tämä seuranhakupalsta ole, niin miksipä ei. :)

    Niin sitä irlissäkin sinkut ja parisuhteissa olevat juttelee keskenään.

    Äänestä

  • Kaikkien sinkkujen oma palsta on kuin salaseura tai ryhmä jotain irrallisia olentoja muusta yhteiskunnasta, silleen vähän epäonnistunut luonnehdinta ylläpidolta. :)

    Voisi olla kuten logiikassakin, keskustele miehen/naisen logiikasta että keskustele sinkkuudesta.

    Äänestä

Nyt ikää 34 ja 12v ylös tai alaspäin. Nykyään kumminkin naimisissa 9 v nuoremman kanssa.

Äänestä

13 v. nuoremman kanssa. Olin tuolloin noin 36. Tilaisuuksia on jatkuvasti, mutta irtojutuista on mennyt maku, kudin kutsuu:)

Äänestä

-8, 38 v.
15, 35 v.

Tapailtiin.

Äänestä

Tässä se taas nähdään, että oikeasti naiset ovat itse niitä pahimpia pedofiileja.

Äänestä
  • Harvemmin ketään miestäkään pedoksi kutsutaan kunhan kohde on täysi-ikäinen..
    Mulle ainakin aivan sama jos 18v tyttö hairahtuis ikäloppuun pappaan. :D

    Miehet yleensä kuolaa niitä esiteinejä/teinejä.. melkoinen ero verraten jos joku 40 nainen koskee parikymppiseen poikaan.

    Itse olen 28-vuotiaana hetken tapaillut 21-vuotiasta ja sekin oli liikaa itselleni. Mutta.. tehkööt muut mitä tekee.

    Äänestä

  • Kuka täällä muka sellainen on.

    Äänestä

28-vuotiaana 6 vuotta nuoremman kanssa..Ja 27-vuotiaana myös vuosia nuoremman (en nyt muista minkä ikäinen oli). Tää tyyppi sanoi muuten, että vanhemman kanssa on parempaa kuin nuorien, kun nuorien kanssa oli säheltämistä.

Äänestä

Vajaat 10 vuotta nuoremman (itse silloin reilusti alle 40 vee) ja noin 30 vuotta vanhemman (itse silloin nuori). Viiskymppisistä tykkään, itse olen päälle neljäkymmentä. Noin keskimäärin miehetkin ovat vanhenneet, kun itsekin olen vanhennut. Eli suunnilleen 10 vuoden ikäero keskimäärin, mies vanhempi.

Äänestä

Mä 20v tyttönä 47v miehen kanssa. Herkkuu :D

Äänestä

Vain 2 vuotta nuoremman. Mieli kyllä tekisi useammankin vuoden nuorempaa kokeilla. Ehkä sitten joskus vanhana "puumana" ;)

Äänestä

on teilläkin keskustelunaiheet tällä kanavalla

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Gallupoija kirjoitti:

Kuinka monta vuotta nuoremman miehen/pojan kanssa olet harrastanut seksiä tms kuin itse olet? Ikänne silloin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu