Ikäero 22 -vuotta

mies47nainen25

Olen 47 -vuotias mies.

Kymmenen vuotta sitten olin n. 35 -vuotias kun törmäsin yksissä kemuissa naiseen joka oli jossain 15-17 -vuoden välillä. Silloin tämä nuori tyttönen katsoi minua tavalla jota kukaan mies ei voi unohtaa. En kuitenkaan tehnyt mitään liikettä koska katsoin ikäeron olevan liian suuri ja tytön liian kypsymätön.

Meni kymmenen vuotta sattumalta törmäsin samaan tyttöön joka on nyt n. 25 -vuotias. En ollut ihan varma oliko kysymyksessä sama tyttö. Samassa tyttöporukassa näytti kuitenkin tyttö liikkuvan kuin silloin kymmenen vuotta sitten, joten oletin kyseessä olevan saman tytön.

Nyt rohkaisin itseni ja menin juttelemaan nuorelle naiselle. Nuoren naisen katse oli samantien se sama kuin kymmenen vuotta aikaisemmin: hyväksyvä ja seksuaalista kiinnostusta osoittava. Tapailimme muutamia kertoja ja kävi ilmi että nainen seurustelee. Jätin vonkaamisen sikseen. Kului vuosi ja törmäsin samaan naiseen muutaman kerran. Tiesin missä hän liikkuu ja järjestelin itseni paikalle ties milläkin verukkeella. Nyt sain vastaukseksi tuijottavan eleettömän läpitunkevan katseen joka kesti sen kolmekymmentä sekuntia. Olemme tanssineet joitakin kertoja yhdessä. Hän tanssii samalla tavalla kuin pitkäaikaiset exäni. Tanssiessamme hän selvästi nauttii stondiksestani.

Ajattelin vielä kerran yrittä kun tähdet näyttävät olevan kaikki oikeassa asennossa.

Tytöllä on samanikäsiä tyttökavereita. Luonnollisesti aluksi flirttailumme herätti hänen kavereissaan ei niin pientäkään paheksuntaa. Nyt olen selvästi kaveripiirin "hyväksymä" mies. Tytön kaverit katseellaan kertovan hyväksyneensä minut. Kemiamme tämän nuoren naisen kanssa näyttävät vain matchaavan vahan niinkuin kaikilla tasoilla.

Tytön isällä ja hänen miespuolisilla kavereilla on selvästi suuria vaikeuksia sulattaa tyttärensä sutinaa vanhemman miehen kanssa. Törmäsin tytön isään ensimmäistä kertaa viikko sitten. Koko mies minut nähtyään näytti hajoavan palasiksi. Tytön isän parhailla kavereilla selvästi kädet syyhyävät. Vielä ei ole sieltä suunnalta tullut mitään aggressioita mutta en yhtään ihmettelisi jos jossain vaiheessa saisin nyrkistä.

Jokatapauksessa ajattelin kerran vielä yrittää koska se katse kaiken kertoo. Tytön isän voimattomuus viikko sitten jotenkin vielä antoi sen vahvistuksen että nyt lopultakin olisin vahvoilla jos sen kerran vielä yrittäisin.

Kommentteja kaipailisin. Olen nyt 47 -vuotias mies ja nainen sen 22 -vuotta nuorempi

7

1140

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • eijumatsua

      Tosi typerä kirjoitus. Ei vaivaa kommentoida muuten.

    • Joopajoojoojoo

      Maailman kaunein nainen Catherine Zeta-Jones on itseään noin 30 vuotta vanhemman, näyttelijä Kirk Douglasin pojan kanssa aviossa.
      Jos koko maailman kaunein valitsee itseään 30 vuotta vanhemman äijän parikseen, ei 22 vuotta ole edes ikäero.

      • rakkauson

        Höpö höpö. Olen kohta 37 ja hän 60


    • Oleeol

      Voi onnistuakin - nyt. Mut tuskin onnistuu, kun sä oot 60 ja nainen 38. Hakee nuoremman.

    • kylläpävaan

      Anna mennä vaan!

    • riittari-

      Kestää hetken, mutta ei kukaan nainen oikeasti halua elää itseään 20 vuotta vanhemman miehen kanssa, jos nuorempia on saatavilla. Olet hänelle vähän hölmö himokas äijä, jolle ehkä nauretaan selän takana tyttökavereiden kanssa. Nyt voit sitten miettiä omaa sijoitustasi. Hengailetko naisen kanssa pari vuotta kunnes hän lemppaa sinut koska face it, olet vanha käpy, ja palaat sitten sinkkumarkkinoille 50 vuotiaana, vai olisko fiksumpaa etsiä joku vähän samaa ikäluokkaa oleva nainen, jonka kanssa voit sitten elää enkä vuosikymmeniä. Ymmärrän kyllä tilanteesi. Olen ollut pari kerta suhteessa itseäni yli 10 vuotta nuorempaan mieheen ja onhan se imartelevaa ja ihanaa. Mutta ei todellakaan kestävää.

    • Tindeka

      Herätys mies! Hetken huuma on kuuma,tosin aika näyttää suhteen kestävyyden?Epäilen että ei?Ne nuoret pitää sua pellenä.Etsi itsellesi ikäistä seuraa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oulaisten vaalit, hyvä alku mutta lisää toimenpiteitä tarvitaan.

      Hallituksen toimet rikollisuutta vastaan alkavat tuottaa tulosta. Puolueväriin katsomatta demokratian valtaa ja perustus
      Oulainen
      6
      4185
    2. Olet minua

      vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va
      Ikävä
      97
      2327
    3. Jos tapaisimme uudelleen?

      niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J
      Ikävä
      61
      1009
    4. Mies pyysi rahaa

      Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?
      Ikävä
      186
      880
    5. Mites nyt suu pannaan

      Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va
      Sysmä
      38
      871
    6. Hän on niin

      Hyvännäköinen. Vaikea vastustaa
      Ikävä
      47
      864
    7. Mitä piirteitä rakastat

      Eniten kaivatussasi?
      Ikävä
      34
      831
    8. 36
      796
    9. Taas Lieksassa tyritty

      Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke
      Lieksa
      119
      785
    10. Nähdäänkö ensi viikolla

      paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.
      Ikävä
      35
      782
    Aihe