Julkisia hörhöjä seuratessa huomaa, että moni on eronnut, moni montakin kertaa. Sitten he rupeavat nettiöyhöttämään ja pää sekoaa aina enemmän. Järjettömät aatteet syvenevät, mukaan tulee toririehunta. Miehet muuttuvat myös lapsiksi, heille muuttuu jotkut "salaseuramerkit" entistä tärkeämmäksi. Leijonat, vaakunat, salamerkit tatuoinneissa, vaatteissa. Facebook-kuviin kaikenmaailman tunnusmerkit, yhtenäisyyden merkiksi samanlaiset takit ja hatut. Kiilloitettu päälaki.
Sama näyttää koskevan nuorena eläköityneitä miehiä, sitä elämänsisältöä haetaan "me pojat" -ryhmistä, sitä yhteisyyttä, mitä ei kotona ole eikä työpaikalta enää löydy-
Sama näyttää koskevan nuorena eläköityneitä miehiä, sitä elämänsisältöä haetaan "me pojat" -ryhmistä, sitä yhteisyyttä, mitä ei kotona ole eikä työpaikalta enää löydy-
Vastaukset 3
Vanhimmat
niin kauvan kun muija ja työ pysyy samaa ei haluta toista kertaa aloittaa taas alusta.
Juu, ja toisenlaiset poikaporukat pitää kurissa anoppi. Niinhän on luvattu että kun matujen perheet yhdistetään ja suomeen tulee äidit ja isoäidit ja ne anopit niin vetelehtivien matulaumojen kähäräpäälakiset jullit ryöstelee ja raiskaa paljon vähemmän.
Järkeä ei kai kukaan niille luvannut tulevan.
nyrkit hellat ja avoit meni museoon vapaus omiin nukkuma lähiöihin tyttö poika bokseihin kuikoistaa.