Jos suomalainen nainen löytää rakkauden turvapaikanhakijasta.
Yksi turvapaikanhakijan majoitusvuorokausi maksaa keskimäärin 66 euroa. Vuorokauden kulut käsittävät kaikki kulut, joita ovat vastaanottoyksikön tilavuokra ja kiinteistöhuolto, työntekijöiden palkat, materiaalikulut, palvelut ja asiakkaille maksettava vastaanottoraha.
Viime vuonna jätettiin 32 476 turvapaikkahakemusta.
32 476 x 66 euroa = 2 143 416 euroa päivässä.
356 päivää x 2 143 416 euroa = n. 763 miljoonaa euroa vuodessa.
Naisen rakastuessa turvapaikanhakijaan ja miehen muuttaessa naisen kanssa yhteisasumiseen saa turvapaikanhakija vain 32,68 euroa päivässä.
Syntyy siis ihan huima säästö. Yhteiskunta säästää 50 % joten kannattaa kirjoitella positiivisia kirjoituksia niille jotka ovat toimineet yhteiskuntasopimuksen edellyttämällä säästöjen tiellä.
Jos jokainen turvapaikanhakija saisi oman naisen joka elättäisi hänet vuosittainen hyöty olisi valtava, 381 miljoonaa euroa vuodessa.
Nyt kaikki naiset etsimään rohkeasti kumppania pakolaiskeskuksista:)
Valtio säästää...
6
<50
Vastaukset
- Raaka__Watson
Valitettavasti lukusi eivät pidä paikkaansa.
- ChinaDragon
Tiedän mutta pojilla olisi jotain muutakin tekemistä mitä pikkupoikien potkupallo jota aina mainostetaan televisiossa.
Järkevää ottaa 30 000 isoa pikkupoikaa potkimaan palloa pohjolan pimeyteen taloudellisen taantuman aikana?
Jos nuorisoon ja yritysmaailmaan panostettaisiin sama miljardi vuodessa olisi Suomi jaloillaan parissa vuodessa. Ihmetyttää miten epätervettä liiketoimintaa on suosittu jo monta vuotta, mamutus asuntojen hintojen nousulla ja velaksi ei pitkälle maata vie. - jorezx
Suomihorot ovat ottaneet jo tuhansia turvapaikan hakijoita peräkammariinsa.
- maksanmielelläni
Minä löysinkin jo. Komea kuin mikä, ihana, kiltti ja älykäs, rasvaprosentti 18 siisti kaikella tapaa. Osaa laittaa hyvää ruokaa. Maksan mielelläni hänen asumisensa.
- jorezx
Suomihorojen peräkammareissa lojuu tuhansia pikisilmäisiä käkkäräpäitä joille suomihorot ovat ojentaneet auttavan kätensä lisäksi myös auttavan pillunsa.
- plusmiinusnolla-
Vaikka pakolainen asuisi suominaisen luona hän on edelleen kirjoilla vastaanottokeskuksessa ja hänelle edelleen kuuluu samat sosiaali ja terveyspalvelut kuin muillekin, lisäksi posti jaetaan edelleen vastaanottokeskuksen kautta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hoitajalakko peruuntuu, tilalle joukkoirtisanoutumiset
"Tehyn ja Superin hallitukset kokoontuivat tänään toteamaan, että tilanne edellyttää järeämpiä työtaistelutoimia." https://www.hs.fi/politiikka/art-27399266Johan tuli oikea aivopieru Britti Lordilta
Emeritusprofessori Lordi Robert Skidelsky sanoi Suomen rikkovan YYA sopimusta joka on tehty Neuvostoliiton kanssaa 1948. Mitä pir3748120Tehyn Rytkösellä tallessa tekstiviestit A-studiokohussa
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/a-studiosta-kohu-tehyn-rytkosen-mukaan-ministeri-linden-sai-paattaa-osallistujat-ohjelma-kiistaa-vaitteen/84070681635945William ja Sonja Aiello ERO
Hyvä Sonja! Nyt etsit uudet kaverit ja jätät nuo huume- ja rahanpesu porukat haisemaan taaksesi!542428Oho! Seurapiirikaunotar, ex-missi Sabina Särkkä yllättää tällä harvinaisella kyvyllä: "Mulla on..."
Sabina Särkkä on nähty monissa tv-reality-sarjoissa. Mutta tiesitkö, että Särkällä on valokuvamuisti? https://www.suomi24.fi/viihde/oho-seurapiirikaun62142Se siitä sitten
Kirjoitan tänne kun en sulle voi. En vaivaa sua enää koskaan. En ikinä tarkoittanut olla ahdistava tai takertuva. Tunteet heräsi enkä osannut olla tyy821781Ohhoh! Rita Niemi-Manninen otti ison tatuoinnin - Herätti somekansan: "Täydellinen paikka!"
Rita Niemi-Mannisen suuri, uusi tatuointi on saanut somekansan heräämään talvihorroksesta. Niemi-Manninen otti tatskan rakkauslomalla Aki-miehensä kan201725Harvoin julkisuudessa nähty Jari Sillanpää, 56, julkaisi uusia kuvia - Karisti Suomen pölyt jaloista
Huumekohun jälkeen matalaa profiilia pitänyt Jari "Siltsu" Sillanpää on ollut vaitonainen elämästään. Tänä keväänä miehen some on ollut hiljainen. Nyt81525Ihastumisesta kertominen
Olen päättänyt kertoa tunteistani ihastukseni kohteelle. Erityisen vaikeaksi tilanteeni tekee se, että kyseessä on ns. kielletty rakkaus. Olen jo toi921502Taas Venäjän tiedoittaja akka Varoitti Suomea ja Ruotsia liittymästä Natoon
Juuri sopivasti julkaistu varoitus, kun Suomen eduskunta alkaa klo 13:50 käsitellä asiaa suorassa TV 1:n lähetyksessä. ILtasanomat.4411406