Missä tavata naisia?

Ihmettelen123

Missä hitossa pääsee luonnollisesti tapaamaan omanikäisiäni naisia?
Kaveripiirini kautta niitä ei tapaa. Baarissa on tullut pyörittyä, mutta siellä naiset pelailee vaan pelejään ja testailee markkina-arvoaan ja ovat suureltaosin suhteessa.
Työpaikalla tapasin yhen naisen, johon ihastuin ja hän ihastui minuun, mutta se kaatui lopulta siihen, että hän oli kihloissa, eikä uskaltanut lähteä siitä.
Kahviloissa käyn, mutta siellä naiset pyörii aina porukoissa ja homma jää katseluasteelle puoli, että toisin. Lenkillä ei tapaa ketään ja tuntuisi hölmöltä pysähtyä kenenkään kanssa juttelemaan. kaupassa ei... Kauppojen /kahviloiden kassat ainoita, joihin saa jonkin näköstä yhteyttä, kun siinä tilanteessa ollaan jo juttusilla. Muuten tuntuu todella vaikeelta. Netissä naiset ei alota jutteluita, ne pitää aina itse alottaa ja ne kariutuu siihen, kun joudun ylläpitää keskusteluja, esim kuvakkeessa yms. FB'ssä todella luonnotonta alkaa juttelemaan muille kuin niille, jotka ovat jo kavereita.
Tinderissä tuntuu kaikki olevan feikkejä ja jos ei ole, niin matchejä tulee vain lihavilta tai muuten ei niin kiinnostavilta.

Itse olen 25v urheilullinen, vaaleaihoinen, tumma tukka ja ihan komeakin.

1

247

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • aweaease

      "Tinderissä tuntuu kaikki olevan feikkejä ja jos ei ole, niin matchejä tulee vain lihavilta tai muuten ei niin kiinnostavilta."

      Tuttua on, aika yleistä tuntuu olevan että kuvina on jonkun ulkomaalaisen viehättävän naisen kuvia ja sitten profiilissa lukee kuitenkin jonkun tavis yksinhuoltajan instagram osoite, mitä järkeä huijata toisen kuvilla?
      Olen varmaan swiippaillut oikealle nyt jotain 1000 naista ja lopputuloksena 5 mätsiä joista yksi vastaa viestiini ja suostuu treffeille. Ja tästäkään en ole varma onko mieluinen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään

      Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää
      Maailman menoa
      143
      3948
    2. Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa

      Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri
      Maailman menoa
      359
      3064
    3. Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla

      Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt
      Tv-sarjat
      14
      1998
    4. Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."

      Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa
      Suomalaiset julkkikset
      10
      1705
    5. Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?

      Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja
      Tv-sarjat
      4
      1139
    6. Mun kaikkialta häviäminen

      Ei liity sinuun. Muista se. ❤️ Mua kiusataan enkä mä enää jaksa.
      Ikävä
      71
      974
    7. Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan

      Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar
      Kaste
      68
      974
    8. Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan

      Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat
      Kuhmo
      23
      851
    9. Inhottaa ajatus siitä

      Miten monia olet pannut.
      Ikävä
      71
      829
    10. Onko teillä

      minkä tyyppisiä seksifantasioita kaivattunne kanssa?
      Ikävä
      44
      794
    Aihe