Jossain sanottiin että mikäli satut huomaamaan kiinostavan naisen, tulisi reagoida kolmessa sekunnissa. Ellei siinä ajassa onnistu tekemään aloitetta, menee tilanne ohi.
Ja koskee nimen omaan miehiä, luonnollisesti. Nopea reagointi todistaa että naisen myyttinen kemia houkutteli sinua puoleensa ja hän pitää lähestymistä aitona. Kaikki vain tapahtui ;) Toisaalta on myös niin että mitä enemmän miettii, sitä enemmän syitä keksii miksi ei lähestyisi. Torjunnan pelko iskee, ehkä yrittää keksiä järkevää sanottavaakin.
Olen huomannut että naisten kanssa taitavat miehet lähestyvät heti, ja saadessaan edes keltaista valoa, käyvät nopeasti saaliiseen kiinni. Kokemusta lienee niin paljon että iskeminen on selkäytimessä.
Tänään oli tyypillinen tilanne. Ruokakaupassa ennestään tuntematon mielestäni söpön ja kivan oloinen nainen sanoi minulle jotain, vastasin ja nainen jäi hetkeksi valloittavasti hymyillen katselemaan suoraan silmiin. Varmaankin vihreä valo että jospa vaihdettaisiin muutama sana. Luultavasti ihan muuten vain, mutta eihän sitä voi tietää varmaksi.
Nyökkäsin hymyilen ja lähdin pois. 3 sekuntia meni siinä. Sitten kyllä tuli mieleen että jospa sitä jäisi odottelemaan ja keksisi jotain sanottavaa...no ei, se on varattu ja luulee että yritän iskeä tai että olen stalkkeri. Auto käyntiin ja kotimatkalle.
Millä tämän oppisi? Kaikki menee sosiaalisissa tilanteissa oikein hyvin, kunnes pitäisi tehdä jotain mitä ei tekisi ellei naista ajattelisi potentiaalisesti kiinnostavana :/
Onko muilla vastaavia kokemuksia?
Ja koskee nimen omaan miehiä, luonnollisesti. Nopea reagointi todistaa että naisen myyttinen kemia houkutteli sinua puoleensa ja hän pitää lähestymistä aitona. Kaikki vain tapahtui ;) Toisaalta on myös niin että mitä enemmän miettii, sitä enemmän syitä keksii miksi ei lähestyisi. Torjunnan pelko iskee, ehkä yrittää keksiä järkevää sanottavaakin.
Olen huomannut että naisten kanssa taitavat miehet lähestyvät heti, ja saadessaan edes keltaista valoa, käyvät nopeasti saaliiseen kiinni. Kokemusta lienee niin paljon että iskeminen on selkäytimessä.
Tänään oli tyypillinen tilanne. Ruokakaupassa ennestään tuntematon mielestäni söpön ja kivan oloinen nainen sanoi minulle jotain, vastasin ja nainen jäi hetkeksi valloittavasti hymyillen katselemaan suoraan silmiin. Varmaankin vihreä valo että jospa vaihdettaisiin muutama sana. Luultavasti ihan muuten vain, mutta eihän sitä voi tietää varmaksi.
Nyökkäsin hymyilen ja lähdin pois. 3 sekuntia meni siinä. Sitten kyllä tuli mieleen että jospa sitä jäisi odottelemaan ja keksisi jotain sanottavaa...no ei, se on varattu ja luulee että yritän iskeä tai että olen stalkkeri. Auto käyntiin ja kotimatkalle.
Millä tämän oppisi? Kaikki menee sosiaalisissa tilanteissa oikein hyvin, kunnes pitäisi tehdä jotain mitä ei tekisi ellei naista ajattelisi potentiaalisesti kiinnostavana :/
Onko muilla vastaavia kokemuksia?
Vastaukset 40
Vanhimmat
Minä saatan olla tuollainen nainen, sanon jtk mukavaa kiinnostavan oloiselle miehelle. Jos hän ei jatka oletan ettei ole kiinnostunut tai lienee varattu.
Kyllä, missään nimessä kolmessa sekunnissa ei saa tulla. =) (kolme minuuttiakin on häpeä)
Saa tulla ja mielummin vaikka heti ensityönnöllä, se on todella kiihottavaa naisesta kun mies käy niin kuumana.
Se on kyllä sitten Seppukun paikka. On se häpeällistä, jos nainen saa pakotettua ensimmäisellä työnnöllä, eikä nainen saanut minkäänlaista nautintoa.
juu, ei yhtään haittaa vaan kiihottaaa
Minua haittaa. Naiset aina ensin. (Myös heikoille jäille) =P
Sen naisen voi hoitaa ennen sitä ensimmäistä työntöä. Monet naiset eivät saa yhdynnästä orgasmia...ovat vaan helpottuneita mitä pikemmin ohi.
Mulla on penis aina hoitanut hommat, itse olen vain tiellä, hidaste, haitta ja este. =P (Kumminki se osaa parhaiten maanitella naisen hankkimaan itsellensä sitä apuna käyttäen orgasmin. Ei siinä mua tarvita, kun se osaa omatoimisesti kutkutella oikeista paikoista. =D )
Taitavat näytellä jotta lopettaisit jo sen tylsistyttävän työntelyn.
Mä en työntele, he istuvat sen päälle ja mieluiten uudestaan. =P Eihän mulla siinä mitään tee.
Tuo on PUA-puppua.
En ole koskan noudattanut tuota 3 sekunnin sääntöjä, ja uskon ettei kukaan muukaan joka on koskaan saanut naista.
Sen sijaaan, he jotka menestyvät naisten kanssa lähestyvät heitä silloin kun näkevät kiinnostuksen merkkejä, ja tarvittaessa sitten ottavat pelin haltuun, missä nainen oikein mielellään jelppaa.
Naiset valitsee kolmessa sekunnissa ja kaikki vain tapahtuu. Siinä tarvi muutakuin jaa, ei, tyhjää ja poissa.
No nyt sitten vaan käyt sitkeästi samassa ruokakaupassa ja toivottavasti näet sen naisen uudestaan. Mene sitten jutulle, helpompaa kun olette jo muutaman sanan vaihtaneet :)
Kannattaa mieluummin lopettaa kun on voitolla. Ap sai naisen hymyilemään, mutta jos se menee juttelemaan sille ja paljastuu HC-ätmiksi (niin kuin varmasti käy), se lähinnä masentaa.
Tuo on ihan hyvä sääntö, koska se perustuu juuri tuohon että mitä kauemmin odotat, sitä todennäköisemmin alat keksiä tekosyitä ja katoat yhä syvemmälle oman pääsi sisään. Sen sijaan jos lähestyt impulsiivisesti ilman miettimistä niin et ehdi keksiä tekosyitä ja lähestymisesi on aidompi kuin jos mietit etukäteen mitä sanoa.
Mulle saattaa miehet tulla kadulla tai kaupassa tms, juttelemaan niitä näitä. Enkä edes ota kaikkea pokaamisena, ihmisille voi jutella muutenkin. Harjoitella ainakin. Ätmelssönit vaan menee ihan puihin, jos niille koittaa jutella.
Kyllä kolmessa sekunnissa aina yksi kauluspaita ehtii räjähtää.
Eikös Tiger of Swedenin räjähtävä kauluspaita ollut GentleManin bravuurinumero?
Tässä iloksesi rentoa viikonlopputyyliä:
http://freshlyeducatedmen.com/wp-content/uploads/2014/12/Holiday-Dress-Code-Office-Party-Solo-1-682x1024.png
Eikö tuossa asussa tulisi vielä vilu?
Palstalaisten bravuurit olisikin mielenkiintoista nähdä.
"Eikö tuossa asussa tulisi vielä vilu?"
Ei välttämättä, jos olisi naisia kainalossa lämmittämässä.
"Palstalaisten bravuurit olisikin mielenkiintoista nähdä."
Mikä olisi sinun bravuurisi?
"Palstalaisten bravuurit olisikin mielenkiintoista nähdä."
Omeletti.
Yritähän maija nyt vähän tsempata.
Otetaan uusiksi.
Riippuu varmaan montako sekuntia olisi käytettävissä.
Limetti.
mitä te naiset sanoisitte jos ottaisin elimestäni kuvan ja näytä sitä kuvaa teille heti ensimmäisenä enkä sanoisi sanaakaan?
Kävelisin pois. Kuvat sukuelimistä eivät kiihota, varsinkaan vieraiden.
Mikä teitä naisia sitten kiihottaa voisitko kertoa?
Kyllä on muuten itsensäpaljastelukin mennyt helpoksi 2000-luvulla..Ei tarvi enää puskassa väijyä poplari päällä pahaa aavistamatonta uhria, vaan tuonkin voi nykyään hoitaa vain näyttämällä kännykästä kuvan mulkerostaan.
No mut joo, ei todellakaan kiihota tuollainen. Mikä saa miehet luulemaan, että nainen haluaisi nähdä heti kättelyssä (tai siis jo ennen sitä) vieraan miehen elimen?
Molemmat sukupuolet katsoo asioita omalta kantilta, mies kiihottuisi jos saisi kuvan naisen sukupuolielimistä joten ajattelee että ehkä nainenkin jos saisi miehen :P
Samoin naiset ajattelevat että jos hän itse hankkii korkeakoulutuksen niin hän luulee saavansa sillä korkeakoulutetun miehen.
Nuo elimen kuva ja korkeakoulutus ei nyt ole ihan samoja asioita. Eiköhän naiset hanki koulutusta ihan muista syistä kuin saadakseen miehen.
Uskoisin omaavani sen verran tilannetajua että ymmärtäisin milloin nainen haluaisi tutustua ja milloin pelkästään pyytää jotain palvelusta.
Esim kaupassa nainen pyytää nostamaan ylähyllyltä jonkun tavaran tai parkkipaikalla nainen kysyy että saakohan tähän parkkeerata, en ajattele mitään noista.
Voi voi...nuo voisivat olla juuri minulta, naiselta, näitä keinoja lähestyä mielenkiintoista miestä. Ja olen käyttänytkin tuota ylähyllyjuttua muutaman kerran lyhyenä ihmisenä. Nämä on juuri niitä aloituksia kun nainen voi tehdä sen miehen lähestymisen helpommaksi. Mutta miehet ei sitten näköjään ymmärrä, valittavat vaan että naiset ei koskaan tee mitään aloitetta, kaikki jää heille :))
Tuon rohkeampaa aloitetta en voisi tuntemattomalle tehdä kun en tiedä onko sinkku vaiko varattu.
Ei mieskään voi tietää että oletteko te sinkkuja, ei kaikki voi olla miehen vastuulla.
Tuollainen ylähyllyjuttu esimerkiksi ei auta miestä yhtään, mies ei voi päätellä siitä minkäänlaista kiinnostusta.
Tietenkin valitetaan kun on aihetta mistä valittaa..
Noiset on just noin kieroja, ettei ne tee koskaan suoraa aloitetta vaan just jotain tuollaista kieroa.
Sanopas muuta. Hyvä osoitus siitä että kun nainen sanoo tehneensä aloitteen niin todellisuudessa se tarkoittaa sitä, että esim. nainen pyytää nostamaan ylähyllyltä tavaran..
Ainoa aikuisiällä tehty aloitteeni oli se, kun kännissä tokaisin: "Hulluja nuo brassit" ja avasin sillä keinolla lyhyen keskustelun välillemme. Ilmeisesti mies kuitenkin ymmärsi sen aloitteeksi, koska haki mua myöhemmin klubille päästyämme tanssimaan. Että kyllä ne jotkut miehet aika vähästä ymmärtävät.
On ilmeisesti liikaa vaadittu naisilta että vaikka esittäytyisitte ja sanoisitte haluavanne tutustua?
Miksi kaiken pitää olla noin epämääräistä josta parhaimmillaan pitää olla ajatustenlukija ymmärtääkseen tarkoitusperät..
Kun ei sitä voi siellä kaupan hyllyn edessä tietää onko toinen sinkku :) se on keskustelunavaus ja jos mies kiinnostunut hän jatkaa keskustelua...jos ei jatka, nainen aattelee ettei ole kiinnostunut, fiksut miehet kyllä hoksaa jatkaa juttelua...
Lisäyksenä vielä, on tosiaan liikaa vaadittu tuollainen, miehet kun on sen pillun perään useimmat, niin tossa vaiheessa leikkivät sinkkua vaikka olisivat varattuja ja leikkivät kiinnostunutta vaikka oikeesti eivät olisi, helpon pillun toivossa esittäisivät vaikka mitä :)))
Fiksu mies hoksaa jutella jos nainen kysyy jonkun oleellisen tilannetta edistävän kysymyksen, pelkkä palveluksen pyytäminen ei ole keskustelunavaus koska mitään keskustelua siitä ei ole syntymässä..