Haluan kirjoittaa tämän ex-tyttöystävälleni

poikkisss

On erittäin mielenkiintoista huomata, miten nopeasti aika menee eteen päin. Uusia asioita tulee elämässä koko ajan, mutta joskus on mukava palata mielessään ajassa taakse päin ja muistella menneitä. Tässä haluan kertoa juuri sinulle omista nykyisistä ajatuksistani ja siitä, mitä ajattelen.

Kohta puoliin alkaa ikää olla minulla 19 vuotta ja tokihan meidän suhteesta on aikaa jo useampi vuosi. Sen jälkeisinä aikoina on tapahtunut kaikenlaista uutta ja erilaista ja kieltämättä elämä on tänä päivänä jo melko paljon erilaisempaa kuin vuosia sitten.

Huolimatta ajan kulumisesta ja uudenlaisesta elämästä, et ole kuitenkaan mihinkään unohtunut. Monet ajattelevat, ettei entisiä suhteita kannata sen kummemmin mietiskellä, koska ne ovat mennyttä ja ovat jostain syystä päättyneet.
Meidän suhteemme päättyi riitaisasti ja kyllä minä sen muistan. Muistan viimeiset sanat, loppumistavan ja päivämäärän. Miksi siis riitaisasta erosta huolimatta joskus ajattelen sinua enkä halua unohtaa vaikka emme ole olleet sen jälkeen missään tekemisissä?
Olet ensirakkauteni ja varmasti tärkeimpiä henkilöitä, joita minulla on koskaan elämässä ollut. Muistan suhteemme alun kuinka ihastuminen oli niin voimakasta ja vähitellen se kehittyi suureksi rakkaudeksi. Muistan ensimmäisen suudelman kanssasi, joka oli myös elämäni ensimmäinen sekä paikan, jossa se tapahtui. Muistan kaikki monet paikat, joissa yhdessä vietimme aikaa tehden kaikkea ihanaa. Muistan tuoksusi, äänesi ja sen kuinka joskus jopa minä itkin sinun vuoksesi, koska rakkaus oli niin suurta.
Vaikka jokaisessa ihmisessä on huonoja puolia, jopa meissä kahdessa ja erolle on aina jonkin syy niin kyllä voin kuitenkin sanoa, että ne hyvät ja ihanat puolet sinusta päällimmäisenä ovat mieleen jääneet ja paljon niitä onkin.

Vaikka erosta jo pitkä aika onkin ja siitä olen yli päässyt, aina silloin tällöin muistelen meidän yhteisiä aikojamme ja mietin mitä sinulle mahtaa nykyisin kuulua, miten sinulla menee ja voitko hyvin. En ajattele sinua koskaan mitenkään negatiivisesti. Ensirakkautenani tulet olemaan aina tärkeä henkilö elämässäni. Voin jopa sanoa, etten ole koskaan tuntenut ketään kohtaan niin suurta rakkautta kuin sinuun tunsin. Sinulla on paikka sydämessäni aina, etkä tule koskaan unohtumaan.

Halusin kirjoittaa tämän sinulle juuri siksi, koska haluan sinun tietävän, että en todellakaan muistele sinua pahalla ja tulet aina olemaan tärkeä osa elämääni. En tiedä yhtään, mitä sinä minusta nykyisin ajattelet, mutta toivottavasti et ainakaan ole täysin unohtanut. En myöskään tiedä luetko tätä viestiä ikinä, mutta jos olet tätä joku päivä lukemassa niin muista, että todella tarkoitan tätä.

Mitä sinulle kuuluu nykyisin? Itselläni elämä kulkee ihan hyvin eteen päin ja edessä on pian pois muutto ja opiskelun aloittaminen. Aika menee eteen päin ja uudet tuulet puhaltavat, mutta ajoittain menneen muisteleminen on tärkeää. Ilman sinua en olisi nyt tällainen kuin olen.

Missä ikinä oletkaan, tulet aina säilymään mielessäni ja sydämessäni enkä halua sinulle mitään pahaa tapahtuvan. Toivon sinulle elämään ja tulevaisuuteen aina kaikkea hyvää. :)
Terkuin entinen poikaystäväsi

0

149

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti

        Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää
        Maailman menoa
        37
        2178
      2. Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!

        Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten
        Maailman menoa
        64
        2022
      3. Helsingin yllä valopalloja

        https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön
        Sinkut
        121
        1930
      4. HÄLYYTYS!!

        Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a36
        NATO
        388
        1670
      5. Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?

        Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.
        Kouvola
        103
        1631
      6. Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja

        Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah
        Maailman menoa
        124
        1464
      7. Millainen on naisellinen nainen

        Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n
        Sinkut
        182
        1082
      8. Raamatullinen kaste

        Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu
        Kaste
        53
        967
      9. Mitkä asiat kaivatun ajattelussa

        Ihmetyttävät? Mikä on tullut yllätyksenä?
        Ikävä
        73
        905
      10. Mitkä olisivat kolme tärkeintä

        vihjettä kaivatustasi?
        Ikävä
        27
        899
      Aihe