Olen nainen 25v ja miettinyt että jos pidempään kävelee kesällä niin läpyskät ja "hienot sandaalit" on perseestä silloin. Onko teillä merrelin sandaaleista kokemuksia? Niillä voisi olla paljon mukavampi kävellä esim mökillä ja reissussa. Vai onko sportsandaalit tyylimoka?
Vastaukset 5
- miehenkokemuksesta
Kyllä sandaalit kaunilla naisella menee. Merrelin sandaaleista on kokemuksia ja ne ovat laadukkaat ja todellakin hyvät jalkaan. Ja varmaan osat itse katsoa minkä asuyhdistelmän kanssa niitä pidät.
[url=http://aijaa.com/CG6j0T]Punaiset korkosandaalit[/url]
- nahkapohja_hyvä_kävelyyn
Litteillä nahkapohjaisilla sandaaleilla on ihan hyvä kävellä, jos normaalistikin käyttää nahkakenkiä kävelykenkinä. Ei tarvita mitään lenkkaripohjaisia rumia sandaaleita reissussakaan, kun aamusta iltaan kävelee pitkiä matkoja ja tutustuu nähtävyyksiin.
- eiläpysköille
Entäs jos reissussa kävellään paljon kivikkoisilla ja kumpareisilla alueilla?
- nahkapohja_hyvä_kävelyyn
Nahkapohjat ovat siinäkin tapauksessa ihan hyvät kävellä, kuten suomenlinnan mukulakivetykset ja luontopolut jne. Normaali 7mm paksuinen kenkien (ja laatusandaalien) tammiparkittu nahkapohja on myös aika jäykkä ja kulutusta kestävä, ja soveltuu erinomaisesti kävelyyn kaikkialla muuallakin kuin asfaltilla.
Ainoa poikkeus on erityisen märät ja liukkaat kalliojyrkänteet jos lähtee alppivaellusmatkalle itävaltaan tai sveitsiin, jolloin kumipohja on parempi. Vibram kehitti kumipohjan alunperin 1935, jotta vuoristovaeltajat eivät liukastelisi nahkapohjaisilla vaelluskengillään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 67799
- 113752
- 37706
- 130667
En haluaisi sanoa tätä
Mutta olet sokea sille, mitä sinulla jo on! Jos minä olisin sinä, pyrkisin tekemään kaikkeni kohentaakseni nykyistä pari40609- 67589
- 27495
Vasemmiston aloite
Pyhäjärvellä, ihan hyvä aloite. Toteutus ja puhdistus pitäisi alkaa ihan omasta pesästä. Näkeehän tuon sokeakin mitä ja58493Koska Sofia kertoo totuuden, että ovat eroneet miljonääri miehen kanssa?
Eikö olisi hänelle itselleen helpotus, kun voisi kertoa totuuden. Miksi salata asiaa ja pitkittää sitä harmaan tulevaisu142469Onko suhtautuminen kaivattusi
Fyysiseen vetovoimaan muuttunut? Jos, mihin suuntaan? Tunnetko enemmän vai vähemmän vetoa häneen fyysisesti kuin silloin35468- 41432
- 68430
Näyttää siltä ettet edes sinä.
Kukaan ei uskalla kohdata aitoa ja syvää sielun rakkautta. Hyvin harvat vain. Ihmisten on turha tavoitella sitä oikeaa30408Maajussille morsian: Farmiviikon voittajat ja häviäjät - Itkua ja pettymystä ei salattu
Maajussille morsian -suosikkisarjassa farmiviikolla selviää, onko ilmassa "sitä jotakin". Rakkauden etsintä on täynnä i0405Hei, alettaisko oleen yhdessä?
Miltä tuntuisi jos joku ihminen josta tykkäät sanoisi haluavansa yhteen asumaan? Ajattelisitko menettäväsi vapauden, pys68401Jos olen aiheuttanut pahaa, pyydän anteeksi
Jos olen omalla kirjoittelullani aiheuttanut täällä jollekin pahaa mieltä tai sotkenut asioita, niin pyydän sitä anteeks59395- 45393
- 35393
Muistelen lämmöllä
Se oli vaikein päätös, jonka olen joutunut tekemään. En pidä valehtelusta, mutta näin sait päätöksen asioille. Rakasti27384- 41380