Tarja Halosen aikaan parhaat suhteet ulkovaltoihin

YCLA yliopiston tutkimuksen mukaan Tarja Halosen Presidenttikaudella Suomella oli historian parhaat suhteet ulkovaltioihin.
Kiitos Tarja! kunmpa muutkin osaisivat.
1353
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Kyllä hän on halunnut selkiyttää ukrainen tilanteen ja samalla suomen, kyllä halosen mielestä maamme ja ukrainan tilanne selkiytyisi jos maat liitetään venäjään

Äänestä
  • Ota lääkkeet!

    Äänestä

Άγκελα Μέρκελ με τρόπο ώστε το ΔΝΤ και η ΕΚΤ να μην περιπλέκουν πολύ τα πράγματα με την Ελλάδα», δήλωσε χθες στις Βρυξέλλες ο Φ. Ολάντ

Äänestä
  • Ajattelin ihan samaa ...

    Äänestä

  • Liikaa_lääkettä kirjoitti:

    Ajattelin ihan samaa ...

    Joo tuossa on ylärivillä tuo kolmio, jos ajat autoa kun käytät noita, niin varo...

    Äänestä

hy-hyh

Äänestä

silloin Suomi oli huipulla.
Arvostettiin Suomen saavutuksia nyt jopa Maahanmuuttajat pakenevat Suomenlintukodosta.

Äänestä
  • Nokia oli huipulla 2000-luvun alkupuolella - Halosesta huolimatta. Häpeää tuotti Hukkaputki-Halonen niin Nokialle kuin kaikille suomalaisille.

    Äänestä

Halospaskan suhteet oli sairaita DDR- , afrikka- , pale/Gaza -terroristit , muslimiterroristimaat-suhteita.

Äänestä

Tavja ja entinen poikaystävänsä efkki eivät saaneet kertaakaan kutsua Amerikkaan. 12 vuotta Suomi eli tilassa, jolloin yhdysvallat ei pitänyt Suomea neuvottelukumppaninaan. Ainoastaan Ilkka Kanerva ulkoministerinä pääsi amerikkaan.

USa ja sivistynyt maailma ei halunnut olla tekemissä entisen kommunistin kanssa joka haki seksuaalisuuttaan efkin ja setan kautta.

Tavja vastusti usata, euta, eectä ja pohjoismaista yhteistyötä. Tafja kannatti muslimiterroristeja, neuvostoliittoa, homostelua ja kaikkia muuta punavihreää kivaa.

Nyt kun punalepakko keskittyy mirrinsä hoitelemiseen kirkkonumella, niin yhteistyö lännen kanssa alkanut taas suoja.

Eli täyttä paskaa tuo viittaus tuohon "yclaan". Se on varmaan joku Yniversity.

Äänestä

Tarja naisena sai lämpimän vastaanoton, vaikka muuten Suomeen oltaisiin suhtauduttu kylmästi.

Tarjan aikaan ei olllut Krimin ja Itä Ukrainan kriisejä, mitä nyt Meri Harakka joutuu selvittämään.

Meri Harakka saisi varmasti Nobel palkinnon jos nuo kriisit osaisi ratkaista

Äänestä

Suhteet oli kunnossa ihan väärään ilmansuuntaan. Ei paljon valkoisessa talossa nähty haloskaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


SDPforever kirjoitti:

YCLA yliopiston tutkimuksen mukaan Tarja Halosen Presidenttikaudella Suomella oli historian parhaat suhteet ulkovaltioihin.
Kiitos Tarja! kunmpa muutkin osaisivat.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu