Kokoomus-YLE on visusti hiljaa kun ulkomaalaiset veronkiertäjämiljonäärit keräävät jättivoittoja Kokoomuksen kansalta varastamilla ja heille lahjoittamilla kulta-aarteilla. Suomi velkaantuu valtavaa vauhtia, koska umpimädän Kokoomuksen ansioista valtavia voittoja tuottavat kullat ja fosforit on hävitetty ja tilalle on hankittu Talvivaaran kaltaista paskaa.
http://www.kitconet.com/charts/metals/gold/2a-euro-us-6m-Large.gif
http://www.kitconet.com/charts/metals/gold/2a-euro-us-6m-Large.gif
Vastaukset 11
Vanhimmat
Pitää seurata kaikkia uutisia, viimeistään sitten kun länsimainen maailman eliitti alkaa kerääntyä Denveriin suojaan maanalaiseen kaupunkiinsa, alkaa olla tosi kyseessä ja tavisten on syytä myös hakeutua suojapaikkoihinsa.
Oletkos ketjun aloittaja kauankin kärsinyt tuosta tyhmyydestäsi? :D
Entäs sinä, kun nostit ketjun vain tuodaksesi esille turhan aivopierusi?
Luin ensin että kullin hinta on noussut
Ei, kyllä se on vielä sen 20 egee laaki! Saa nähdä koska inflaatio iskee ja savannikäärmeestä joutuu maksamaan enemmän??
Otsikko on järkevä, mutta ei kullanhintaa Kokoomuksen toimet määrittele. Jos kullan hinta nousee 20%, niin on luultavaa että Yhdysvalloissa pörssi alkaa vajota. Silloin kun osakamarkkinat koetaan liian kalliiksi ja epävarmoiksi sijoittavat sijoittavat kultaan, koska ei ole olemassa enää muita järkeviä vaihtoehtoja.
Toivottavasti ei ole romahdus tulossa, ei muutenkaan näytä hääviltä viimeaikoina nuo omatkaan osakesijoitusten tuotot.
Kullan hintaa on nostettu keinotekoisesti jo vuosia, uskomatonta että se nousee vain edelleen!
Itse asiassa Kullan hintaa on laskettu keinotekoisesti jo vuosia, nyt näkyy köyden pää ja kullan hinta nousee.
Älä jauha paskaa, katsohan hieman pidemmältä ajanjaksolta.
Lakenut se on viiden vuoden takaisesta, noin 700 dollaria. On nousussa mutta laskee todennäköisesti kesää kohti. sijoituksissa vipuvaikutus.
Hölmölän kansa on antanut porvareiden varastaa kaiken arvokkaan yhteisomaisuuden ja lahjoittaa sen maailman veronkiertoeliitille. Ja rikolliset päättäjät ovat keränneet tähtitieteellisiä lahjuksia.
Norja olisi täysi konkurssimaa, jos Kataisen kaltaiset rosvot olisivat olleet siellä vuosikymmeniä vallassa. Norjalaisten onneksi siellä rosvot laitetaan vankilaan, eikä päästetä kieroilemaan vallan ykköspaikoille. Öljy on tuottanut voittoja koko kansalle, eikä vain ulkomaisille päättäjiä lahjoville veronkiertäjille. Juuri siksi Norjan valtiolla on säästöjä n. 80 000 €/kansalainen, kun taas Suomella on velkaa n. 20 000 €/kansalainen.