Lopahtaako miehen rakkaus, jos nainen muuttuu muodoiltaan pyöreämmäksi vuosien varrella. Aika putkiaivoisia sitten ovat.
Mieheni ei välitä minusta enää, kun olen vähän pyöristynyt 7 vuodessa. Istellään on myös mahaa, mutta hänhän on mies!
Mihin miesten rakkaus sitten katoaa? Onko hävettävää puhua ja pussata. En kaipaa mitään tulisieluja, mutta olis niin kiva saada oma mies takaisin kertomaan, että hänkin kyllä rakastaa!
Mieheni ei välitä minusta enää, kun olen vähän pyöristynyt 7 vuodessa. Istellään on myös mahaa, mutta hänhän on mies!
Mihin miesten rakkaus sitten katoaa? Onko hävettävää puhua ja pussata. En kaipaa mitään tulisieluja, mutta olis niin kiva saada oma mies takaisin kertomaan, että hänkin kyllä rakastaa!
Vastaukset 4
Vanhimmat
Ei välttämättä liity mitenkään pyöristymiseen ja jos johtuu ni sitten miehesi on joko pinnallinen tai sitten "hieman" tarkoittaa "hieman liikaa"
Voi myös olla että 7 vuoden jälkeen teidän kuherruskuukausi päättyi. Joskus se kumppanuus osuus liittoakin alkaa
Onko miehesi sanonut tai ilmaissut että olet liian lihava. Jos ei niin vika on luultavasti sinussa kun et hyväksy itseäsi.
Minä en ainakaan halua minkään kokoista naista jos hän ei pidä itsestään. Se on sitten aivan sama painaako 30 vai 200 kg.
Jos laihduttaminen tekisi itsesi onneliseksi ja hyvän tuuliseksi niin laihduta. Jos ei niin älä tee sitä myöskään miehesi takia.
Rumimmillaan nainen on haukkuessaan itseään. Kauneimmillaan ja haluttavimmillaan taas, ei ylpeillessään, mutta uskoessaan omaan kauneuteensa.
Kiiti vaan vastauksista, jotenkin odotin ihan tällaisia myötätunnon osoituksia eikä sellaista mitä täällä usein lukee. Vaihda mies, se pettää sua.
Varmaan asia on niin että minä jatkuvasti pelkään menettäväni hänet ja silloin mieleen hiipii kaiken maailman peikkoja. Nyt ryhdistäydyn. On totta että minulla ei ole tahdonlujuutta laihduttaa itseäni, mutta tämä pulleus vaivaa vain minua silloin kun luulen että mies ei enää rakasta mua.
Kuitenkin mä rakastan häntä aivan hirveesti. Onkohan kuitenkin niin että naiset ovat - miten se sanoisi - enemmän tunneihmisiä.
rakkaus ei katoa, se nukahtaa vain. Ei elämä ole pelkkää kuherruskuukautta. Jos olette jo olleet 7 vuotta yhdessä on alkuhuuma jo laantunut. Mies on tottunut sinuun ja jostain syystä hän ei tahdo enää valloittaa sinua kerta toisensa perään.
Ehkä teidän pitäis pukata sitä rakkautta jos se vaikka heräis. Kysyppä siltä että rakastaako hän sinua, no vastaus on luultavasti että "tietysti" silloin on hyvä väläyttää hymy ja sanoo et "todista se"