Miehen logiikkaa

"Toinen ryhmä ovat pitkään naimisissa olleet naiset, jotka ovat hanakoita uuden miehen seikkailujen pariin. Heillä on ehkäisy kunnossa, joten kumia ei tarvita, koska tautejakaan ei heillä ole."

http://www.iltalehti.fi/rakkausjaseksi/2016030121201846_lz.shtml
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Eihän tuossa mitään logiikkaa ole. Paitsi ehkä tuon ehkäisyn suhteen, jos siis luottaa naisen sanaan, että esim. kierukka on paikallaan. Jos taas nainen puhelee paskaa, ja syntyy kekara, on mies täysin syyllinen tähän. Eli maksaa itsensä kipiäksi siitä hyvästä, ettei ole steriloinut itseään, tai käyttänyt aina kumia.

Ja helppo tosiaan uskoa, että varatut naiset ovat tuolla nettimaailmassa aktiivisia. Koska tekee mieli kikkeliä, ja oman ukon kikkeli on ajat sitten lakannut kiinnostamasta. Naiselle on kuitenkin niin vaivatonta saada muuta kikkeliä niin halutessaan.

Äänestä
  • No kuuleppa jos nainen on naimisissa ja alkaa odottamaan sun lastas niin millään tavalla et joudu siitä maksamaan euroakaan. Lain silmissä lapsi ei ole sinun.
    Ja miten niin naimisissa olevilla on ehkäisy kunnossa? Jos ei ole ollut vaikka tarvetta kun se oman ukon kikkeli ei kiinnosta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


old_profile_85204 kirjoitti:

"Toinen ryhmä ovat pitkään naimisissa olleet naiset, jotka ovat hanakoita uuden miehen seikkailujen pariin. Heillä on ehkäisy kunnossa, joten kumia ei tarvita, koska tautejakaan ei heillä ole."

http://www.iltalehti.fi/rakkausjaseksi/2016030121201846_lz.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu