EK haluaa kaikki Sak:n liitot mukaan

3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Eihän tilanne varsinaisesti muuttunut viikonlopun aikana,Lyly pisti nimen paperiin
vaikka kattavuus jäi vaatimattomaksi.

Äänestä
  • Liitot jotka hyväksyivät sopimuksen asettavat tiukkoja reunaehtoja. Sipilän venkulointi veronalennusten kanssa teki suurta hallaa.

    Äänestä

tässä ei ole enää hyviä vaihtoehtoja olemassakaan todennäköisesti ay pomot antavat kiltisti periksi vaikka lakkoilu saattaa olla jokatapauksessa edessä kun tämä työntekijöiden aseman heikentäminen ei tule jäämään tähän tulevaisuudessakaan?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


xdoiuyts kirjoitti:

http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-2000001133448.html Rumba jatkuu.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu