Näitä juttuja kun lukee niin tunnen olevani niin kokematon, ts. Itselläni on ollut vain kaksi monivuotista suhdetta ja sen myötä myös kaksi kumppania koko 35v elämäni aikana. Asia ei ole ongelma itselleni, mutta tiedän että tulee olemaan nyt kun olemme eronneet mieheni kanssa.
Tykkään seksistä/hellimisestä paljon mutta miten ihmeessä sitä nyt sitten saisi jos en heti halua hypätä uuteen suhteeseen mutta toisaalta en varmaan uskaltaisi pyytää ketään tuntematontakaan luokseni (taustalla siis joku oma pelko että se on "joku hullu raiskaaja" tai joku joka haluaa vain jotain suorittavaa seksiä jne ). Millä keinolla lähestyä (jos edes uskallan lähestyä ketään) siis parhaiten? Riippuu varmasti vastapuolesta mutta miten suhtautuisit jos nainen kertoo ettei ole mitään kokemusta ennen sinua yhden illan jutuista?
Ei ainuttakaan yhden illan juttua
11
303
Vastaukset
- 35--
Ei ainakaan minua häiritse, koska olen sinun ikäisesi, eikä ole kokemusta ollenkaan. Hellyyttä kaipaisin kaikkein eniten, mutta en tiedä miten sitä voisi saada. Olisin kiinnostunut tietämään mistä päin olet.
- trash.finder
Miksi sun pitää yleensä kertoa, ettei sulla ole takana yhtään yhden yön juttua? Jos löydät jonkun kivan miehen, olet hänen kanssaan jos haluat. Voihan aina olla, ettei se jää vain siksi yhdeksi yöksi.
- hjyvaa_puuta
Ajattelin kanssasi aivan samaa. Jos kerran on niin hyvä ihminen ettei aja koskaan yhdenyön suhteeseen, niin miksi sitä tullaan tänne toitottaan ja arvostelemaan muita?.
noi tollaset pyhimykset ja itsensä pettäjät vaan on aika kummallisia.... ja sit ku niillä pettää pokka, nii se tosiaan pettää! koputtakaa puuta.....
- Omamiesparasmies
Ei piä mennä tekemään niistä jää kiinni niin akka lähti litomaan.
- Saankovastauksen
Missä olet 35, haluaisn jutella
- yli30v
Naiset ei tykkää seksistä. Paitsi parisuhteessa. Taitaa olla seksissä enempi kyse toisen miellyttämisestä heillä. Yhdenillanjuttuja 25-35v. naisilta on turha odottaa.
Vai mistä johtuu ylenpalttinen vastahakoisuus? Naisten kanssa juttelu ei tuota mitään ongelmaa.- täydellisetnaiset
Olen kuullut tästä samasta että nuorilta naisilta ei irtoa , etsivät täydellistä miestä vaan ja kun ei ole sellaista tarjolla niin kukaan ei kelpaa. Kokeilkaa puumia.
- ei_syytä_kertoa
Mitä hittoa se kenellekään kuuluu kuinka monen kanssa sinä, tai joku muu on, tai ei ole, ollut sillai?
Olen 58 vuotias, enkä ole koskaan, yhdellekään ihmiselle, kertonut seksisuhteitteni määrää, enkä kerro täälläkään, seksiä on ollut riittävästi :).
Onko se niin, että näin some-aikana pitää jokaikinen intiimikin asia jakaa muiden kanssa.Sinulla on hyvä periaate. Seksisuhteiden ja naintien määrä on ihan jokaisen ihmisen oma henkilökohtainen juttu. Ei se muille kuulu. Ehkä nykyaikaan miesten kuuluu kehuskella panoillaan, mutta kun sitten sänkyyn päästessä totuus paljastuu, niin entäpä sitten?
Ehkä se on pelkkä itsetunto-ongelma? Ehkä siksi he eivät halua olla kokeneen naisen kumppanina? Heillä tuntuu olevan omana pelkona se, että heidän omat naintitaidot eivät ole riittäviä tai tarpeeksi hyviä kokeneen naisen silmissä. He itsehän ne suorituspaineet harteilleen kasaavat. Tietoinen valintako?
Näin seksuaalisesti kokeneempana naisena sanon, että jos mies on muuten ihan kiva ja hänen kanssaan on mukava olla, niin kyllä sellaista miestä voi opettaa paremmaksi sängyssä. Alkuun se on hieman hänen itsetuntonsa kasaamista ja rakentamista paremmaksi. Mutta mitä pidemmälle siinä etenee, sitä paremmaksi muuttuu lopputuloskin.- entinenfemari
kyse on arvoista ei taidoista.
- ei_kuulu_minulle
kännipäissään monet puhuvat ummet ja lammet nainneistaan, niin miehet kuin naisetkin ja nuorempana kohteliaisuudesta kuuntelin jonkun aikaa, mutta nykyään olen ottanut sen kannan, että pistän stopin puheille heti. Heti kun joku aloittaa seksielämästään tai aikaisemmista suhteistaan, minä sanon, sori, mutta ei kiinnosta, keskustellaan jostain muusta.
Pari kertaa olen lähtenyt nostelemaan pois potentiaalisen kiinnostuksen kohteen luota, kun toinen ei ole tajunnut, että minua ei oikeasti kiinnosta entiset suhteet tai hoidot.
Enkä tosiaankaan ala kenellekään avautumaan omista jutuistani.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?827096Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit267053Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1086157Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455404Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik845228Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa635185Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus405098Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset274585Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv163467Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto
vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html3003380