Maahanmuutajat arvostavat lähimmäisiään

4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ei sentään nirhannut moralla veljeltään päätä irti, niinkuin joku muu ehkä olisi tehnyt.

Äänestä

Tällaisia on nämä Stubelon ja Stillerin mainostamat Suomen älykkyyden nostajat tilastojen mukaan:
"Suomalaisten älykkyysosamäärä on tutkimusten mukaan keskimäärin 99.
Somaleilla älykkyysosamäärän keskiarvo on 68.
Keskimääräinen somali luokitellaan Suomessa terveyskirjaston mukaan älyllisesti lievästi kehitysvammaiseksi." !!!
Eipä ihme että osaavat vain mölöttää kovaan ääneen.

Äänestä

Arvostavat todella lähimmäisiään. Oletko koskaan kuullut sellaisesta kuin kunniamurha?

Äänestä

nää pelastaa suomen talouden
näitä on ruotsissa pilvin pimein

maailma pelastuu puukottamalla

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Eiymmärrä kirjoitti:

Suomalaist elukoita.

http://www.aamulehti.fi/kotimaa/tapon-yritys-veli-sanoi-humalaiselle-veljelleen-etta-et-kuitenkaan-uskalla-kayttaa-moraa/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu