Miehet, minkälaisia aloitteita olette saaneet?

Naiset aina väittää olevansa aloitteellisia joten kysyisin vain miehiltä, että minkälaisia aloitteita olette saaneet ja mielellään ns. cold approacheja eli ette tunne toisianne mistään entuudestaan.
887
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

On täysin käsittämätöntä, että en eläessäni ole pokannut ketään. Se on mennyt poikkeuksetta toisinpäin.

(Naurua)

Äänestä

Taas? Vastaukset löytyy kutakuinkin seitsemästä eri keskustelusta kaiken kaikkiaan, sieltä vain lukemaan. Kohta tulee deja-vu oireyhtymä.

Lyhyesti kaikenlaisia aloitteita, joita pystyt ja et pysty kuvittelemaan.

Äänestä

En minkäänlaisia. Itse joudun joka ainoa kerta työt tekemään, jos haluan tutustua tai jutella toisen kanssa. Sen syvempiin tunnelmiinhan omatkaan aloitteeni eivät johda.

Lienee sanomattakin selvää, että parisuhdetta ei ole ja tuskin tuleekaan.

Äänestä

No on tultu iskemää, ihan kysymällä mennäänkö panemaan (en suostunut) ja antamalla numero lapulla (soitin ja tavattiin mutta siihen jäi). Useimmiten on sellaista että ollaan molemmat aloitteellisia, siis on silmäpeliä sun muuta, joten vaikea sanoa kumpi varsinaisesti aloitti. Näistä yleensä parhaiten homma etenee, kun on jo valmiiksi molemmilla mielenkiintoa.

Äänestä

Joskus vuosia sitten nainen tuli baarissa tekemään tuttavuutta yllättäen ja suorasukaiseen tyyliin, ihan fiksusti tosin pyysi treffeille, kaatoi samalla vahingossa juomansa toisten päälle ja kieltämättä oli aika rohkaistuneessa mielentilassa. Onhan se surullista että käytännössä ei mitään koskaan...

Äänestä

Ei minkäänlaista suoraa aloitetta, mutta epäsuoria useampia, siis sellaisia jossa nainen antaa ymmärtää, että minun on lupa tehdä aloite hänelle.

Äänestä

Viimeksi suurinpiirtein näillä sanoilla: "moi, haluaisin tutustua suhun. Voinko tarjota sulle juoman?"

Äänestä

Kaupassa ihan täysin tuntematon tyylikäs ja ikäisekseen hyvin säilynyt vanhempi nainen jutteli minulle niitä näitä ja kysyi lopuksi suoraan kohteliaasti että kiinnostaisiko minua kenties puuma ikäiset naiset.
En käyttänyt tilaisuutta hyväkseni en ja näin jälkikäteen se vituttaa.
Kyssäri tuli niin puuntakaa että pääsi yllättämään ja häkellyttämään minut...:(
Tuli vain sellainen olo että ei kukaan täyspäinen suomalainen nainen mitään aloitetta suoraan tee vaikka kyseinen nainen näytti ja kuullosti tyylikkään kauniilta parempiosaiselta ladyltä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kokemuksiaa kirjoitti:

Naiset aina väittää olevansa aloitteellisia joten kysyisin vain miehiltä, että minkälaisia aloitteita olette saaneet ja mielellään ns. cold approacheja eli ette tunne toisianne mistään entuudestaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu