Tuomiojakin tänään torilla haukkumassa hallitusta. Eikä siitä ole kuin alle vuosi kun hänenkin ministeripesti päättyi, silloin olisi ollut aika tehdä jotain. Mutta demarit eivät mitään saaneet aikaan.
Euroopassa on käsittämätön pakolaisaalto. EU:n hienot ajatukset eivät paina mitään kun rajoja suljetaan. Vapaa liikkuminen on vaarassa.
Maailmantalous ei kasva, jotkut Suomen kilpailijamaat kuitenkin saavat taloutensa kasvamaan.
Suomelle annettiin varoitus velkaantumisesta.
Soteuudistus on kesken.
AY liike ei luovu mistään eduistaan.
Maailman parhaiden etujen saajat opiskelijat osoittavat mieltään, vaikka eivät viitsi valmistua aikataulussaan.
Vasemmisto yrittää jarruttaa kaikkia muutoksia, joskus se yritti olla uudistaja.
Saittikirjoittajien suurimpia murheita on maataloustuki joka on EU asia, ei Suomen johtajien päätettävissä.
Hallituksen eroa vaaditaan ja uusia vaaleja. Viimeksi eduskunta on hajoitettu 1975. Vaatimus on täysin epärealistinen.
Nämä kirjoittajat ovat saitilla pitkin päivää, joten he eivät ole työssäkäyviä. Sossuelättejä, eläkeläisiä, tai mitä lienee kun on aikaa pitkin päivää jauhaa samoja asioita.
Hyvin on asiat sosialisteilla kun ei tuon kummempia murheita ole.
Demarien mielestä Suomella menee hyvin
13
<50
Vastaukset
- Wencheremos
Maataloustuki
Tanner
Kekkonen
Ruplakassa
Näitä demari "skribetit" muistelee saitilla ja antaa suomijunan kiitää kohti Cassandran siltaa.- kreikan.tiellä
Hallitus ei ollut riittävän kova, AY mafia olisi pitänyt laittaa kuriin. Velkojat määrää aikanaan kyllä mitä pitää tehdä
No No. Ainakin allekirjoittanut on selväsanaisesti asettunut hallituksen taakse tässä asiassa omaa puoluettaan vastaan. Nuo "Timon" stoorit ovat sitten asia erikseen.
OikeistoSosDem kirjoitti:
No No. Ainakin allekirjoittanut on selväsanaisesti asettunut hallituksen taakse tässä asiassa omaa puoluettaan vastaan. Nuo "Timon" stoorit ovat sitten asia erikseen.
Ja Porvarithan sitä junaa parastaikaa ajavat.
- Wencheremos
OikeistoSosDem kirjoitti:
No No. Ainakin allekirjoittanut on selväsanaisesti asettunut hallituksen taakse tässä asiassa omaa puoluettaan vastaan. Nuo "Timon" stoorit ovat sitten asia erikseen.
Ennen ei oikeistodemarille "punamulta" ole kelvannut. Onko tilanne muuttunut?
Wencheremos kirjoitti:
Ennen ei oikeistodemarille "punamulta" ole kelvannut. Onko tilanne muuttunut?
Kokoomus on ajanut niin oikealle että kyllä . Ehtona SOTE-alueiden määrän vähentäminen sanotaan kymmeneen. Sekä maakuntamallista luopuminen. Maataloustukia voitaisiin järkiperäistää en tarkoita lopettamista. Sekä NATO-hakemuksen jättäminen.
- uteliassss
millä perusteella oletat että muutokset ovat aina hyväksi? siksikö että muutoksen tekijä on sipilä? Eikö mielestäsi sipilä/kepu voi koskaan olla väärässä? Onko sipilä sinulle messias?
Kirjoitin maailmassa tapahtuvista suurista muutoksista.
Muutokset eivät ole aina hyviä.
Kukaan ei ole aina oikeassa, noin 80% riittää.
Ei Sipilä ole messias, hänen olisi pitänyt olla paljon kovempi. Aivan liian nössö,- kjfgkfdjh
Onhan tässä vielä 3 vuotta aikaa kovettua.
- uteliassss
DV8_Diva_XOXO kirjoitti:
Kirjoitin maailmassa tapahtuvista suurista muutoksista.
Muutokset eivät ole aina hyviä.
Kukaan ei ole aina oikeassa, noin 80% riittää.
Ei Sipilä ole messias, hänen olisi pitänyt olla paljon kovempi. Aivan liian nössö,20% väärässä, ne 20% voi olla juuri ne ratkaisevat. Näin se maailma etenee. sipilä ei ole muussa oikeassa kuin siinä ettei osaa käsitellä poikansa kuolemaa.
- FaktatTäältä
Kenellä Suomessa menee hyvin, lue faktat:
http://keskustelu.suomi24.fi/t/14100455/sss-ja-ek---miksei-yrittajyys-kannata-suomessa - Suo25mlaineN
Ay-liike on aina viahnnut heikoimassa asemassa olevia. 90-luvulla hylkäsi Sorsan sopimuksen, Saat-komiteassa esti köyhien aseman parantamisen. Nyt Pamin petolinnut perseet huutavat vallankumousta köyhien kärsiessä. Kaiken takpa hiipailee SDP:n johtaja Heinäluoma selkäpuukko hiassaan. Don Eero tekee kaikensa, jotta sopimusta ei tulisi.
Köyhät kärsivät. - PahjaPyyyh
Velaksi eletään :)) mikä luottoluokitus??? Vai hyvin menee.... noh ilmeisesti todellisuus on tuolla ulkona....
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka912541- 671475
Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin
Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww861447EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!
Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje131208- 81943
Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä
Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi19920Ratikka Turkuun
Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta105814Miehet trikoissaan
On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe37814- 54793
- 30716