Jokaisella on jotain, joka kirpaisee. Nyt ei ole kysymys siitä. Kaikkien on puhallettava yhteen hiileen, myös Merimieunionin. Nyt ei saa tuijottaa omaan napaan. Ei uhittelua! Kysymys on SUomen tulevaisuudesta. Vastuunkantajat, teidän älykkyydestä kysymys
http://www.smu.fi/liitto/hallinto/hallitus/
http://www.smu.fi/liitto/hallinto/hallitus/
Vastaukset 5
Vanhimmat
Mitä SMU on uhkaillut ??
Unioni on työnantajaliitto ollut jo monen vuoden ajan. Kotimaanliikenteen työntekijöiden etujen ajaminen (pl finferries suomenlinnan liikenne tms) on loppunut jo vuosia sitten. Eipä ole enää kovinkaan monia, jotka rahansa S-Mu:iin maksaisivatkaan. Kiistatilanteissa unionin S. S. ajaa todellakin työnantajan etua.
Toivottavasti ulkomaanliikenteen pasiseerit jaksaa tämän tyhjäntoimittajien liiton pinnalla vielä pitää...
"Eipä ole enää kovinkaan monia, jotka rahansa S-Mu:iin maksaisivatkaan. "
Unionissa on n.6200 aktiivijäsentä.
"Kiistatilanteissa unionin S. S. ajaa todellakin työnantajan etua."
Kuten esimerkiksi.........
6200 vanhaa eläkeläisjuoppoa on jäsenenä. Eihän yksikään järjissään oleva kehtaisi olla tuollaisessa homoklubissa.
No, miksi esim. Sipilä ei puhalla yhteiseen hiileen? Tekee vaan parhaansa sytyttääkseen sisällissodan. Ahneet rikkaat tuhoavat tämän maan.