Selittäkääs ny: Pystyykö pieru lisääntymään?

Jos se nimittäin pystyy saamaan jälkeläisiä ihmisen kanssa, sitten en enää ihmettele, miten Jumala - siis joku henkilento - sikisi jonkun toiselle varatun muijan raskaaksi.
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kyllä. Uppsalan yliopiston tekemän tutkimuksen mukaan varmana perimätietona kerrotaan, että pieru raiskasi naisen 900-luvulla Götanmaalla ja nainen tuli raskaaksi. Nainen luovutti syntyneen lapsen toiseen perheeseen, koska se haisi niin hemmetin pahalle.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tyuityuityui kirjoitti:

Jos se nimittäin pystyy saamaan jälkeläisiä ihmisen kanssa, sitten en enää ihmettele, miten Jumala - siis joku henkilento - sikisi jonkun toiselle varatun muijan raskaaksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu