Ei ainuttakaan yhden illan juttua

Näitä juttuja kun lukee niin tunnen olevani niin kokematon, ts. Itselläni on ollut vain kaksi monivuotista suhdetta ja sen myötä myös kaksi kumppania koko 35v elämäni aikana. Asia ei ole ongelma itselleni, mutta tiedän että tulee olemaan nyt kun olemme eronneet mieheni kanssa.

Tykkään seksistä/hellimisestä paljon mutta miten ihmeessä sitä nyt sitten saisi jos en heti halua hypätä uuteen suhteeseen mutta toisaalta en varmaan uskaltaisi pyytää ketään tuntematontakaan luokseni (taustalla siis joku oma pelko että se on "joku hullu raiskaaja" tai joku joka haluaa vain jotain suorittavaa seksiä jne ). Millä keinolla lähestyä (jos edes uskallan lähestyä ketään) siis parhaiten? Riippuu varmasti vastapuolesta mutta miten suhtautuisit jos nainen kertoo ettei ole mitään kokemusta ennen sinua yhden illan jutuista?
11340
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Ei ainakaan minua häiritse, koska olen sinun ikäisesi, eikä ole kokemusta ollenkaan. Hellyyttä kaipaisin kaikkein eniten, mutta en tiedä miten sitä voisi saada. Olisin kiinnostunut tietämään mistä päin olet.

Äänestä

Miksi sun pitää yleensä kertoa, ettei sulla ole takana yhtään yhden yön juttua? Jos löydät jonkun kivan miehen, olet hänen kanssaan jos haluat. Voihan aina olla, ettei se jää vain siksi yhdeksi yöksi.

Äänestä
  • Ajattelin kanssasi aivan samaa. Jos kerran on niin hyvä ihminen ettei aja koskaan yhdenyön suhteeseen, niin miksi sitä tullaan tänne toitottaan ja arvostelemaan muita?.
    noi tollaset pyhimykset ja itsensä pettäjät vaan on aika kummallisia.... ja sit ku niillä pettää pokka, nii se tosiaan pettää! koputtakaa puuta.....

    Äänestä

Ei piä mennä tekemään niistä jää kiinni niin akka lähti litomaan.

Äänestä

Missä olet 35, haluaisn jutella

Äänestä

Naiset ei tykkää seksistä. Paitsi parisuhteessa. Taitaa olla seksissä enempi kyse toisen miellyttämisestä heillä. Yhdenillanjuttuja 25-35v. naisilta on turha odottaa.
Vai mistä johtuu ylenpalttinen vastahakoisuus? Naisten kanssa juttelu ei tuota mitään ongelmaa.

Äänestä
  • Olen kuullut tästä samasta että nuorilta naisilta ei irtoa , etsivät täydellistä miestä vaan ja kun ei ole sellaista tarjolla niin kukaan ei kelpaa. Kokeilkaa puumia.

    Äänestä

Mitä hittoa se kenellekään kuuluu kuinka monen kanssa sinä, tai joku muu on, tai ei ole, ollut sillai?

Olen 58 vuotias, enkä ole koskaan, yhdellekään ihmiselle, kertonut seksisuhteitteni määrää, enkä kerro täälläkään, seksiä on ollut riittävästi :).

Onko se niin, että näin some-aikana pitää jokaikinen intiimikin asia jakaa muiden kanssa.

Äänestä
  • Sinulla on hyvä periaate. Seksisuhteiden ja naintien määrä on ihan jokaisen ihmisen oma henkilökohtainen juttu. Ei se muille kuulu. Ehkä nykyaikaan miesten kuuluu kehuskella panoillaan, mutta kun sitten sänkyyn päästessä totuus paljastuu, niin entäpä sitten?

    Ehkä se on pelkkä itsetunto-ongelma? Ehkä siksi he eivät halua olla kokeneen naisen kumppanina? Heillä tuntuu olevan omana pelkona se, että heidän omat naintitaidot eivät ole riittäviä tai tarpeeksi hyviä kokeneen naisen silmissä. He itsehän ne suorituspaineet harteilleen kasaavat. Tietoinen valintako?
    Näin seksuaalisesti kokeneempana naisena sanon, että jos mies on muuten ihan kiva ja hänen kanssaan on mukava olla, niin kyllä sellaista miestä voi opettaa paremmaksi sängyssä. Alkuun se on hieman hänen itsetuntonsa kasaamista ja rakentamista paremmaksi. Mutta mitä pidemmälle siinä etenee, sitä paremmaksi muuttuu lopputuloskin.

    Äänestä

  • kyse on arvoista ei taidoista.

    Äänestä

kännipäissään monet puhuvat ummet ja lammet nainneistaan, niin miehet kuin naisetkin ja nuorempana kohteliaisuudesta kuuntelin jonkun aikaa, mutta nykyään olen ottanut sen kannan, että pistän stopin puheille heti. Heti kun joku aloittaa seksielämästään tai aikaisemmista suhteistaan, minä sanon, sori, mutta ei kiinnosta, keskustellaan jostain muusta.
Pari kertaa olen lähtenyt nostelemaan pois potentiaalisen kiinnostuksen kohteen luota, kun toinen ei ole tajunnut, että minua ei oikeasti kiinnosta entiset suhteet tai hoidot.

Enkä tosiaankaan ala kenellekään avautumaan omista jutuistani.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


35- kirjoitti:

Näitä juttuja kun lukee niin tunnen olevani niin kokematon, ts. Itselläni on ollut vain kaksi monivuotista suhdetta ja sen myötä myös kaksi kumppania koko 35v elämäni aikana. Asia ei ole ongelma itselleni, mutta tiedän että tulee olemaan nyt kun olemme eronneet mieheni kanssa.

Tykkään seksistä/hellimisestä paljon mutta miten ihmeessä sitä nyt sitten saisi jos en heti halua hypätä uuteen suhteeseen mutta toisaalta en varmaan uskaltaisi pyytää ketään tuntematontakaan luokseni (taustalla siis joku oma pelko että se on "joku hullu raiskaaja" tai joku joka haluaa vain jotain suorittavaa seksiä jne ). Millä keinolla lähestyä (jos edes uskallan lähestyä ketään) siis parhaiten? Riippuu varmasti vastapuolesta mutta miten suhtautuisit jos nainen kertoo ettei ole mitään kokemusta ennen sinua yhden illan jutuista?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu