pitäisi määrätä sakkorangaistus:
http://imgur.com/HzWVmVw
Tätä hoikemmille naisille
51
186
Vastaukset
- Neitsytmaria
Miksi?
- sääntösuomi
koska standardit ulkonäölle ovat väärin naisia kohtaan ne aiheuttavat syömishäiriöt mutta miehet, miesmallien kuuluu olla lihaksikkaita steroidi hamstereita.
- hoikkeliini
Mutta aloittajahan juuri asetti standardin ulkonäölle :(
- Kilttiatm
Naisille sakko ja aina kun panevat jännämiehiä. Jos jännämies hakkaa naista ja se menee poliisiin tietoon niin naiselle sakko kouraan vaikka joku tuhat euroa.
- Menikönytihanoikein
Juuri tänään puhuttu valtion päämiesten taholta siitä, kuinka vihapuhe on _laitonta_.
- HC-ätmel
Menikönytihanoikein kirjoitti:
Juuri tänään puhuttu valtion päämiesten taholta siitä, kuinka vihapuhe on _laitonta_.
YK:n Ihmisoikeuksien yleismaailmallinen julistus:
"19. artikla. Jokaisella on oikeus mielipiteen- ja sananvapauteen; tähän sisältyy oikeus häiritsemättä pitää mielipiteensä sekä oikeus rajoista riippumatta hankkia, vastaanottaa ja levittää tietoja kaikkien tiedotusvälineiden kautta." - Menikönytihanoikein
HC-ätmel kirjoitti:
YK:n Ihmisoikeuksien yleismaailmallinen julistus:
"19. artikla. Jokaisella on oikeus mielipiteen- ja sananvapauteen; tähän sisältyy oikeus häiritsemättä pitää mielipiteensä sekä oikeus rajoista riippumatta hankkia, vastaanottaa ja levittää tietoja kaikkien tiedotusvälineiden kautta."Kannattaisi katsoa ihan asiaohjelmia välillä. Juuri siitä puhuttiin, että sananvapaudesta huolimatta _ei ole_ sallittua leuhata ihan mitä hyvänsä, se on väärä uskomus. Vihapuhe on laissa kiellettyä. Sopisi aika suureen osaan täällä huutelevista.
- HC-ätmel
Menikönytihanoikein kirjoitti:
Kannattaisi katsoa ihan asiaohjelmia välillä. Juuri siitä puhuttiin, että sananvapaudesta huolimatta _ei ole_ sallittua leuhata ihan mitä hyvänsä, se on väärä uskomus. Vihapuhe on laissa kiellettyä. Sopisi aika suureen osaan täällä huutelevista.
Suomi on jo saanut ihan säännönmukaisesti huomautuksia ihmisoikeusinstansseista siitä, että vankilassa istuvat totaalikieltäytyjät ovat de facto mielipidevankeja. Sekin menee ihan lakien mukaan, mutta rikkoo silti ihmisoikeuksia.
Se on ihan sama mitä totalitaristit "asiaohjelmissa" sönköttävät, ihmisoikeudet ovat ja pysyvät. Ei ole olemassa sellaista mielipiteiden kategoriaa, jonka kriminalisoiminen kunnioittaisi ihmisoikeuksia.
Siksi toisekseen vihapuhe on uudissana, jolla ei ole edes mitään vakiintunutta määritelmää. Tällöin sen kieltäminen lailla on käytännössä mielivaltaa, mikä ei myöskään oikein istu oikeusvaltion ihanteeseen.
- 523523w
Ätmel alkaa valkoritaroimaan kun joku palstaätni kerran kehui niin ätmelin posket muuttui punaiseksi ja tuntui hyvältä ja ätmel keksi että jos jatkossa kehun naisia haukkumisen sijaan niin ehkä saankin lisää hyvää palautetta ja saan taas saman hyvän fiiliksen. Hei, tämähän onkin kivempaa kuin naisten haukkuminen ja huorittelu. Oho. Näin voi siis ätmikin kasvaa ihmisenä. Tämä aloitus on kyllä vähän ujo, mutta askel kerrallaaan. Ei heti syvään päähän, ettei hait (naiset) syö.
- tarralenkkari666
Millä tavoin naisten vartaloiden kontrollointi (edes vitsinä) olisi valkoritarointia?
- HC-ätmel
tarralenkkari666 kirjoitti:
Millä tavoin naisten vartaloiden kontrollointi (edes vitsinä) olisi valkoritarointia?
Millä tavoin asiasta aspergerointi on mielekästä ajankulua?
- tarralenkkari666
Millä tavalla kuvittelet tekeväsi palveluksen naisille arvottamalla naisvartaloita?
Ei kukaan kaipaa mielipidettäsi asiasta. - HC-ätmel
tarralenkkari666 kirjoitti:
Millä tavalla kuvittelet tekeväsi palveluksen naisille arvottamalla naisvartaloita?
Ei kukaan kaipaa mielipidettäsi asiasta.Miksi minun pitäisi palvella naisia?
- HC-ätmel
HC-ätmel kirjoitti:
Miksi minun pitäisi palvella naisia?
Tai kysyä naisilta erikseen lupa mielipiteideni esittämistä varten?
- tarralenkkari666
HC-ätmel kirjoitti:
Miksi minun pitäisi palvella naisia?
Liittyi tuohon, johon vastasin. Hyvä jos et itsekään kuvittele tekeväsi naisille mitään palveluksia tälläisellä sonnalla.
Ei puhe ollut luvasta, vaan siitä ettei naisten vartalot ole sinun asiasi, vaan niiden naisten. - HC-ätmel
tarralenkkari666 kirjoitti:
Liittyi tuohon, johon vastasin. Hyvä jos et itsekään kuvittele tekeväsi naisille mitään palveluksia tälläisellä sonnalla.
Ei puhe ollut luvasta, vaan siitä ettei naisten vartalot ole sinun asiasi, vaan niiden naisten.Miksi minun pitäisi olla tekemässä naisille palveluksia? Sinäkö olet se mielipidenatsi, joka päättää mitä minä saan sanoa?
- tarralenkkari666
Minä olen se mielipidenatsi, joka kertoo sinulle, ettei toisten vartaloiden muoto ole sinun asiasi millään tasolla.
En ole sanonut, että sinun pitäisi olla tekemässä palveluksia kellekään. Onko sinulla tämän keskustelun konteksti nyt noin hukassa? Lue viesti, jolle vastasin. Se ei ollut sinun. - HC-ätmel
tarralenkkari666 kirjoitti:
Minä olen se mielipidenatsi, joka kertoo sinulle, ettei toisten vartaloiden muoto ole sinun asiasi millään tasolla.
En ole sanonut, että sinun pitäisi olla tekemässä palveluksia kellekään. Onko sinulla tämän keskustelun konteksti nyt noin hukassa? Lue viesti, jolle vastasin. Se ei ollut sinun.Mutta mitä ihmettä oikein tarkoittaa "ei ole jonkun asia"?
Sinä vastasit viestiin, joka ei ollut minun, mutta sekä tuo viesti että sinun vastauksesi siihen molemmat arvostelivat minun tekemisiäni. Loppu kinastelusta ei ole viitannut sen viestin sisältöön millään tavalla.
- Kantapää
On se hyvä ettette te palstan hapannaamat ole oikeasti päättämässä minkään valtakunnan lainsäädännöstä, jos ymmärryksenne koko järjestelmästä on oikeasti sillä tasolla, että ilkeätte edes ehdottaa tällaista tuubaa..
Sillähän ne syömishäiriöt parannetaan, että kyseisestä sairaudesta määrätään sakkorangaistus.. Ja sitten ovat tietysti ne ihmiset jotka nyt vaan luontojaan sattuvat olemaan laihoja ja tuolla neronleimauksella heidän silkka olemassaolonsa muuttuisi rikolliseksi toiminnaksi..
Ja tuohon katkeraan jännämies-paskanaamailuun en viitsi hirveästi edes sanoa mitään, kun koko käsitteellä vääntäminen on lähinnä naissukupuolen edustajien syyttämistä oman vääristyneen ihmiskuvan pohjalta (enkä voi oikeasti kuin ihmetellä mistä kaikki tämä itsensä "kilteiksi miehiksi" tituleeraavien pohjaton viha ja katkeruus tällä palstalla kumpuaa) ja tuskin kenellekään tarvitsee oikeasti selventää, mikä parisuhdeväkivallan uhrin sakottamisessa olisi ajatuksena pielessä....- HC-ätmel
Miten ehdotukseni eroaa haittaveroista, joita meillä on ollut jo kotvan aikaa esimerkiksi alkoholille ja tupakalle?
- Kantapää
HC-ätmel kirjoitti:
Miten ehdotukseni eroaa haittaveroista, joita meillä on ollut jo kotvan aikaa esimerkiksi alkoholille ja tupakalle?
Miten laihuus on millään tapaa verrannollinen alkoholin käyttöön tai tupakointiin?
Joka tapauksessa, kuten todettua osa ihmisistä on laihoja ihan vaan siksi, että heillä on voimakas aineenvaihdunta ja näin ollen tämän älynväläyksesi (jonka hyötyvaikutuksia en oikein sisäistä) perusteella heitä pitäisi sakottaa siitä, että heillä sattuu olemaan tietyntyyppinen keho; asia jolle he eivät voi itse mitään.. Tuohon tekemääsi rinnastukseen alkoholin käytöstä ja tupakoinnista sovellettuna se kai vastaisi sitä, että keho tuottaa omatoimisesti alkoholia ja nikotiinia, jolloin kyseisten päihdeaineiden käyttäjän ei tarvitsisi niitä erikseen ostaa, eikä häntä voitaisi niistä siis myöskään verottaa.. - HC-ätmel
Kantapää kirjoitti:
Miten laihuus on millään tapaa verrannollinen alkoholin käyttöön tai tupakointiin?
Joka tapauksessa, kuten todettua osa ihmisistä on laihoja ihan vaan siksi, että heillä on voimakas aineenvaihdunta ja näin ollen tämän älynväläyksesi (jonka hyötyvaikutuksia en oikein sisäistä) perusteella heitä pitäisi sakottaa siitä, että heillä sattuu olemaan tietyntyyppinen keho; asia jolle he eivät voi itse mitään.. Tuohon tekemääsi rinnastukseen alkoholin käytöstä ja tupakoinnista sovellettuna se kai vastaisi sitä, että keho tuottaa omatoimisesti alkoholia ja nikotiinia, jolloin kyseisten päihdeaineiden käyttäjän ei tarvitsisi niitä erikseen ostaa, eikä häntä voitaisi niistä siis myöskään verottaa..Esitit että en ymmärtäisi "järjestelmää" ja vielä sanoit, ettei syömishäiriöt sillä parannu. Kuitenkin "järjestelmään" kuuluu jo nyt haittaverot, joilla yritetään hillitä ei-toivottua käyttäytymistä. Ylinopeudestakin annetaan sakkoja. Samoin kaikesta muusta touhusta, joka katsotaan ei-toivottavaksi. Silti ihmiset tekevät niitä asioita. Se kutsutaanko sitä sakoksi vai veroksi on oikeastaan aika samantekevää. Todellisuudessa ehdottamani toimintamalli on linjassa nykyisen "järjestelmämme" kanssa.
- HC-ätmel
Niin ja mitä systeemin reiluuteen tulee, eri yksilöt jäävät eri tavoin esimerkiksi tupakkaan tai alkoholiin kiinni. Joillakin kulutus pysyy kohtuullisena, joistakin tulee alkoholisteja. Jälkimmäiset maksavat raskaasti siitä, että heillä on tietynlaiset geenit. Eivät he saa silti mitään alennusta.
- Kantapää
HC-ätmel kirjoitti:
Esitit että en ymmärtäisi "järjestelmää" ja vielä sanoit, ettei syömishäiriöt sillä parannu. Kuitenkin "järjestelmään" kuuluu jo nyt haittaverot, joilla yritetään hillitä ei-toivottua käyttäytymistä. Ylinopeudestakin annetaan sakkoja. Samoin kaikesta muusta touhusta, joka katsotaan ei-toivottavaksi. Silti ihmiset tekevät niitä asioita. Se kutsutaanko sitä sakoksi vai veroksi on oikeastaan aika samantekevää. Todellisuudessa ehdottamani toimintamalli on linjassa nykyisen "järjestelmämme" kanssa.
Miksi laihuus itsessään on mitenkään erityisen ei-toivottava ominaisuus? Mitä vahinkoja se tuottaa yksilölle tai yhteiskunnalle?
- HC-ätmel
Kantapää kirjoitti:
Miksi laihuus itsessään on mitenkään erityisen ei-toivottava ominaisuus? Mitä vahinkoja se tuottaa yksilölle tai yhteiskunnalle?
Valtaosa miehistä ei kiihotu poikien vartaloista, joten laihojen naisten poikavartalot laskevat syntyvyyttä.
- Nainen_28v
Saako sitten esimerkiksi verohelpotusta jos on hieman pyöreämpi tapaus?
- että.silleen
Sorry nyt mutt tuo nainen on vielä "lapsen pyöreydessä" hän ei ole hoikka, ehkä just ja just normaali painoinen. Minä saisin sakot tänä päivänä noilla ehdoilla!
Mutt oikeesti minusta ainakin hyvän näköinen; naisellisen pehmeä, eikä grammaakaan tarvitse pudottaa painoaan, toisten ihmisten kehoituksesta!- rumamaija
"Just ja just" normaalipainoinen? Minusta se on kyllä selkeästi normaalipainoinen.
- vihatipunen
Eihän Ätmel kirjoittanutkaan, että kuvan naisen pitää laihtua vaan, että häntä hoikempia pitäisi sakottaa.
- että.silleen
vihatipunen kirjoitti:
Eihän Ätmel kirjoittanutkaan, että kuvan naisen pitää laihtua vaan, että häntä hoikempia pitäisi sakottaa.
Kuka mitenkin asian käsittää ja se lihavuus/laihuus on jokaisen oma mielipide.
Minä olin suunnilleen tuon kokoinen, mutt mulla oli vielä lihaksetkin pyöreyden lisäksi... mitkä tietenkin nostivat mun kiloja/painoa. Minut arvioitiin silloin kilojen mukaan todella läskiksi. Koitin selittää etten minä mikään läski ole, (mikään ei roiku tai tursua yli äyräiden)... olen pehmeä täyteläinen ja sopusuhtainen nainen!
Ja kansa vastasi kuin yhdestä suusta: laihduta LÄSKI.
Minun omanarvontuntoni oli silloin nollassa... ja niin mä aloin laihduttaa määrätietoisesti; pudotin painoani kunnes se oli enää 55 kg! Olin luuranko...ruma.
Painon mukana mulla meni voimat ja mulla oli ainainen vilu, sekä nukuin huonosti.
Olen nostanut painoani niin ett nyt se on 62kg, minä en enää hytise vilusta, jaksan asioita lähes yhtä hyvin kuin ennenkin ja nukun hyvin aina kun siihen on tilaisuus!
Paino on jokaisen henkiökohtainen asia: sillä 55kg 168cm BMI= 19,49 ja 62kg 168cm BMI= 21,97 kumpikin BMI 19,49 sekä BMI 21, 97 ovat normaali painoisen naisen.
Normaali painoisen naisen ylin BMI luku on 25.
Mulle itselleni tuo korkeampi paino on paljon parempi...on terveempi olo, voin nyt hyvin.
Eli haistakaa se mikä haisee: ne jotka ovat sitä mieltä ett hoikkuus kannattaa aina. Asia ei todellakaan mene niin...ehkä jollekin toiselle se sopii mutt mulle ei!
Silloin kun painoin 74 kg oli BMI lukuni 26,22 eli lievä ylipaino. Se ei haitannut mua.
Ja nyt puolustan HC-ätmeliä, vaikka hän ei muotoillut ajatustaan ihan oikein, tarkoitus tässä oli ilmeinen: tukea myös niitä pyöreämpiäkin naisia!
Asia vaan meni nyt niin... ett kun hän kumarsi toisaalle... hän pyllisti vahingossa toisille. Olkaa nyt nyt naiset kerrankin armollisia...kyllä tämä mies tästä oppii pikkuhiljaa subliikki mieheksi! =)) - tarralenkkari666
Ei naisia tueta alistamalla tai haukkumalla osaa naisista.
- HC-ätmel
tarralenkkari666 kirjoitti:
Ei naisia tueta alistamalla tai haukkumalla osaa naisista.
Sinä et ole ikinä sanonut mistään mitään positiivista. Olet pelkuri, joka ei uskalla muuta kuin arvostella muiden sanomisia ja tekemisiä.
- artogyne
Hyi minä ainakin haluan paljon hoikempaa naista..ei mitään löysää lihaa
Valkoritaroi sinä vaan ja promotoi FLÄSKI-BMI:n hankkimista hyi hyi hyi olet huora - IronFist69
Tätä lihavammille naisille pitäisi määrätä epäterveellisyys sakko
http://1.bp.blogspot.com/_c2rml9iD2u4/SOdKgKAvc1I/AAAAAAAAAdU/I00mlFCdNHA/s1600-h/10.jpg
NAMSSKIS!!!- rumamaija
Jos tuota pitää rajana, niin sitten todella moni normaalipainoinenkin joutuisi sakoille. Ei ole mitään järkeä sakottaa normaalipainoisia, varsinkaan nimikkeellä "epäterveellisyyssakko", sillä normaalipaino ei ole epäterveellistä...
- että.silleen
rumamaija kirjoitti:
Jos tuota pitää rajana, niin sitten todella moni normaalipainoinenkin joutuisi sakoille. Ei ole mitään järkeä sakottaa normaalipainoisia, varsinkaan nimikkeellä "epäterveellisyyssakko", sillä normaalipaino ei ole epäterveellistä...
Niinpä! Et näköjään tiennyt näitä nykyisiä BMI-lukujen suosimia paino rajoja!
Niiden BMI-lukujen ala- ja ylärajat esim. heittelevät rajustikin.
Esimerkiksi:
Naisen pituus 168 cm:paino voi vaihdella 52,2- 70,6 kg välillä ja = normaalipainoinen Eli vaihtelevuus on 18,4 kg välillä kaikki sen siitä väliltä on... normaalin rajoissa!
Loppu taas riippuu täysin katsojan silmistä, eli kuka mistäkin pitää... eli siitä tulee mielipide kysymys.
Ja tuohon painoon vaikuttaa lähinnä onko lihaksia vai läskiä...lihakset kun painavat yllättävästi enemmän vaakassa: mitä läski tai "suuret" luut! =))
- Luolamadonna
Mä alan arvostaa tän jampan visuaalista silmää. Kuva on hyvä ja sen ottaja lahjakas, sommitteleva ja elegantti. Hänen asetelmallisuutensa ulottuu aina alusasuvalinnasta päiväpeiton liepeisiin asti, jotka hän on vetänyt ulottumaan lattialle. Näin tehden kuvaaja bolkkaa pölyt ja varjot pois kuvasta. Erinomainen yksityiskohta on tuo "korttiovena" pitämäni dörtsä, jossa on panostettu huoneiston yksityiskohtaisuudeen ja rentouteen, josta taas henkilökohtaisesti pidän. Huone on yhtä aikaa villi ja harmoninen. Sellaista voi pitää jo saavutuksena.
Kiva napa ja kampus. Kaunis kuvaaja.
(Naurua)- Luolamadonna
Ei se kyllä ollut mikään dörtsä vaan fteimi, stna.
Joskus se ammattilainenkin mokaa.
(Hihitystä) - Luolamadonna
Luolamadonna kirjoitti:
Ei se kyllä ollut mikään dörtsä vaan fteimi, stna.
Joskus se ammattilainenkin mokaa.
(Hihitystä)No eihän sun nyt tartte kuitenkaan alkaa kiskoo mitään mielialalääkeitä, eihän?
Oot vaan oma rento ittes.
(Hihitystä) - Luolamadonna
Luolamadonna kirjoitti:
No eihän sun nyt tartte kuitenkaan alkaa kiskoo mitään mielialalääkeitä, eihän?
Oot vaan oma rento ittes.
(Hihitystä)Ai niin
Unohtui mainita, että punapäiden ihon kuulaus on yksi maailmankaikkeuden somimmista ilmiöistä. Sitä on kuvattu maitomaiseksi ja utuiseksi, puhtaaksi ja helmenhohtavaksi pikku geeni-ihmeeksi, joka on saanut taiteilijat kautta aikain vilkuilemaan sykemittareihinsa, sillä siihen yvdistyy luontevasti puhtaus ja neitseelisyys, jonkinlainen jumalaisuus ertuksena muusta rahvaasta. Näky on siinä mielessä petollinen, että samaa lihaa ja verta hekin ovat, mutta lähes läpinäkyviä, aineettomia. Sehän on vain optinen harha. Mutta optiset harhat ovat hauskoja.
Iättömyyden ja ikuisuuden kliimaksi naisen hehkuvassa vartalossa, pohdin ja astun ulos metrosta. Kyllä kauneus on sitten täydellistä.
(Hihitystä)
- sönkkö
Olet Ranskan jalanjäljissä. Ranska kielsi liian laihat mallit ja anoreksiasivustot. Linkki mukana.
http://www.hs.fi/ulkomaat/a1428029359796- Luolamadonna
Anoreksuja mua on trendinä käynyt sääli.
En ole koskaan ymmärtänyt, mikä se juttu laihuudessa oikein on. Jos käy jossain Etiopiassa pakolaisleirillä, niin laihuudesta kolisee ulos visuaalinen kuolema.
Ehkä mallilaihuus on sadismin laji. Nainen näännytetään ja sitten hänet puetaan johonkin rättiin ja käsketään olla eroottinen ja hymyillä, loistaa kutsuvasti ja hedelmällisesti.
Ne snaja - Luolamadonna
Luolamadonna kirjoitti:
Anoreksuja mua on trendinä käynyt sääli.
En ole koskaan ymmärtänyt, mikä se juttu laihuudessa oikein on. Jos käy jossain Etiopiassa pakolaisleirillä, niin laihuudesta kolisee ulos visuaalinen kuolema.
Ehkä mallilaihuus on sadismin laji. Nainen näännytetään ja sitten hänet puetaan johonkin rättiin ja käsketään olla eroottinen ja hymyillä, loistaa kutsuvasti ja hedelmällisesti.
Ne snajaKorjaus
Trendin ominaispiirteisiin kuuluu se että heitä ei tarvitse edes käskeä mahtuakseen vaatteisiinsa.
(Yöks) - sönkkö
Luolamadonna kirjoitti:
Anoreksuja mua on trendinä käynyt sääli.
En ole koskaan ymmärtänyt, mikä se juttu laihuudessa oikein on. Jos käy jossain Etiopiassa pakolaisleirillä, niin laihuudesta kolisee ulos visuaalinen kuolema.
Ehkä mallilaihuus on sadismin laji. Nainen näännytetään ja sitten hänet puetaan johonkin rättiin ja käsketään olla eroottinen ja hymyillä, loistaa kutsuvasti ja hedelmällisesti.
Ne snajaOnhan se mennyt ihan sairaalloiseksi tuo laihuuden ihannoiminen. Ääripäästä toiseen ja järki jättää. Kumpikaan ääripää ei ole terveellistä eikä edes kaunista. Mitä sillä sitten tavoitellaan? maksimaalista kärismystä ja vieläpä julkista revittelyä sillä? En tajua minäkään.
- Luolamadonna
sönkkö kirjoitti:
Onhan se mennyt ihan sairaalloiseksi tuo laihuuden ihannoiminen. Ääripäästä toiseen ja järki jättää. Kumpikaan ääripää ei ole terveellistä eikä edes kaunista. Mitä sillä sitten tavoitellaan? maksimaalista kärismystä ja vieläpä julkista revittelyä sillä? En tajua minäkään.
Joo siinä on liikaa sisäisiä ristiriitoja ollakseen millään tasolla tervettä. Eri asia on sitten aineenvaihduntamirrit, jotka vetävät viisi pitsaa raflassa ja pieraisevat. Sitten ynnykät ihmettelevät, että voi kun sä olet laiha. Mikä sun ruokavalio oikein on? Kyllä oot sitten onnekas.
(Hihitystä) - sönkkö
Luolamadonna kirjoitti:
Joo siinä on liikaa sisäisiä ristiriitoja ollakseen millään tasolla tervettä. Eri asia on sitten aineenvaihduntamirrit, jotka vetävät viisi pitsaa raflassa ja pieraisevat. Sitten ynnykät ihmettelevät, että voi kun sä olet laiha. Mikä sun ruokavalio oikein on? Kyllä oot sitten onnekas.
(Hihitystä)Heh, joo molempiin puoliin tutustuneena ihan omakohtaisesti alipainosta ylipainoon voin sanoa että aina riittä ihmettelijöitä. :)
Kuin sä nyt noin laiha olet? Syötkö sä mitään, kamalaa miten voi ihminen olla laiha. Tai kun on ylipainoa, etkö sä liiku ollenkaan ja syötkö sä jakuvasti. Pienennä nyt edes ruoka määrää. Joo joo joo. Hienoja neuvoja kun eivät tunne koko ihmistä eikä syömistä saati terveystaustoja. :)
Tämä oma erakoituminen on juuri tällaisen pällismin seurasuta. Parempi olla ihmisistä erossa kun kuunnella jatkuvasti diipa daapaa ja ottaa ohjeita maailman parhailta. - Luolamadonna
sönkkö kirjoitti:
Heh, joo molempiin puoliin tutustuneena ihan omakohtaisesti alipainosta ylipainoon voin sanoa että aina riittä ihmettelijöitä. :)
Kuin sä nyt noin laiha olet? Syötkö sä mitään, kamalaa miten voi ihminen olla laiha. Tai kun on ylipainoa, etkö sä liiku ollenkaan ja syötkö sä jakuvasti. Pienennä nyt edes ruoka määrää. Joo joo joo. Hienoja neuvoja kun eivät tunne koko ihmistä eikä syömistä saati terveystaustoja. :)
Tämä oma erakoituminen on juuri tällaisen pällismin seurasuta. Parempi olla ihmisistä erossa kun kuunnella jatkuvasti diipa daapaa ja ottaa ohjeita maailman parhailta.Mjoo
En mäkään tiedä miten tää nyt realismiin lipsahti. Tämänhän piti olla hupipalsta eikä mikään valituslaulujen lähtöalusta.
(Hihitystä) - Luolamadonna
Luolamadonna kirjoitti:
Mjoo
En mäkään tiedä miten tää nyt realismiin lipsahti. Tämänhän piti olla hupipalsta eikä mikään valituslaulujen lähtöalusta.
(Hihitystä)Kaiken lisäksi on niin, että mun mielestä kaunis nainen on kaunis silloin kun hän itse on itsensä kanssa sujut.
Se kun näkyy kaikesta, ihan pikkiriikkisestä yksityiskohdasta suureen kokonaisuuteen asti.
(Ugh, olen puhunut) - sönkkö
Luolamadonna kirjoitti:
Mjoo
En mäkään tiedä miten tää nyt realismiin lipsahti. Tämänhän piti olla hupipalsta eikä mikään valituslaulujen lähtöalusta.
(Hihitystä)Pääs lipsahtamaan. Realismimörkö painukoon takas majaansa.
Olen samaa mieltä sun kanssa naisista ja miehistäkin, itsensä kanssa sujut olemisesta. Kuinka itses kannat. - rumamaija
Muistaakseni Espanja teki aikanaan saman.
- Ruma.laiha.kurppa
Jaahah... No sitten minuakin sakotettaisiin. Joskus nuorena yritin lihottaa, mutta vuosikausia taisteltuani huomasin sen olevan mahdotonta. Nykyään en enää jaksa yrittää nostaa painoa eikä se itseä niin paljon häiritse, vaikka toisinaan tuleekin aika rumaa kuittailua laihuudesta - esim. tässäkin ketjussa tullut nimitys pojan vartaloinen. Tosi kivaa naisena kuulla sellaista, että kiitti vaan... Koittakaa ymmärtää, että kaikki meistä ei ole anorektikkoja, ja kaikki meistä ei ole tahallaan tosi laihoja - se on vain joidenkin ihmisten ominaisuus.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hoitajalakko peruuntuu, tilalle joukkoirtisanoutumiset
"Tehyn ja Superin hallitukset kokoontuivat tänään toteamaan, että tilanne edellyttää järeämpiä työtaistelutoimia." https://www.hs.fi/politiikka/art-27399266Johan tuli oikea aivopieru Britti Lordilta
Emeritusprofessori Lordi Robert Skidelsky sanoi Suomen rikkovan YYA sopimusta joka on tehty Neuvostoliiton kanssaa 1948. Mitä pir3748120Tehyn Rytkösellä tallessa tekstiviestit A-studiokohussa
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/a-studiosta-kohu-tehyn-rytkosen-mukaan-ministeri-linden-sai-paattaa-osallistujat-ohjelma-kiistaa-vaitteen/84070681635945William ja Sonja Aiello ERO
Hyvä Sonja! Nyt etsit uudet kaverit ja jätät nuo huume- ja rahanpesu porukat haisemaan taaksesi!542428Oho! Seurapiirikaunotar, ex-missi Sabina Särkkä yllättää tällä harvinaisella kyvyllä: "Mulla on..."
Sabina Särkkä on nähty monissa tv-reality-sarjoissa. Mutta tiesitkö, että Särkällä on valokuvamuisti? https://www.suomi24.fi/viihde/oho-seurapiirikaun62142Se siitä sitten
Kirjoitan tänne kun en sulle voi. En vaivaa sua enää koskaan. En ikinä tarkoittanut olla ahdistava tai takertuva. Tunteet heräsi enkä osannut olla tyy821781Ohhoh! Rita Niemi-Manninen otti ison tatuoinnin - Herätti somekansan: "Täydellinen paikka!"
Rita Niemi-Mannisen suuri, uusi tatuointi on saanut somekansan heräämään talvihorroksesta. Niemi-Manninen otti tatskan rakkauslomalla Aki-miehensä kan201725Harvoin julkisuudessa nähty Jari Sillanpää, 56, julkaisi uusia kuvia - Karisti Suomen pölyt jaloista
Huumekohun jälkeen matalaa profiilia pitänyt Jari "Siltsu" Sillanpää on ollut vaitonainen elämästään. Tänä keväänä miehen some on ollut hiljainen. Nyt81525Ihastumisesta kertominen
Olen päättänyt kertoa tunteistani ihastukseni kohteelle. Erityisen vaikeaksi tilanteeni tekee se, että kyseessä on ns. kielletty rakkaus. Olen jo toi921502Taas Venäjän tiedoittaja akka Varoitti Suomea ja Ruotsia liittymästä Natoon
Juuri sopivasti julkaistu varoitus, kun Suomen eduskunta alkaa klo 13:50 käsitellä asiaa suorassa TV 1:n lähetyksessä. ILtasanomat.4411406